Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SMMM'YE GEÇİŞ HK.

Yeni Üye
    SM'DEN SMMM'YE GEÇİŞTE KAÇ DERSTEN SORUMLUYUZ. DERS ADLARI VE BU DERSLERLE İLGİLİ KİTAPLARI NASIL VE NEREDEN TEMİN EDEBİLİRİZ.TŞK.

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    En son bir tebliğ yayınlandı. İnternetten bulabilirsiniz.
    SMMM, Özcan Bayram

Yeni Üye
    1. Muhasebe ve Denetim<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    2. Hukuk (Ticaret, İş, Sosyal Güvenlik)
    3. Vergi Hukuku
    4. Meslek Hukuku, Mesleki Değerler ve Etik

Kıdemli Üye

Sayın gizcen...

Mesleki uyum eğitimi
    Madde 5—
    Mesleki Uyum Eğitim programına Özel Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavına girmek isteyen Serbest Muhasebeciler ile halen Serbest Muhasebecilik stajına devam edenlerden stajını başarı ile tamamlayanların katılımı zorunludur. Mesleki Uyum Eğitim programına katılmayan ya da katıldığı halde tamamlamayanlar bu düzenlemede anılan Özel Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavına kabul edilmezler.
    Mesleki uyum eğitiminin her bir eğitim konusu sonunda değerlendirme sınavı yapılacak; değerlendirme sınavlarında alınan notlar da dikkate alınarak, bir değerlendirme notu ile eğitim sonuçlandırılacaktır. Bu değerlendirme notu, Mesleki Uyum Eğitimi Tamamlama Sertifikasında yer alacak ve genel başarının belirlenmesinde değerlendirilecektir.
    Mesleki uyum eğitiminin konuları
    Madde 6—
    Mesleki Uyum Eğitimi aşağıdaki konulardan oluşur:
    1. Muhasebe ve Denetim
    2. Hukuk (Ticaret, İş, Sosyal Güvenlik)
    3. Vergi Hukuku
    4. Meslek Hukuku, Mesleki Değerler ve Etik
    Mesleki uyum eğitiminin yöntemi
    Madde 7—
    Mesleki Uyum Eğitimi Birlik tarafından yüz yüze ve uzaktan eğitim yöntemleri ile gerçekleştirilir.

Mesleki uyum eğitiminin süresi
    Madde 8—
    Mesleki Uyum Eğitiminin süresi;
    Lise ve daha alt öğrenime sahip serbest muhasebeciler için; üç haftası teorik, üç haftası pratik eğitim konularını içermek üzere altı hafta,
    yıllık yüksek okul mezunu serbest muhasebeciler için; iki haftası teorik, iki haftası pratik eğitim konularını içermek üzere dört hafta,
    Dört yıllık yüksek öğrenim kurumu mezunu serbest muhasebeciler için; bir haftası teorik, bir haftası pratik eğitim konularını içermek üzere iki hafta
    olmak üzere uygulanır.
    Eğitime katılanların derslere devamı Birlik tarafından takip edilir.
    Eğitimi tamamlayanlara, sınav dosyasına konulmak üzere Mesleki Uyum Eğitimi Tamamlama Sertifikası verilir. Mesleki Uyum Eğitimi Tamamlama Sertifikası olmayanlar Özel Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik Sınavına kabul edilmezler.
    Bilgi Sınırı Olmayan Bir Denizdir. Bilgi Dileyense Denizlere Dalan Bir Dalgıçtır. (Hz.Mevlana)

Kıdemli Üye
    bedavadan mali müşavirlik oda güzel sınavlara çalışmayada gerek yok verirler zaten biz yardırmaya devam edelim

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    Alıntı chous Nickli Üyeden Alıntı
    bedavadan mali müşavirlik oda güzel sınavlara çalışmayada gerek yok verirler zaten biz yardırmaya devam edelim

BEDAVADAN VERİELCEK BİR SMMM BELGESİ.
    HAK EDENİZDE OALCAK SMMM ETMEYENİDE

EDENLERE DİCEK BİŞEY YOK AMA ETMEYENEDE ZORLA VERİLMEZ KARDEŞİM YA
    HAK VAR NİZAM VAR
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul

Bu memlekette zorluklar içinde okuyup gelecek endişesi taşıyan gençlerimizi düşünen yokki...
    Hekes cukkayı doldurma peşine koşmuş...
    Herkes biliyorki SM den SMMM olamaz olsaydı zamanında çalışıp olurdu,ya adamlar ders çalışmayı bırakın mevzuat okumaktan bile bi haberler,mükellefi yanlış yönlendirmeler tabi bazılarını tenzi ederim...

vahhhh !... Vahhh Ki..ne VAHhh

Kıdemli Üye
    Nereden
    İST-MM
    Alıntı chous Nickli Üyeden Alıntı

YANLIŞ YAPTIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ KURULUŞUN BELGESİNİ ALMAK İÇİN KENDİNİZİ NİYE YIRTIYORSUNUZ O ZAMAN KARŞI GELEN ARKADAŞLAR. GİDİN BAŞKA İŞLER YAPIN.

Üye
    Nereden
    Düzce
    Sayınm Kemalkocuk ; Düşünçen çok yanlış ve Çoook Ayıp
    Edep Bir Tac İmiş Nur-u Huda dan Giy O Tac ı, Emin Ol Her Beladan

Kıdemli Üye
    Nereden
    İST-MM
    Alıntı kemalkocuk Nickli Üyeden Alıntı

Bu memlekette zorluklar içinde okuyup gelecek endişesi taşıyan gençlerimizi düşünen yokki...
    Hekes cukkayı doldurma peşine koşmuş...
    Herkes biliyorki SM den SMMM olamaz olsaydı zamanında çalışıp olurdu,ya adamlar ders çalışmayı bırakın mevzuat okumaktan bile bi haberler,mükellefi yanlış yönlendirmeler tabi bazılarını tenzi ederim...

vahhhh !... Vahhh Ki..ne VAHhh
    BENİM SM ABİLERİME ÇOK BÜYÜK TERBİYESİZLİKTİR BU SÖYLEDİĞİN. SENİN ÇEVRENDEKİLERİN NE OLDUĞU BELLİ OLUYOR. HAYRINI GÖREMEZSİN KÖTÜ NİYETİNLE SEN NE OLDUĞUNU ZANNEDİYORSUN. SANA KAÇ TANE SM ABİM DUA EDİYOR BUNU BİL.