Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: F1 Belgesi Acil

 1. #1
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  14.Mayıs.2008
  Nereden
  Mardin
  Mesajlar
  339

  1-Aşağıdaki sözleşme ye göre Şirket F1 belgesi alabilir mi?
  Madde 3-
  Şirketin amaç ve konusu başlıca şunlardır. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
  1. TURİZM
  <B style="mso-bidi-font-weight: normal">a[/B].Yurt içinde ve yurt dışında turistik amaçlı geziler ve turlar düzenlemek. Yerli ve yabancı turistlerin yurt içinde ve yurt dışında konaklama, seyahat taşıma, rehberlik hizmetlerini yürütmek.
  <B style="mso-bidi-font-weight: normal">b[/B]. Her türlü seyahat acenteleri kurmak, kurulmuş acentelere ortak olmak.
  <B style="mso-bidi-font-weight: normal">c[/B].<B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]Uçak, otobüs, gemi gibi tüm ulaşım araçları için her türlü bileti satmak ve bu maksatla bilet satış yerleri açmak.
  <B style="mso-bidi-font-weight: normal">d[/B]. Her türlü gemi ve yat işletmeciliği yapmak, gemi ve yat kiralamak.
  <B style="mso-bidi-font-weight: normal">e[/B].<B style="mso-bidi-font-weight: normal"> [/B]Ticari amaçlı her türlü motorlu araç kiralama hizmetleri verebilir.
  <B style="mso-bidi-font-weight: normal">f[/B].<B style="mso-bidi-font-weight: normal"> [/B]Her türlü hava, deniz, kara vasıtaları ile şehir içi, şehirlerarası ve uluslararası yolcu taşımacılığı yapmak.
  <B style="mso-bidi-font-weight: normal">g[/B].<B style="mso-bidi-font-weight: normal"> [/B]Öğrenci ve personel taşımacılığı yapmak


  2-Şirket Merkez Naklinin Vergi Dairesine bildirim süresi hangi tarihten itibaren 1 aylık süre işler ve Süresinde Vergi Dairesine bildirilmediği takdirde cezası hakkında bilgisi varsa ve paylaşırsa sevinirim
  <B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]

 2. #2
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  14.Mayıs.2008
  Nereden
  Mardin
  Mesajlar
  339
  ???

 3. #3
  Ziyaretci
  D1 ve D3 belge sahibi şirketlerle acentelik sözleşmesi yapıp onlarla Kara Ulaştırmaya müracaatınız halinde yukarıdaki ana sözleşmenizle alabilirsiniz.

 4. #4
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  14.Mayıs.2008
  Nereden
  Mardin
  Mesajlar
  339


  Bölge Müdürlüğü Şirketin F1 Belgesi alabilmesi için "Yurtiçi yolcu taşımacılığı alanında acentelik yapmak" ibaresinin tam olarak sözleşmede yer alması gerektiği hakkında bilgilendirme yazısı gönderdi. Şimdi karşılaştırma yapmak gerekirse gerçekten yukarda tırnak içinde belirttiğim ibarenin olması şart mı? 5. #5
  Ziyaretci
  Bence işgüzarlık yapmışlar. F1 Belgesi zaten acentelik için verilen bir belgedir. Sizin ana sözleşmenizin b ve c paragrafında bu var. isteklerini karşılaması lazım.

 6. #6
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  14.Mayıs.2008
  Nereden
  Mardin
  Mesajlar
  339


  SAYIN ALİSEN takdir edersiniki bu durumda ana sözleşmenin yeniden değiştirlmesi hem zaman kaybı hem de maddi zarardır. Ticaret ve sanayi bakanlığının bu gibi durumlarda aranılması gereken bir iletişim numarasını bilen var mı acaba...

 7. #7
  Ziyaretci
  Ulaştırma Bakanlığı Kara Ulaştırma Müdürlüğü muhatabınız.

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •