Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: staja başlamak nasıl olacak...

Müdavim Üye
    Nereden
    Sakarya
    merhabalar arkadaşlar;
    4 YILLIK İŞLETME BÖLÜMÜNÜ 2 YIL MESLEK YÜKSEK OKULU 2 YIL DA AÇIKÖĞRETİM TAMAMLAYARK BİTİRDİM.4 YILLIK İŞLETME BÖLÜMÜ LİSANS DİPLOMAM ELİMDE.
    MUHASEBECİLİK MALİ MÜŞAVİRLİK STAJI İÇİN 6 YIL TAMAMLANMASI GEREKİYOR DİYE BİLİYORUM.
    ŞİMDİ BEN STAJA BAŞLAYIP MALİ MÜŞAVİRLİK SINAVLARINA GİRMEK İSTİYORUM.
    NASIL BİR YOL İZLEMEM GEREKİR.
    BİR SORUM DAHA OLACAK 4 YILLIK BİTİRDİM. BENİM STAJ SÜREM 2 YIL MI KALDI??
    HERKESE HAYIRLI GÜNLER.
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Erdal ÇİNAL

Üye
    Nereden
    Ankara
    sayın erdalcinal_54 ,

öncelikle staja başlama sınavına girmeniz ve bu sınavdan en az 60 puan almanız gerekiyor. (bağlı olacağınız odanıza müracat ederek dosya açtırmanız ve staja başlama sınavına girmek için çeşitli evrakları hazırlayıp, harc ücretlerini yatırmanız gerekiyor) . staja başlama sınavını kazandıktan sonra 2 yıl süre ile kesintisiz ssk'lı olarak bir fiil smmm yada ymm gözetiminde çalışmanız gerekmektedir. 2 yıllık stajınızı tamamladıktan sonra smmm yeterlilik sınavında sorumlu olduğunuz derslerinizden başarılı olduğunuz takdirde artık sm mali müşavir ünvanınızı almış olursunuz.

saygılarımla,

Müdavim Üye
    Nereden
    Avanos
    mdemir nick nameli arkadaşımız çok güzel bir şekile özet geçmiş. Ama siz yinede odanıza başvurun derim hem size detaylı bir şekilde yardımcı olurlar hemde stajer el kitabı alırsınız ve daha detaylı bir şekilde okursunuz.
    Özüm sözüm
    sözüm TÜRKÇE

Kıdemli Üye
    Nereden
    Türkiye
    staj dosyasını açtırman için aralık 2006 sonuna kadar süren var tabi son güne kalmadan bağlı olacağın odanın tesmer işleriyle ilgilenen bölümüne gittiğinde seni yönlendireceklerdir şimdiden başarılar dilerim.