Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Eski Ortaklar ve Kayıp Defterler Hk

Kıdemli Üye
    Nereden
    yönetici
    MERHABA ARKADAŞLAR. 2007 YILINDA OCAK-HAZİRAN DÖNEMLERİN DE ŞİRKET ORTAĞI VE ŞİRKET MÜDÜRÜ OLUNMUŞTUR. TEMMUZ DÖNEMİNDE ŞİRKET MÜDÜR VE ORTAKLIKTAN AYRILMIŞTIR. DAHA SONRAKİ ŞİRKET MÜDÜRÜ VE ŞİRKET ORTAKLARINDAN HİÇ HABER ALINANMADI.ŞİRKETİN 2007 YILINDA AİT DEFTERDARLIK DENETİM MEMURLARINCA TÜM EVRAKLARI OCAK-HAZİRAN DÖNEMİNDEKİ ŞİRKET MÜDÜRÜNCE İSTENMEKTEDİR. ANCAK 2007 VE DAHA SONRA Kİ YILLARA İAT EVRAKLARI KENDİSİNDE DEĞİL. NE YAPMAMIZ GEREK VE BİZE NE GİBİ CEVAYI MÜEDDETLER İŞLENEBİLİR. TEKŞ.

Müdavim Üye

- Limited şirket olduğu varsayımıyla; Müdürler işletmenin mahiyeti kapsamında kanunen tutulması gereken defterleri tutmak ve kanuni süresine dek muhafaza etmek zorundadırlar. Ancak sizin durumunuzda hesap dönemi içerisinde defterlerin yazımı devam ettiğinden bu sorumluluğu bir sonraki müdüre devir ettiğinizi, noterdeki hisse devir senedinin de buna işaret ettiği savını ileri sürebilirsiniz. Bu konuda defteri isteyen denetim birimine hisse devir senedinin bir sureti ile durumu izah eden bir dilekçe ile başvurmanızı öneririm.

- Şirkette çalıştığınız döneme ilişkin vergi incelemesi neticesinde tespit edilmesi muhtemel matrah farkından dolayı ortaya çıkacak vergi asılları ile cezalardan, şirketteki sermaye payınız oranında tarafınıza düşecek hisseye karşı bütün malvarlığınızla sorumlu olacaksınız.

- Defterlerin ibraz edilememesinden ötürü ceza yerseniz, vergi mahkemesine ilk satırda yazılan sebeplerden ötürü başvurabilirsiniz. Bir ihtimal kurtulabilirsiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Sayın senemeryenilmez,

Şirketin eski müdürü defter ve belgeleri yeni ortaklara teslim ettiğini kanıtlar ise,
    VUK'nun 359. maddesince 18 aydan başlayan hapis cezasının yanısıra, vergi ziyası cezalı vergi tarhiyatından kurtulabilir.

Ziyaretci
    .

Ziyaretci
    ?

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE

bu nasıl iş ya;
    SİTEYİ YAPANDAN ALLAH RAZI OLSUN

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    muhasebe mesleği ALMANYADA NASIL AÇABA MUHASEBE BÜROSU YOKMUŞ GALİBA ORALARDA DEVELET GÜVENCESİ ALTINDA; DENETİM HİZMETİNDE ÇALIŞTIKLARINI DUYDUM
    BİLGİSİ OLAN VARMI AÇABA ;
    SİTEYİ YAPANDAN ALLAH RAZI OLSUN