Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MUHASEBE ÜCRETLERİNİN BANKADAN TAHSİLİ

Yeni Üye
    Nereden
    Zonguldak

ANADOLUDA 3568 SAYILI YASA KAPSAMINDA FAALİYET GÖSTEREN MESLEKTAŞLARIN (SMMM-SM) HEMEN HEMEN TAMAMINA YAKININ TAHSİLAT SIKINTISI BULUNMAKTADIR. BU FORUM ARACILIĞIYLA BU SORUNUMUZA KALICI BİR ÇÖZÜM BULALIM. BENİM ÖNERİM
    1- MUHASEBE ÜCRETLERİNİN KDV YÖNÜNDEN KISMİ TEVKİFAT KAPSAMINA ALINMASI
    ( Meslektaşların Ençok Vergi Borçları KDV yönünden oluşmaktadır. Bu sorunu çözmek
    veya Hafifletmek amacıyla önerilmiştir. )
    2- ÜCRETLER VE KİRALAR GİBİ BAZI ÖDEMELERİN TEVSİKİ KAPSAMINDAMUHASEBE ÜCRET
    ÖDEMELİRİNİN BANKALARDAN YAPILMASI ( KREDİ KARTI, POS CİHAZI
    KULLANIMIGEÇERLİ BİR YÖNTEM DEĞİL. ÇÜNKÜ ; KREDİ KARTLARINDA LİMİT AŞIMLARI
    NEDENİYLE TAHSİLAT ZORLUĞU VAR)
    BENİM ÖNERİLERİM SİZLERE GÖRE YANLIŞ OLABİLİR VEYA GELİŞTİRİLMEYE İHTİYAÇ OLABİLİR . AMA AMAÇ ARTIK BU KONUNUN GENİŞ KAPSAMLI TARTIŞILMASI VE TÜRMOB VE ODALARI BU KONUDA HAREKETE GEÇİRMEKTİR. BU KONU MUTLAKA MESLEKTAŞLAR ARASINDA TARTIŞILMALIDIR. HEPİNİZE İYİ GÜNLER DİLEĞİYLE

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Çok yerinde bir tartışma konusu olur ve faydalı olacağına inanıyorum tutarı ne olursa olsun (Tarifeye bağlı kalmak kaydıyla) bankadan ödeme zorunluluğu getirilmelidir.
    Bizim Adımıza Layıkmı Kul Olup Durmak Gel Gidelim Altaya Ata Mirası Altın Tahta \'\'KARAKEDİ\'\'

Müdavim Üye
    iyi güzelde mükelleflere halen daha kiraları bankdan ödetemiyoruz bence maliye mükellefleri bilinçlendirsin anlatıyoruz cezası var desekde 10 kişiden 5 bildiğini okuyor çıkmaz sokak gibiler

Yeni Üye
    Nereden
    Zonguldak

- MUHASEBE ÜCRETİNİN BANKALARA YATIRILMASI ÖNERİSİNİN YASAL ZEMİNE OTURTULMASI SONUCUNDA ÜCRETİNİ ÖDEMEYENLER BİR İKİ ÖZEL USULSÜZLÜK CEZASI ÖDEDİKLERİNDE

TAHSİLAT İŞİ RAYINA OTURUR MU? ONU TARTIŞALIM. HEP MÜŞTERİMİZİ ONLAR DİNLEMİYORLAR DİYEREK KORUMA ALTINA ALMAYALIM. BU UYGULAMANIN HEM MESLEKTAŞLARIMIZ TARAFINDAN, HEM MESLEKİ ÖRGÜTÜMÜZ TARAFINDAN , KABUL GÖRMESİ ÖNEMLİ . AYRICA MUHASEBE ÜCRETLERİNE KDV KISMİ TEVKİFATINI KABUL ETTİRMENİN SONUÇLARINI DA TARTIŞALIM. BU KONUNUN TARTIŞILMASININ ZAMANI GELDİ DE GEÇTİ. İYİ GÜNLER DİLEĞİYLE

Yeni Üye
    Değerli arkadaşlar muhasebe ücretlerinin tahsilatı hergeçen gün imkansıza doğru gitmektedir.Türmob buna acil çözüm bulmalıdır. Bu konuda benim önerim şudur: Odalarımız bünyelerinde birer hukuk bölümü oluşturmalı.Meslek mensupları ocak ayında yaptıkları sözleşmeleri hukuk bürosuna teslim ederek tahsilat işini buraya devir etmeli. Hukuk bürosu sözleşme muhatabına resmi yazı ile ödemeleri tebliğ etmeli ve meslek mensuplarını devreden çıkarmalıdır.Yapılan tahsilatlardan %1 veya 2 oda payı kesilerek hukuk bürolarının giderleri karşılanmalı.Süresinde ödenmeyen muhasebe ücretlerine yasal faiz işletilmeli. Tahsılat sorunu meslsk mensubunun üzerinden alınmalı. Bu oluşumun mesleğimize katkısı çok fazla olacaktır.Şöyleki; bütün meslek mensupları asgari ücret tarifesine uymlu sözleşme yapmak zorunda kalacağından haksız rekabet ortadan kalkacaktır. Meslek mensuplarının tüm gelirleri kayıt altına gireceğinden vergi kaçırma söz konusu olmayacaktır.Odalarımıza ise yapılacak kesintilerden dolayı çok büyük gelir kapısı açacaktır.Buradan elde edilecek gelirler ile mesleğe yeni giren veya ihtiyacı olan diğer meslek mensuplarına destek verilebilecektir. Bu konu çok geniş olarak üzerinde çalıştığım bir konudur. Geçmişte ilgili mercilere bu öneriyi sundum ancak yasamızda böyle bir imkan olmadığı söylendi. Ancak şuna eminimki Maliye bakanlığı ile bu alanda yapılacak bir görüşme yeni bir yasa ile düzenlenecektir. Konu ile ilgili fikir paylaşacak arkadaşlarım için mail adresim orhanbozkurtt@hotmail.com

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye
    KDV MUHTASAR beyannameleri birleştirilip Beyannameye + bir satır >> MUHASEBE ÜCRETİ

Devlet tahsil etsin vergisini kdv sini kessin net tutarı bankaya yatırsın ama nerdeee
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!