Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İŞÇİ ÇIKIŞ

Yeni Üye

31.07.2009 TARİHİNDE BİR İŞÇİNİN ÇIKIŞ BİLDİRGESİNİ İNTERNETTEN VERDİM.SONRA 7.AYIN SSK AYLIK HİZMET BİLDİRGESİNİ VERİRKEN ÇIKIŞ TARİHİNİ YAZMAYI UNUTTUM.ŞİMDİ NE YAPMAM GEREKLİ SAYIN ARKADAŞLAR

YA KONUYLA ALAKASIZ AMA BEN BİŞEY SORMAK İSTİYORUM.. 21/08/2009 TARİHİNDE İŞTEN AYRILDIM..İKİ SENE ÖNCE YİNE İŞTEN ÇIKMIŞTIM VE İŞSİZLİK PARASI ALMIŞTIM..ŞİMDİ YİNE İŞSİZLİK PARASI ALABİLECEKMİYİM..ACİL VEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

ilgili aya iptal ve ek vererek düzeltin biraz düşündüm de çıkış yolu yok başka.aylık bildirge daha önemli oluyor o zaman işçi hala devam etmiş oluyor skg çıkışı bakımından10 günlük süreye göre 8.aydada çalıştırmak gerekiyor.tam tersi olsaydı ; sgk çıkışları için yapılan açıklamada Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odaları başta olmak üzere tüm ilgili kurum ve kuruluşları yazılı olarak bilgilendirdiklerini belirterek şöyle dedi:Bunun yanı sıra sigortalı çalıştıran işverenler, işten ayrılan kişilerin işten ayrılış bildirgesini e-sigorta yoluylainternet üzerinden elektronik ortamda verme imkanına sahipler. Buna rağmen işçi çıkışları en geç on gün içinde kurumumuza bildirilmediği takdirde, 1 Ağustos 2009'dan itibaren ceza uygulaması başlayacak. İşverenlerimizin ileride bu konuyla ilgili parasal cezaya maruz kalmamaları için gerekli önlemin alınmasını istiyoruz. şeklinde sgk açıklaması var o zaman bildirge kadar önemli değildi.yeni bir uygulama oldundan .bu durumda sgk çıkışını unutsaydınız % 2 ihtimal ceza yemezdiniz belki .şuan ise mutlaka iptal ve ek bilg.veriniz.

Müdavim Üye
    Alıntı ÖMERNİMET Nickli Üyeden Alıntı
    YA KONUYLA ALAKASIZ AMA BEN BİŞEY SORMAK İSTİYORUM.. 21/08/2009 TARİHİNDE İŞTEN AYRILDIM..İKİ SENE ÖNCE YİNE İŞTEN ÇIKMIŞTIM VE İŞSİZLİK PARASI ALMIŞTIM..ŞİMDİ YİNE İŞSİZLİK PARASI ALABİLECEKMİYİM..ACİL VEVAP YAZARSANIZ SEVİNİRİM

işsizlik maaşınız kesildikten sonraen az 600 gün prim ödeme şartını yerine getirmişseniz alabilirsiniz

Müdavim Üye
    Nereden
    sivas
    agahpasa [img]forum_images/drop_down.png[/img]</span>
    <div id="proMenu278637" ="dropDownMenu">
    <div>Üye Profili</div>
    <div>Özel Mesaj Yolla</div>
    <div>Üyenin Mesajlarını Bul</div>
    <div>Arkadaş Listeme Ekle</div>
    </div>
    SİZİZ YAPACAĞINIZ İLGİLİ DÖNEME EK VERMEK DÜZELTMEYİ ANCAK ÖYLE YAPABİLİRSİNİZ...

Yeni Üye
    merhaba 7.ayda ssk çıkışı yaptım fakat çıkış tarihi 30,07,09 fakat 24,07,09 yazmıştım onu iptal etmek istemiştim fakat silinmedi bende 30,07,09 çıkış 24 günlük prim yazdım ve eksik günü işaretledim şimdi 2 sefer çıkış işlemi yapılmış mı oluyor 7.ayda ve 8.ay da birer issk çıkışında böyle işlem yapmak zorunda kaldım bir sorun olur mu ceza gelir mi çokkkkkk acilll bilgilendirirseniz memnun olurum