Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MÜDÜR YARDIMCISINDAN MALİ MÜŞAVİRE TEHDİT!!!!!!!!

Üye
    Evet aynen başlıkta olduğu gibi sayın meslektaşlarım.Dün öğleden sonra İst/Ümraniye vergi dairesine yeni kurduğum bir limited şirket açılışı için gittim. Pazartesi vermiş olduğum açılış evraklarından ortaklara ait eksiklikler vardı onları tamamlayıp sicil servisine verdim. Tüm evrakla incelendikten sonra memur hanım SMMM Sözleşmesine normal kaşe değil Türmob kaşesinin basılması gerektiği yoksa ..... tebliğe göre açılış işleminin yapılamayacağını söyledi. Ben de sicil müdür yardımcısına gidip rica edeyim diyerek başka bir odada sohbet eder şekilde bulduğum Nursel hn. isimli müdür yardımcısını buldum. Açık ve net şekilde ertesi gün istedikleri şeyi yerine getireceğimi ama o an için vergi levhası acil lazım olduğu için bugünlük işimi halletmelerini rica ettim. Hayır kesinlikle olmaz, yoklama ile isterseniz açarız ama diyor (sanki karşısında hiç bişey bilmeyen mevzuattan uzak cahil birisi varmış gibi).Firmanın yurtdışı ile iş bağlantısı yaptığını ve sözleşme yapabilmek için vergi levhasına gerek olduğunusöylüyorum ama kesinlikle HAYIR diyor. Ben de o zaman müdür ile görüşeyim çünkü siz üzerinize sorumluluk almıyorsunuz diyorum. Ona da "hayır , imzayı atacak olan benim diyor" Tüm bu konuşmalardan sonra ben elimde şirketin kuruluş evraklarına ait dosya ile müdürün odasına girdim ve durumu izah ettim. O da olmaz diye konuşunca ben de " O zaman mali müşavir olarak benim kimliğimin, yetkilerimin ne anlamı var diye konuşunca" onun cevabı da ilgiçti ; "Ben sizi ilk kez görüyorum ama" Biraz daha konuşunca şirkete (potansiyel olarak) numara verilmesi için onay verdi. Sicil servisine tekrar gittim , açılış formunu müdür yardımcısının imzalaması gerekiyor haliyle. Nursel hn. isimli bayan müdür yardımcısının halen yerinde olmadığını başka bir vergi dairesinin müdür yardımcısının yanında sohbet eder şekilde bulduğumu belirtmeden geçemeyeceğim.Neyse ben evrakı kendisine uzatarak ve aynen de şunları söyleyerek bekledim" kusura bakmayın müdüre gitmeyin dediniz ama benim işim acildi, gitmek durumunda kaldım dedim"
    Verdiği cevap şuydu sayın arkadaşlar: BEN SİZE SÖYLEMEDİMMİ İMZAYI BEN ATACAĞIM DİYE. NEDEN GİTTİNİZ? PEKİ BUNDAN SONRA SİZİNLE GÖRÜŞÜRÜZ!!!!!!!!!!
    diyerek beni oradaki iş ve işlemlerimi ( her ne şekilde yapacaksa) yapmayacağını ima etti. Ben de cevaben ben sizden çözüm istiyorum siz çözümsüzlük üretiyorsunuz dedim. Yien aynı cümleyi tekrarlayınca "BUNDAN SONRA GÖRÜŞÜRÜZ" diye ben de GÖRÜŞELİM bakalım diyerek odadan çıkıp potansiyel olarak ta olsa Limited Şirketin vergi numarasını almak için sicil servisine gittim ve numaramı aldım.
    Bunları burada yazıyorum ama sadece burada kalmayacağını da bildirmek istiyorum. Bizim he türlü YETKİMİZ var ama bunun hiç bir kurum ya da kuruluşta ETKİMİZ maalesefki yok. Bu anlattığım olayı İstanbul vergi dairesi başkanlığına, Gelir idaresi başkanlığına ve etkilerinin pek olacağını sanmadığım odamız İSMMMO 'ya bildireceğim.
    Çok can sıkıcı ve aynı zamanda canımı yakan bir olay bu. Sanırım sadece benim başıma gelmemiştir, benzer bir çok olayla karşılaşıyorsunuzdur. Bunların sebebi sadece idare değil elbet, bizlerin yaklaşımları da önemli. Ama sonuçta yaşıyoruz hem mükellefler hem de onlar için aracı olduğumuz resmi idari makamlar tarafından sahip olduğumuz değerle karşılanmıyoruz. Bu çok can yakan bir mesele, insani ve mesleki açıdan.
    Nurten Demir
    SMMM
    S.M.M.M.

Yeni Üye
    Nurten Hanım, karşılaştığınız duruma çok üzüldüm Üzüntünüzü, kızgınlığınızı,kırgınlığınızı anlıyorum. Söylenecek çok sözvar ama, söz anlayana söylenir. .
    MALDA YALAN MÜLK DE YALAN
    VAR BİRAZDA SEN OYALAN