Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mükerrer fatura

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL

Selamlar

Ben bir müşterimin satış faturasını mükerrer işlediğimi farkettim ve mükellefim 1,500 TL gibi bir meblağ fazladan KDV Ödedi. Şİmdi Vergi dairesine düzeltme versem 1,500 Tl lik rakamı iade almak aylar sürer bunun için düzeltme maddesi yapılabilirmi yapılır ise nasıl bir madde yapmam gerekecek şimdiden teşekkürler...Edited by: fa77

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    sayın faa77 fiilen kdv ödemedide kdv alacağından düştü ise maliye bakınlığının prensibi gelirlerinizi mümkün olduğuncafazla işleyerek yanlış, giderlerinizide mümkün olduğunca az işleyerek yanlış işleyin tezini yürüttüklerinden bu durum maliyenin işine gelecek ve size ilerki zamanlardabu durumun artılarıda olur.hiç karıştırmayın iade inceleme vs. Uğraşırım diyorsanız da yevmiye maddeleri düzeltmesi fiilen verilmeyen beyannemeler için geçersiz olacağından düzeltme beyanlarınızı int.ortamından göndererek sonuçlarına katlanacaksınız.mükellefinizin kdv alacağı çoksa bu durumu kendisine izah edin uğraşmayın derim.zaten fazlada bir miktar değilmiş.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL

610 001 Satış iadeleri BORÇLU HESAP
    191 002 satış iaed kdv BORÇLU HESAP

120 001 alıcılar hesabı ALACAKLI HESAP

Diye bir düzeltme maddesi yapsam sorun çıkar mı ???Edited by: fa77

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı gokhankilicoglu Nickli Üyeden Alıntı
    sayın faa77 fiilen kdv ödemedide kdv alacağından düştü ise maliye bakınlığının prensibi gelirlerinizi mümkün olduğuncafazla işleyerek yanlış, giderlerinizide mümkün olduğunca az işleyerek yanlış işleyin tezini yürüttüklerinden bu durum maliyenin işine gelecek ve size ilerki zamanlardabu durumun artılarıda olur.hiç karıştırmayın iade inceleme vs. Uğraşırım diyorsanız da yevmiye maddeleri düzeltmesi fiilen verilmeyen beyannemeler için geçersiz olacağından düzeltme beyanlarınızı int.ortamından göndererek sonuçlarına katlanacaksınız.mükellefinizin kdv alacağı çoksa bu durumu kendisine izah edin uğraşmayın derim.zaten fazlada bir miktar değilmiş.
    cevabınız için teşekkürler ancak 8,500 TL gibi bir matrah hatası ki bu BS formunu dahi etkiliyor ancak Diğer kısmında gösteecem ordan sorun olacağını sanmıyorum fakat müşteim geçen ay zaten 8-10 bin TL kdv ödedi ki bunun 1.500 lirası benim hatam yukarıda verdiğim kaydı yapsam sorun olurmu onu merak ediyorum

Nereden
    Ankara
    geçtiğimiz yıllarda yukardaki kaydınız gibi bir kaydı bizde böyle az bir rakam için yapmıştık.kim gördü bildi kimse. niye çünkü incelemeye falan alınmadık geçti gitti.alınsak ne olacak ki % 90 dosyalara bakılmıyor amaç matrah arttırımı olduğundan bakılmıyor zaten dosyalara.eğer ince ruhlu bir memur olursa sıkıntı olur sonra.siz bilirsiniz.bence kaydı yapın gitsin.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    teşekkür ederim ilginiz için 1500 lira zarara gireceğine kaydı yapayım gitsin şans artık

Kıdemli Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    düzeltme beyannamesi vermeden düzeltme yapamayınız..
    kdv beyannamesini verin düzeltme kaydını yapıın..
    sıkıntıya uğramayın derim...

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Alıntı onderkurt Nickli Üyeden Alıntı
    düzeltme beyannamesi vermeden düzeltme yapamayınız..
    kdv beyannamesini verin düzeltme kaydını yapıın..
    sıkıntıya uğramayın derim...
    iyide kdv ödemesi çıktı düzeltme versem %100 incelemeye alacaklar ben 10 000 ödedim 8.500 olacaktı deyince

Nereden
    Ankara
    bizde ilk öyle dedik ama bazen çılgınlıklar yapmak gerekiyor heyecan iyidir.biz yaptık şansımıza bişey olmadı.

Kıdemli Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    sadece ilgili olayı incelerler..(gerekirse) zaten burda rakam küçük..sanmam ...gerekli açıklamayı yapınca sorun olmaz..