Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BA BS FORMU HAKKINDA

Hybrid View

Yeni Üye
    KOLAY GELSİN ÜSTADLAR,

BA BS FORMLARI NI VERİRKEN
    1-) KDV SİZ FATURALAR DA ÖRNEĞİN TEKEL GAZETE KONTÖR FATURALARINDA TOPLAM TUTARI MI YAZIYORUZ YOKSA %18 KDV SİNİ AYIRIP MI YAZIYORUZ

2-) ECZANELERDE SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNA KESİLEN FATURALARI BİLDİRMEYE GEREK VAR MI YOKSA DİĞER MAL VE HİZMETLERE YAZSAK OLUR MU?

SAYGILARIMLA HERKESE KOLAY GELSİN

Ziyaretci

1-tekel ürünleri vergi usul kanunu nun konusunu oluşturmadığı için BS/BA sını yollamıyorsunuz,ayrıca adı üzerinde kdv siz fatura( bs-ba formlarında kdv yi ilgilendiren matrahlar dikkate alınır)
    2-SGK kurumuna kesilen faturaları BS formunda bildiriyorsunuz.

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    1- Tekel alış ve satışlarınıda BA / BS formlarında bildireceksiniz. Tekel faturalarında kdv dahildir yazar siz kdv falan ayırmayacaksınız tplam rakam sizin matrahınız.

2- SGK ya kestiginiz faturalarıda BA / BS formlarında bildireceksiniz.

Diger mal ve hizmetler satırı bu satıra sadece ay (dönem) içinde bir şahıstan/işletmeden veya kurumdan bir seferde veya farklı günlerde alışlarının toplamı 8.000,00 TL yi geçmemesi halinde bu satırı kullanacaksınız.

Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Yeni Üye
    BAZI ARKADAŞLAR TEKEL ALIŞ FATURALARINI %18 KDV HARİÇ OLARAK HESAPLAYIP O ŞEKİLDE BİLDİRİYORLARMIŞ... KAFAMA TAKILDI

SGKYA KESİLEN FATURADİĞER MAL VE HİZMETLER Mİ YOKSANORMAL OLARAK MI?

Ziyaretci
    tekel alışları kdv den muaf olduğu için 8000 lirayı aşsa bile diğer mal ve hizmetlerde bildiriyoruz

Yeni Üye
    ÜSTADLAR SORUM BA-BS FORMUNDA FİRMALARDAN ALDIĞIMIZ Faturalar adet olarak yazılıyor fakat fatura toplu olarak kesilmiş yani ör.1001 de başlamış 1002-1003-1004 de de fatura mıkrarını ve genel toplamını yazmış.. burda sorum biz Ba veya Bs formununbelge sayısıbölümüne 1 adet mi yazacağız yoksa 4 adet mi yazacagız bu konuda bilgisi olan üstad larımdanyardım beklerim.

İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM