Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhasebecilik Hakkında

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    Merhabalar benim size bir sorum olucak
    Daha önce başka muhasebe bürosunda beraber çalışdığımız bi abimiz belge aldıkdan sonra bir büro kurup onunla beraber çalışmaya başladım
    Kendisi bi şirketle anlaşıp oraya çalışmaya gitti
    Bende askere gidene kadar 8 tane mükellefim var onlara bakarım iş aramıyım die büroda kaldım
    Askere gitmemede 5 ay bi zaman var
    Bürodan bi beyfendi gelip benim adıma tutanak tuttu

Asıl sorum bu benim belgemi almamı engellermi
    Ben Aralık ayında staja başlayıp daha sonra nisan ayına sınava girip ondan sonrada askerlik görevimi yapmayı düşünüodum

Belge alma hakkım tamamen elimden alınırmı yoksa belirli bir süre belge alamammı yardımcı olursanız çok teşekkür ederim
    Zaten şu andada çalışmıyorum elimdeki defterleride tanıdığım bir Mali Müşavire verdim

Saygılarımla

Müdavim Üye hust59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul / Bolu
    Büronun sahibi halen Şirkete çalışmaya giden abiniz değilmi.
    yani o abiniz Bürosunu kapamadan , gittiği şirket tede bordroya girmeden dışardan full outsourcing muhasebe hizmeti verebilir.
    Büro faaliyetini kapatıp gittiyse siz o zaman izinsiz ve ruhsatsız muhasebecilik yapmış duruma düşersiniz.Tutanak tutan sanırım oda dan büro dan demişsiniz.
    Eğer durum böyle ise.Odaya gidip yüz yüze görüşüp durumu anlatın.İyiniyetinizi ortaya koyun.

Hüseyin ÜST
    S.M.M.M. İstanbul

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Sayın Mehmet YILMAZ beş ay sonra askere gideceğim diyorsunuz. Askere gitmedende stajımı yapayıp belgemi alayım istiyorsunuz. Aralıkta staja başlayarak dört ay sonra nisan ayında nasıl sınava gireceksiniz ? siz hiç vakit kaybetmeden, bu işi yapacaksanız ; hemen 3568 sayılı meslek yasamızı alıp okuyun. BirdeiMesleki Ruhsatı almadan kendi adınıza defter tutmanız 3568 sayılı meslek yasamıza aykırı bir davranıştır. Bu işi yapıyor ve tutanakla da tespiti yapıldıysa işiniz zor. Edited by: Mustafa Yılmaz
    Saygılarımla,

Mustafa YILMAZ