Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BAĞKUR

Yeni Üye
    Nereden
    türkiye

ben 15.04.2009 tarihinde basit usul olarak işe başladım.bağkura kaydımı yaptırmadım.şimdi yaptırmak istiyorum.prim borcumu 15.04.2009 tarihinden itibaren mi hesaplanır yoksa kaydımı yaptırdığım aydan mı?

15.04.2009 itibaren olursa prim borcumu ödedikten sonra hemen sağlıktan yararlanabilir miyim?

hasanafsuz

Üye

15/04/2009 tarihinden başlar. temmuz /2009 tarihi dahil (bu tarihe kadar borçlarınızı)yatırırsanız sağlıktan yararlanabilirsiniz.

Kıdemli Üye
    Sağlıktan 60 günden fazla borcunuz olursa faydalanamazsınız. Yani 2 ay borcunuz varsa yine faydalanabilirisniz sağlıktan

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Yeni açılışlarda, ilgili meslek odalarının ve vergi dairelerinin BAĞKUR'a bildirim zorunluluğu vardır. (5510/8.madde)

Ancak BAĞKUR VEDOP kayıtlarından bir kaç ayda bir aktarım yaparak mükellefiyet tesis edilenleri belirleyip zaten kendisi aktif sigortalı yapmaktadır.

Siz bildirim yapmadan önce, https://app2.sgk.gov.tr/BagkurEmekliBilgileri/Prim.htm
    adresinden TC KİMLİK NO ile sorgulama yaparsanız, tescilinizin yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz.

Yapılmamış ise bizzat başvuru yaparak tescil yaptırınız. (Vergi levhası, vergi dairesi yoklama vb. evrakları isteyebilirler)

Çıkan prim borcunuzu ödediğiniz zamanda sağlık yardımından faydalanabilirsiniz.

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    Alıntı ferhatsertel Nickli Üyeden Alıntı
    Yeni açılışlarda, ilgili meslek odalarının ve vergi dairelerinin BAĞKUR'a bildirim zorunluluğu vardır. (5510/8.madde)

Ancak BAĞKUR VEDOP kayıtlarından bir kaç ayda bir aktarım yaparak mükellefiyet tesis edilenleri belirleyip zaten kendisi aktif sigortalı yapmaktadır.

Siz bildirim yapmadan önce, https://app2.sgk.gov.tr/BagkurEmekliBilgileri/Prim.htm
    adresinden TC KİMLİK NO ile sorgulama yaparsanız, tescilinizin yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz.

Yapılmamış ise bizzat başvuru yaparak tescil yaptırınız. (Vergi levhası, vergi dairesi yoklama vb. evrakları isteyebilirler)

Çıkan prim borcunuzu ödediğiniz zamanda sağlık yardımından faydalanabilirsiniz.

Saygılarımla,

Bu cümleye katılabilmek çok isterdim ama bulunduğumuz ilde malesef Vedop çalışmıyor sanırım aktarımı göremiyoruz ...
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Malum İstanbul orası.........

Bizim burası BURSA. Küçük ne de olsa size göre. Her ne kadar BAĞKUR personelinin verimli çalışmadığını söylesek de, ara sıra vakit bulup aktarım yaparak, 4-b sigortalılıkları aktif hale getiriyorlar.

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***