Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: muhasebe meslek elemanları ihtiyacı

Yeni Üye
    Nereden
    Balıkesir
    merhabalar ben özel bir şirkette muhasebe persneli olarak çalışmaktayım.Aöf işletme bölümü son sınıf(1 tane dersim kaldı) ögrencisiyim.yıllardır merak ettiğim cevaplayamadığım sorular vardır.Bugun dünyanın hererinde meslek elemanı yetiştirilmek için çaba gösterilirken türkiyede bunun tam tersi durumu söz konusu olup kendi mesleğiniyapmaya calışan bizler gibi arkadaşlar mağdur durumdayız.Bugun muhasebeci olabilmek için A-B-C sınavlarından başarılı olup ara dönemlerdeki staj dönemlrini birirmek zorundayız.>Peki bunların maliyetleri bir A tipi staj başlatma sınavı basvurusu 1000 ytl tutarında.Bir asgariücretli çalşan meselek elemanı arkadasımız ise 380 ytl para kzanmaktadır.Odanın belirlediği sınav ücretleri ve staj süreleri bu mesleği özendirici değil caydırıcı nitelikte olup coğu arkadaşımız maddi yetersizlik ve mesleğe girememe korkusuyla temel eğitim aldıkları muhasebe mesleğinden soğumakta ve bırakmaktadır.Bugun ticaret lisesinden bile stj yapmak için okuldan gönderilen cogu ögrencinin desteğe ihtiyacı vaken sankı bu meslekte birtakım unvan sahıbı olan (sözüm meclisten dışarı) kendini bilmez kısıler tarafından meslek ünvanına yakısmıyacak derecede öğretilmesi gereken seyler gösterilmemekte ve yeni yetişen bizlerin önünü kesmek için bir caba sarfedilmektedir..Burdan tüm ünvan sahibi üstadlarıma sesleniorum lütfen bizler de bu mesleği yapabilmek için sizin bilgilerinize ihtiyacımız var ve oda temsicileri ve başkanlarınında yapmaları gerekenler var.LÜTFEN UNUTMAYALIM.

Ziyaretci
    ÇOK ÇOK HAKLISINIZ
    BUNLARI KİMSE GÖZ ÖNÜNE ALMIYOR

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara
    GERÇEKTEN DURUMUNUZ ÇOK ÜZÜCÜ.BİZLERDE AYNI YOLDAN GEÇTİK SİZİN GİBİ ÇOK EMEKLEDİK.ÖNCELERİ BU İŞLERLE UĞRAŞMAK İŞİN EHLİ STATÜSÜNE SAHİB OLMAK ÇOK KOLAYMIŞ, O KOLAYLIK ŞİMDİLERDE MESLEK MENSUBU SAYISININ ARTMASINA SEBEB OLMUŞ. BU DOYAN PİYASADA DA AZİMLİ OLMAYANLAR NETİCEYE VARAMIYOR MAALESEF. DİLERİM BELGENİZİ ALDIĞINIZ GÜN SEVİNEBİLİRSİNİZ. ÇÜNKÜMÜKELLEF BULMAK SAYISINI ARTIRMAK GEÇİNEBİLME STANDARTLARINI YAKALAMAK ZAMAN ALABİLİR.UNUTMAYIN AZMİN ELİNDEN HİÇBİR ŞEY KURTULMAZ.
    AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ

Yeni Üye

Evet sonuna kadar haklısınız, Bende 1991 yılından beri bahsettiğiniz ücretleri ödeyemediğim için ne belge alabildim nede staj başvurusu yapabildim, hele bu asgri ücret veya biraz üstünde aylık alan kişiler bir de evli ve çocuk sahibi iseler vay onların haline, aynen benim gibi, Bu Mesleğe saygınlık kazandırmak mesleği bizlere satarak olmaz, bu mesleğe saygınlık mesleğin gereğini gerektiği gibi yapılmasını sağlıyarak kazandırılır. Ayrıca sınavlar neden ankarada yapılıyor onu da anlamakta güçlük çekiyorum, herkes bulunduğu bölgede neden sınava giremez, neden insanlar onca masrafın üzerine birde yol parası, kalacak yer parası, gibi eksra masraflara gark edilir. Yoksa yerel odalara güven mi yoktur. ? anlamadım gitti vesselam. İşte bende belge alırsam bu parasal sebeplerden dolayı seneye SSK dan Emekli olup, öyle alacağım.
    herkese selam