Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2 Senedir Verilmeyen Beyanlar?

Müdavim Üye
    Değerli arkadaşlar bir konuda görüşünüze başvuruyorum..

Bir arkadaşımın akrabası geldi, anonim şirketi olduğunu,ve yaklaşık 2 senedir hiç bir şekilde beyanlarının verilmediğini,genel kurullarının yapılmadığını söyledi... Sizce ne yapmak lazım? Beyanları versek bir türlü vermesek bir türlü..? Değerli görüşlerinizi bekliyorum

Kıdemli Üye

Aynı sorun bende de var bi akrabanın ltd.şti. 15 aydır beyan verilmemiş. bana getirdi nasıl yapabiliriz diye dediğiniz gibi versek bi türlü vermesek bi türlü ben şöyle bi yol izliyorum. şirketinizin faaliyeti yok ise
    vergi daresine dilekçe yazın re'sen terk için onlar değerlendirecekler eğer faaliyet yok ise ve uygun ise re'sen terk yapacaklar. ben dilekçeyi verdim ama daha henüz sonuçlanmadı.

Müdavim Üye
    Alıntı E.ERTÜRK Nickli Üyeden Alıntı

Aynı sorun bende de var bi akrabanın ltd.şti. 15 aydır beyan verilmemiş. bana getirdi nasıl yapabiliriz diye dediğiniz gibi versek bi türlü vermesek bi türlü ben şöyle bi yol izliyorum. şirketinizin faaliyeti yok ise
    vergi daresine dilekçe yazın re'sen terk için onlar değerlendirecekler eğer faaliyet yok ise ve uygun ise re'sen terk yapacaklar. ben dilekçeyi verdim ama daha henüz sonuçlanmadı.
    Gerçekten can sıkıcı bir durum, peki dilekçenizin bir örneğini rica edebilir miyim? Sonuç geldiği taktirde bunuda bekliyorum ancak sormak istediğim;

Böyle bir imkan varsa o zaman hiç boşuna şirketleri tasfiyeye sokmayalım..? 1 Sene beyan vermeyelim sonra resen kapanış yapalım ne biz uğraşalım ne vergi dairesi uğraşssın nede mükellef öyle değil mi?

Müdavim Üye
    vermek zorundasınız. cezalar için ise uzlaşmaya gidersiniz. iyi bir savunmayla cezaları %10 una kadar çekersiniz.

Müdavim Üye
    Alıntı helt Nickli Üyeden Alıntı
    vermek zorundasınız. cezalar için ise uzlaşmaya gidersiniz. iyi bir savunmayla cezaları %10 una kadar çekersiniz.
    Hangi cezaları?

Vuk Mükerrer 355. maddelerde dahil mi...?

24 adet kdv
    24 adet muhtasar
    2 adet kurumlar
    4 adet geçici vergi
    yaklaşık 20 adet ba bs yani 40

toplam 94 tane beyanname; hepsine 1.000 tl kesse ki fazlası var hadi o kadar kesse 94.000 TL Yapar? İyi bir savunma diyorsunuz iyi bir savunamama halinde bir ev parası ceza yer mükellef haksız mıyım?

Ziyaretci
    en mantıklısı resen terk yoluna gitmek ama Umarım vd yapar

Müdavim Üye
    resen terk yoluna gitmek için şirketin boş olması lazım fat kesmemesi lazım adresde bulunmaması lazım gelen tebliğleri almamaması lazım aynı zmanda tic san od olan aidatlarınıda ödememesi gerek Edited by: TRABZON

resen terk olmuş olması lazım tokatta 3 ay beyanname vermeyen mükellefleri resen tterk ediyorlar

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir

1. TAHAKKUK SERVİSİ İLE GÖRÜŞÜP ŞİRKETİN ADRESİNDE BULUNAMADIĞI VE ŞİRKETİN FAALİYETİ OLMADIĞINDAN RESEN TERK YAPILMASI İÇİN YOKLAMA MEMURLARINA GÖNDERİLMESİNİ İSTEYİNİZ. İŞLEYİŞTE ZATEN YAPILAN BİR UYGULAMA.
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    Bu dönemlerde AŞ. nin ticari faaliyeti var mıydı yokmuydu? Fatura yazarkasa kullanımı vs vs.
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!