Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: tesmer satj cd

Üye
    Nereden
    Konya
    sayın üstadlarım ve arkadaşlar hayırlı akşamlar.kasımda yapılacak olan staja başlama sınavına başvuru yaptım.tesmerin hazırlamış olduğu cd leri önerirmisiniz veya hangi kaynakları önerirsiniz.yardımlarınız için teşekkür ederim.

Yeni Üye
    bende o cd den çalıştım. konuları çalışmayıp testleri çözersen yardımcı olacağını düşünüyorum. ancak ne kadar çok doğru cevaplarsan o kadar değişik soru çıkıyor. sürekli aynı soruların gelmesini istemiyorsan çok doğru cevaplaman lazım. bazen aynıları bile çıkıyor.

Kıdemli Üye
    Alıntı leylakartal Nickli Üyeden Alıntı
    bende o cd den çalıştım. konuları çalışmayıp testleri çözersen yardımcı olacağını düşünüyorum. ancak ne kadar çok doğru cevaplarsan o kadar değişik soru çıkıyor. sürekli aynı soruların gelmesini istemiyorsan çok doğru cevaplaman lazım. bazen aynıları bile çıkıyor.
    siz sadece soru çözerekmi kazandınız?

Üye
    TEST SINAVLARININ ÇOĞU SORU ÇÖZÜLEREK KAZANILIYORKİ ZATEN SORUYU ÇÖZERKEN ÇÖZEMEDİĞİN SORUNUN CEVABI İÇİN KONUYA BAKIYORSUN KONULARIDA ANLAMIŞ OLUYORSUN SORU KALIPLARINI ÖĞRENİYORSUN SINAVDA NE İLE KARŞILAŞACAĞINI ANLIYORSUN EN GÜZELİ SADECE SORU ÇÖZEREK ÇALIŞMAK

Yeni Üye
    Nereden
    Konya

Bence cd lere gerek yok çoğu arkadaşımızda sadece cd lere bağlı kaldığı için kazanamıyor. Mart 2009 sınavında bunu şahsen tecrübe ettim. Konu olarak sadece tek kaynaktan hazırlanmanı ve değişik kaynaklardan bol soru çözmeni ve çıkmış bütün soruları gözden geçirmeni tavsiye ederim.

Üye
    Soru havuzu denilen bir sistem var ve staja başlama soruları bu havuzdan seçiliyor diye biliyorum.
    Ben önceden çııkmış olan soruların üzerinde durmuştum.Sayısal sorularda rakamları dahi aynı gelen sorular çıkmıştı.
    Kitap olarak ta Egem yayınlarınınkini kullanmıştım.Dili sade ve açık olduğu için daha anlaşılır gelmişti.

Ziyaretci

BEN MURAT VE DEHA YAYINLARINI TAVSİYE EDERİM.TAVSİYEM SON HAFTA ÖZELLİKLE ÇIKMIŞ SORULARA ODAKLANMAN. NEKADAR ÇOK SORU ÇÖZERSEN KONULAR OKADAR İİ NETLİK KAZANIYOR.BEN İLK SINAVDA VERDİM ŞİMDİKİ DERDİM YETERLİLİK.HERKEZE BAŞARRILAR

Müdavim Üye
    sadece 2 ciltlik islam çankayaya çalış ve kazan derim. yasemin hanımın dediginigibi de çıkmış sorular işi bitiriyor.

Kıdemli Üye
    sayın hkaplan;
    Tesmer den ücretsiz olarak mı aldınız acaba cdleri veya nasıl temin ettiniz. Bende 7 kasım sınavı için başvuru yaptım ancak herhangi bir yardımcı kitap,cd veya el kitabı vs. hiçbişeyvermediler.

Üye
    Nereden
    KDZ.EREĞLİ
    Alıntı altan07 Nickli Üyeden Alıntı
    sayın hkaplan;
    Tesmer den ücretsiz olarak mı aldınız acaba cdleri veya nasıl temin ettiniz. Bende 7 kasım sınavı için başvuru yaptım ancak herhangi bir yardımcı kitap,cd veya el kitabı vs. hiçbişeyvermediler.

Sayın Altan07;

Staj başvurusu yaptığınız zaman oda herhangi bir kitap falan vermiyor (Stajyer El Kitabı hariç). Ücret mukabilinde Staja Başlama Cd' si satıyor. Cd bedeli Ağustos 2007 yılında yani bundan 2 sene önce 180,00 tl idi. Pardon o zaman Ytl idi. Şimdi tam tutarı bilmiyorum.

Cd içeriğine gelince;
    Açık Öğretim kitapları formatında ders anlatımları var. Konu anlatımları için Cd almayı düşünürseniz hiç tavsiye etmem,bir tane yardımcı kitap edinin derim. Hem maliyet az olur hemde çalışmaktan soğumamış olursunuz. Ancak diğer arkadaşların da dediği gibi Cd de ders bazında ve genel sınavlar olmak üzere testler var. Bu testleri çözmeniz fayda sağlar.
    Benim başvuru yaptığım dönemde sınav soruları yayınlamıyordu. Bu testleri çözmek bana büyük katkı sağladı, yardımcı kitabın eksiklerini kapattı. Çalşılcak konu fazla olduğundan kitabın atladığı, ayrıntıya girmediği konulardan sorular geliyor. Sizdeki durum biraz daha farkı sorular yayınlanıyor. Geçmiş yıl soruları çözebilirsiniz, çözmelisiniz de zaten.

Sınavınızda şimdiden başarılar dilerim. En kısa sürede bir kitap edinip çalışmaya başlamanızı tavsiye ederim. Zaman çok çabuk geçiyor. Bir bakmışsınız sınavdasınız.
    Allah sizin ve tüm arkadaşlarımızın yardımcınız olsun.
    \"Düşünceleriniz ne ise yaşamınız da odur, yaşamınızın gidişini değiştirmek istiyorsanız düşüncelerinizi değiştiriniz\"