Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SMMM'YE GEÇİŞ HK.

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    EĞRİ OTURUP DOĞRU KONUŞMAKTA HER ZMAAN FAYDA VARDIR ARKADAŞLAR.
    HEPİMİZİN YAKINDIKLARI ŞEYLER ORTAK.
    KALİTESZİLİK, DİSİPLİNSİZLİK, ALDIM VERESİYE YAPILAN DÜZENLEMELER.

ŞİMDİ SMMM GEÇİŞİNİ HAKEDEN DE ALACAK HAKETMEYENDE ALACAK.
    BİZİM KABUL ETMEDİĞİMİZ NIOKTA BURASI.
    YEMİN EDİYORUM BENİM BİR ARKADAŞIM (SM) BİLMEDİĞİ İÇİN BİLANÇO DEFTERİ TUTMUYORDU.......
    ŞİMDİ TAKDİR EDERSİNİZ Kİ BU KİŞİDE SMMM OLACAK. BU KİŞİYEDE AYNI HÜRMETTE BULUNACAK.
    ZATEN YILLARDIR KOLAY Bİ ŞEKİLDE MUHASEBECİ OLNULDU.
    KOLAY Bİ ŞEKİLDEDE TERFİ EDİLMESİNE KARŞIYIZ.
    HAK EİYOR İSE GEÇSİN.
    DEĞİL ETMİYOR İSE ŞERİATIN KESTİĞİ PARMAK ACIMASIN

İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Müdavim Üye
    peki smmm belgesi alanların hepsi muhasebeci mi. kafa çalışıp ders çalışıp ta belgeli mali müşavir olunuyor geçek mali müşavir olunmuyorbenim bildiğim kaç tane sm var. kaç tane mali müşaviri cebinden çıkartır. herşey teorik demek değil pratik de çok önemli. tabiki bu sınav bir çok sm yi smmm yapacak. onların okulları yıllardır birikimleri olacak. sizinde tek farkınız dört yıl okumanız.ha burda tek haksızlık bence sınavların diğer yeterliliklerle aynı olması. ben kendimde sm yim ama lisans mezunuyum aynı zamanda. ve birçok belgeli mali müşavirden daha iyiyimdir pratikte.

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    Alıntı musoyaz Nickli Üyeden Alıntı
    peki smmm belgesi alanların hepsi muhasebeci mi. kafa çalışıp ders çalışıp ta belgeli mali müşavir olunuyor geçek mali müşavir olunmuyorbenim bildiğim kaç tane sm var. kaç tane mali müşaviri cebinden çıkartır. herşey teorik demek değil pratik de çok önemli. tabiki bu sınav bir çok sm yi smmm yapacak. onların okulları yıllardır birikimleri olacak. sizinde tek farkınız dört yıl okumanız.ha burda tek haksızlık bence sınavların diğer yeterliliklerle aynı olması. ben kendimde sm yim ama lisans mezunuyum aynı zamanda. ve birçok belgeli mali müşavirden daha iyiyimdir pratikte.
    İLLAKİ ÖYLEDİR.
    HERŞEY OKUL İLE OLAN BİŞEY DEĞİL.
    YALNIŞ SMMM LERİ SM YAPMIYOŞAR.
    SM LERİ SMMM YAPIYORLAR.

E BİR FARKI VAR DEMKKİ.

PRATİK BİR YERE KADAR TEORİ BİR YERE KADAR BUNDAN ŞÜPHE YOKTUR.
    BAHSETTİĞİM KONU İŞTE BEDAVADAN SM LERİ SMMM YAPMASINLAR.
    BEN NASIL PRATİK KAZANMAK İÇİN AĞIZ KOKUSU ÇEKİYOR İSEM ONLAR DA TEORİYİ KAZANMAK İÇİN BİRAZ ZORNALNSINLAR BİRZAHMET.
    ANLATABİLİYORMUYUM.
    OLMASINLAR DMEİYORUM OLSUNLAR AMA BEDELİ NE İSE ÖDESİNLER.
    ŞUNU DUYAR GİBİYİM.
    BEN BUNUN BEDELİNİ ... YIL BU MESLEĞİ İCRA EDEREK YAPIYORUM .

FARKLI ŞEYLER BUNLAR

Müdavim Üye
    üstadım benim sözüm yıllarca okuyup gerçekten mali müşavir olanlara değil. belgeli mali müşavir olupta muhasebeden haberi olmayanlara, mevzuat okumakla kendini muhasebeci zannedenlere benim çevremde böyle o kadar çok insan var ki.defterler arap saçı düzeltmeler hak getire. şimdi bu da haksızlık değil mi

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Değerli meslektaşlarım beni yanlış algıladığınızı düşünüyorum,
    konua aynen şu şekilde ,

Yaş 55 den sonraları evet bunlar üstat olabilir ama lütfen yeni nesilin önü açılmalı, herkes gayet iyi biliyorki bunlar belge alabilecek seviyede değiller.Bırakın bunlar bünyelerinde bir SMMM bulundursunlar veya emekliliğe ayrılsınlar..Ne gerek var bu mesleği daha çok ayaklar altına sermeye...Heryerde SMMM furyası var...Bunlar bize yeterde artar bile...
    Sizleri Sağduyuya davet ediyorum...

Müdavim Üye
    "Herkes biliyorki SM den SMMM olamaz olsaydı zamanında çalışıp olurdu"

ben size hatanızı göstereyim..............

Kıdemli Üye

...Edited by: SARDAS

Kıdemli Üye

Yine aynı konu ve hep aynı kişiler. Sizin işiniz yokmu kardeşim. Kanun hak vermiş girip hakeden alacaktır.Burada Sm ler SMMM olmasın diye sallayan arkadaşları sınava alsalar iddaa ediyorum %80 i SM bile olamaz.Kitabı ezberleyip sınava girmekle olmuyor bu işler.

Müdavim Üye
    Nereden
    Trabzon

çok sabrettim ama bende yazayım..ben bir smmm olarak sm lerin smmm olmasında hiçbir sakınca görmüyorum. çünkü piyasada bulunan smlerin hepsi belli bir potensiyele ulaşmış durumda. sonuçta onlar smmm olupta benim müşterilerimde bir azalmaya sebep olmayacakki. vede bu sm lerin büyük bir çoğunluğuda mesleğinin son dönemlerini yaşamakta.bu iki MM nye bu kadar önemli onu bi türlü çözemedim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    Alıntı SARDAS Nickli Üyeden Alıntı

Yine aynı konu ve hep aynı kişiler. Sizin işiniz yokmu kardeşim. Kanun hak vermiş girip hakeden alacaktır.Burada Sm ler SMMM olmasın diye sallayan arkadaşları sınava alsalar iddaa ediyorum %80 i SM bile olamaz.Kitabı ezberleyip sınava girmekle olmuyor bu işler.

İYİYA SENDE YARIN BİR GÜN SMMM OLACAKSIN BU DURUMDA VE BASEL İN İSTEDİĞİ ŞARTLARDA RAPOR HAZIRLAYACAKSIN.

BURDAKİ GARİPLİĞİ NEDEN GÖZ ARDI EDİYORSUNUZ SAYIN ARKADAŞIM