Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 32 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: LİMİTED ŞİRKET KURULUŞ İŞLEMLERİ

Kıdemli Üye
    Nereden
    MUHASEBECİ
    LİMİTED ŞİRKET KURACAM TOPLAM KAÇ MADDE BIRAKA BİLİR. VE KURULUŞ ESNASINDA GEREKLİ OLAN MATBU EVRAK VE DİLEKÇELER OLAN ARKADAŞ PAYLAŞIRSA VEYA BULA BİLECEĞİM BİR SİTE VARSA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

Kıdemli Üye
    ito sitesine bakarsanız istedikleriniz bulursunuz

Müdavim Üye
    Nereden
    İZMİR
    Allah aşkına böyle sorular sormayın..

bu bilgiler teknik bilgiler değil..
    azıcık araştırdığınızda ticaret odası veya diğer bir siteden bulabilirsin..hemde evrakları ile birlikte..veya telefon bile etseniz size hem bilgi verirler hemde evrakları mail atarlar...

Konumunuzda MUHASEBECİyazıyor..lütfen muhasebeci arkadaşlar biraz araştırma yapsak daha iyi olmaz mı?daha sonra takıldığın bir konu olursa forumdan yardım elbette alırsın...

sabah sabah eleştirimi haksız bulanlar olabilir.AMa bazı arkadaşlarımız hiç mi hiç araştırma dahi yapmadan buradan yazıyor hemde belgeleri ile istiyor..Oldu olacak şirketi de biz kuralım ...Böyle davranan biri muhasebeci olamaz..üzgünüm.. Bizler öğrenmek için çok çalıştık ve çabaladık..Evrak inceledik..Gittik ilgili makamlara sorduk.. AMa şimdi nerde herkesin (bende dahil) elinin altında GOOGLE var..oldu bitti..

neyse kafa şişirmeyelim..herkese kolay gelsin..günaydın...

Müdavim Üye
    Nereden
    Samsun
    günaydın
    SMMM OSMAN ARSLAN

Ziyaretci
    değerli üstadımacemilik devresinde bu işler hepimizin başındangeçti.belki arkadaş belirtilen sitelerden ve odalardan bu bilgiyi alabileceğini bilmiyordur.hoş görülü yaklaşalım .sonuçta mesleki bilgi talep ediyor.okumaya gelince ben de mesleği yaptığım 5 yıl içerisinde bürom da hiç boş oturpta okumadığım bir gün olmadı .bu iş yapılacaksa öğrencilik bitmez.insan hayatı boyunca zaten bir öğrenci değilmidir.saygılarımla

Moderatör
    Nereden
    SMMM

Sayın edizel35 insanlar nasıl sorular soracaklarını sizin onayınızdan geçerek mi yazacaklar, eleştiriniz çok yersiz,herkes soru sorabilir,artı soran bırını gordunuz okuyun gecın cevap vermek prensıplerınıze uymuyorsa vermezsınız, ogrenmek nıyetınde olan bırını bu sekılde kırmak hos bır tutum degıl.
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Kıdemli Üye
    Nereden
    ANKARA
    <a href="https://www.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem.aspx?sayfaNo=702" target="_blank">
    Bu sitede herşeye ulaşabilirsin...
    https://www.sanayi.gov.tr/webedit/gozlem.aspx?sayfaNo=702</A>
    Başarılar

Müdavim Üye
    Nereden
    İZMİR
    smmmmmasli hanım...ben eleştirimi özgürce yaparım..beğenen beğendiği kelimeyi üzerine alır..beğenmeyen susar..size neden dokundu yazım anlamadım..

bak "Kayalar" rumuzlu arkadaş ne güzel yazmış..bende bu kadar araştırmacı olmadan soru sormayın dedim..armut piş ağzıma düş olmasın diye. eleştirimi dile getirdim...buradan sizde ders çıkarabilirsiniz...ben arkadaşımı kırdığımı düşünmüyorum..sadece öğüt veriyorum bir büyüğü olarak..

iyi günler dilerim..smmmmmasli hanım..

Müdavim Üye
    günaydın

öncelikle anasözleşmeyi hazırlayın.Sonra ticaret odasına gidin.Oradan gerekli evrakları size verirler.Bunlar;

1-Dilekçe ( ticaret odası ve tic.sic.memurluğuna )
    2-Anasözleşme
    3-Taahütname ( ticaret odasındanveya internetten)
    4-Oda kayıt beyannamesi(ticaret odası veya internet)
    5-Şirkette yetkili olacak kişilerin ünvan altında imza beyanı(2 adet)
    6-3 'er adet nüfus cüzdan örneği ve ikametgah
    7-Şirket kuruluş bildirim formu ( 5 adet) ----- Ticaret Odası veya internetten temin edilecek
    8-Kira kontratı
    9-tescil sonrası imza sirküleri

ve tescille aynı günde defter tastiği....Kolay gelsin

Müdavim Üye

her ilde uygulama farklı arkadaşlar. kocaeli de şirket kurmak kolay. bulunduğunuz ilin ticaret odası sitesini ziyaret edin. gerekli evraklara kolayca ulaşabileceksiniz. ünvan bulmak çok zor ama bunu söyliyim. anasözleşmede şirketin konusu bölümünün 1.satırına ana faaliyet konusunu altınada istediğin kadar konu yazabilirsin. anasözleşme örneğide gönderebilirim istersen arkadaşım. kolay gelsin......