ARKADAŞLAR HERKESE KOLAY GELSİN. AĞUSTOS/2009 TARİHİNDE YAYIMLANAN İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMLERİ İLE ORTAK SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMLERİ HAKKINDAKİ YÖNETMELİK İLE ALAKALI BİRKAÇ NOKTADA BİLGİNİZE İHTİYAÇ DUYMAKTAYIM. DURUMU İZAH ETMEM GEREKİRSE;
1997 YILINDA ......... ÖZEL SAĞLIK HİZMETLERİ ..LTS.ŞTİ. ÜNVANI İLE KURULMUŞ, 2 ORTAKLI(ORTAKLARIN İKİSİ DE DOKTOR) BİR LİMİTED ŞİRKETİMİZ VAR. ŞU AN GAYRİFAAL DURUMDA. ANCAK SON YAYIMLANAN YÖNETMELİKTEN SONRA ŞİRKET FAALİYETE GEÇMEYİ PLANLIYOR. ANCAK ŞİRKETİN MEVCUT ANASÖZLEŞMESİNİN MAKSAT VE KONU KISMI YENİ YAYIMLANAN YÖNETMELİK AÇISINDAN YETERSİZ OLDUĞU İÇİN MAKSAT VE KONUDA VE ŞİRKET ÜNVANINDA DEĞİŞİKLİK YAPILACAK. AYRICA DOKTOR OLAN İKİ ORTAKTAN BİRİ ORTAKLIKTAN AYRILACAK, BU KİŞİ YERİNE YENİ ORTAK OLARAK BİR HEMŞİRE ALINACAK.
BU DURUMDA YENİ YAYIMLANAN YÖNETMELİK DOĞRULTUSUNDA OLUŞTURULACAK ANASÖZLEŞME DEĞİŞİKLİĞİNİN MAKSAT VE KONU KISMI, ÜNVANI NE ŞEKİLDE DEĞİŞTİRİLMELİDİR. VE YENİ ALINACAK ORTAĞIN HEMŞİRE OLMASI YENİ YÖNETMELİK AÇISINDAN SORUN YARATIRMI? YÖNETMELİKTE ORTAKLARDAN EN AZ BİRİNİN İŞ YERİ HEKİMİ OLMASI ZORUNLUDUR ŞEKLİNDE İBARE VAR.
KONU İLE İLGİLİ ANA SÖZLEŞME ÖRNEĞİ VE ORTAKLIK DURUMU HAKKINDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARDAN YARDIMLARINI BEKLİYORUM. TEŞEKKÜRLER..