Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: banka kayıtları

Ziyaretci
    iyi çalışmalar,

mükellefime ait banka kayıtlarını işliyorum ,fakat uygun olmayan harketler var muhasebe ilkelerine.çek verilmiş tahsilat makbuzu yok 320 nolu hesabı kapatamıyorum veya gine çek verilmiş faturası yok,

buhareketlerinasıl kayda almam lazım bilgi verirseniz memnun olurum.

iyi çalışmalar...

Ziyaretci
    sizin yapacağınız mükellefe durumu anlatmak ve ilgili çekler için fatura kesmesi veya alması olabilir

Kıdemli Üye
    Nereden
    ANKARA
    Katılıyorum.En kısa sürede mükellefiniz ile temasa geçiniz. Nelerin bu hesapdan hareket göreceğini ve yapması gerekenleri anlatınız.Belki sıfırlayamazsınız ama minimuma indirmek bile bir şey.

Ziyaretci
    cevaplarınız için sağolun daha önce bilgilendirdim ama sonuç bu maalesef,başka önerisi olan varmı..

Moderatör
    Nereden
    istanbul
    maalesef bu tür sorunlar hepimizin başında çek verilmiş tahsilat makbuzu yok demek yani bunu bankadan görebildiğinize göre kendi çekini vermiş demektir.firma sahibi bunları mutlaka çek koçanına kayıt ediyodur ordan öğrenin.çek verilmiş fatura yoksa firma sahibiyle tekrar görüşüp bunlara fatura alabilecekse avans olark girmenizi öneniririmkolay gelsin
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli

Bir yazı ile durumu mükellefe bildirir, suretini dosyasında saklar ve zamanı gelince önüne koyarım.
    SMMM, Özcan Bayram

Kıdemli Üye
    Nereden
    ANKARA
    Bazı mükelleflere muhasebeci,müşavir yerine ilizyonist veya sihirbaz ile anlaşmaları daha doğru gibi ne dersiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    ZONGULDAK

cevapları bende çok merak ediyorum.
    s.gunaydin

Kıdemli Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    acaba hatır çekleri olabilirmi

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE

YA ARKADAŞLAR DÜRÜST OLMAK GEREKİRSE İŞLETMELERİN %90 'I BU ŞEKİLDE ÇALIŞMIYORMU; MÜŞTERİMİZE ARKADAŞ HAMİLİNE ÇEK KESME KESERSENDE FATURASI OLMALI TAHSİLAT VE TEDİYE MAKBUZU KULLANIN DEDİYSEKTE NE OLACAK DİYORLAR..
    BANA SORARSANIZ ÇEKİ ALIRKEN BANKANINDA ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMASI LAZIM...TEŞEKKÜRLER
    SİTEYİ YAPANDAN ALLAH RAZI OLSUN