Sayfa 1 Toplam 12 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 112 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BURSA SMMMO'DAN CUMHURBAŞKANINA MESAJ KAMPANYASI!

Kıdemli Üye
    Nereden
    Bursa
    Bursa Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası 16.06.2009 tarihinde TBMM de kabul edilerek Cumhurbaşkanının onayına giönderilen torba yasanın 22. maddesindeki VUK mükerer 355. maddesindeki ceza düzenlemelerinin onaylanmayıp TBMM ne iadesi için faks ve mail kampanyası başlatmıştır.
    Bütün Meslek odalarının, meslektaşların, stajyerlerin ve yardımcı elemanların katkılarını bekliyoruz.

Oda başkanımızın kampanya ile ilgili mesajı:

Sevgili Meslektaşlarım,<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P>
    <O:P></O:P>
    Onaylanmak üzere Sayın Cumhurbaşkanına sunulmuş olan, Gelir Vergisi ve Bazı Vergi Kanunlarında Değişiklik yapan 5904 Sayılı Kanunun 22. maddesi ile 213 sayılı V.U.K.nun mükerrer 355. maddesinde yapılan değişikliğin onaylanmadan meclise iadesini sağlayabilmek adına ekte sunmuş olduğum metni, Cumhurbaşkanına aşağıdaki iletişim adreslerinden gönderilmesini tüm meslektaşlarımdan, Aday Meslek Mensuplarından ve Yardımcı Elemanlarımızdan mesleğimizin geleceği için önemle rica ediyorum.<O:P></O:P>
    Saygılarımla,<O:P></O:P>
    Smmm. Mesut TOPCU<O:P></O:P>
    Bursa SMMMO Başkanı<O:P></O:P>
    Gönderilecek mesaj metni ve faks ve mail adresleri için: www.bursa-smmmo.org.trEdited by: Mustafa Gülşen
    <font face=\"Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif\"><font color=BLUE>
    Kaplan BERZEK
    S.M.M.M.</font></font>

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sayın Berzek,
    Katkılarınızdan dolayı başta siz olmak üzere Oda Yönetimize teşekkür ederim.Metnin bu hale gelmesi için 2 gündür uğraştığınızı biliyorum.
    Şimdi bu metni, diğer odalara öneri mahiyetinde iletmek gerekiyor. Forumdaşlarımızdan odalarını bu konuda bilgilendirmelerini rica ederim. Antalya ve BurdurOdası da bu kampanyaya katılacağını bildirdiler.
    Saygılarımla
    Mustafa GÜLŞEN

Metnin gönderileceği Cumhurbaşkanlığıİletişim Adresleri.
    1-https://www.tccb.gov.tr/sayfa/iletis...skanina_yazin/

2- cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr

3- Faks No: 0 (312) 470 13 16

METİN
    https://www.mustafagulsen.com/genel_...birgirisim.doc

CUMHURBAŞKANLIĞI MAKAMINA
    <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    Onaylanmak üzere makamınıza sunulmuş olan, Gelir Vergisi Kanunu Ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun 22. maddesi ile 213 sayılı V.U.K.nun Mük.355 maddesinde yapılan değişikliğin onaylanmadan meclise iadesini arz ediyorum.

Makamınızın da bilgisinde olduğu gibi söz konusu maddenin 1. fıkrasının Anayasa aykırılığı iddiası ile İstanbul 2. Vergi Mahkemesinde açılmış olan bir dava, esastan görüşülmek üzere Anayasa Mahkemesinin gündemine alınmıştır. Anayasa Mahkemesinin Mük.355 maddenin 1. fıkrasını iptal etmesi durumunda, bu yasa değişikliğinin her hangi bir hukuki gerekçesi kalmayacaktır. Çünkü maddenin 1. fıkrası ceza uygulanmasına neden olan beyan ve bildirimlerin internet ortamında verilmesini düzenleyen yetki maddelerine yapılan atıftır.

Anayasa Mahkemesinin 1. fıkrayı iptal etmesi durumunda yasa koyucunun mahkemenin iptal gerekçelerine bağlı yeni yasal düzenlemeler yapmak zorunda kalacağı muhakkaktır. Bu nedenle Anayasa Mahkemesinin olası iptal kararı durumunda uygulama olanağı kalmayacak söz konusu yasa değişikliğinin Anayasa Mahkemesinin kararına kadar bekletilmesi uygulama şansı olmayan bir yasa değişikliğinin, kanunlaşmamış olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca her işte olduğu gibi, beyanname ve bildirimlerin verilmesi işinde de mükellef veya muhasebecilerin hata yapma olasılığı vardır. Yapılan hatayı idare tespit etmeden kendisi tespit ederek düzeltme yapmak isteyen mükellefe veya muhasebeciye ceza uygulanması, genel vergicilik prensiplerine aykırı olacaktır. Hal böyle olunca Mükellef ve Muhasebeciler, yaptıkları hataları kendileri tespit etseler dahi düzeltme yolunu tercih etmeyeceklerdir. Bu durum vergi kayıp ve kaçağına sebep olacaktır.

Belirttiğim gerekçelerle 5904 sayılı yasanın 22.maddesinin tekrar görüşülmek üzere Türkiye Büyük Millet Meclisine iade edilmesini saygılarımla arz ederim.

Adı Soyadı/Unvanı :………………………….

Tarih : …/…/2009
    İmza :
    Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Üye
    Nereden
    gaziantep
    İŞTE OLAY BU.TURMOB'U SİZ YÖNETİN.
    EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER.

Müdavim Üye
    Nereden
    GAZİANTEP

evet çok güzel olmuş, bende mail attım cumhurbaşkanlığına,,
    saygılar..

Kıdemli Üye
    Evet Bende yukarıdaki linkten cumhurbaşkanımıza attım mesajı

Ziyaretci
    ARKADAŞLAR BURSA ODAMIZI KUTLUYORUM ; TÜRMOBA ÇOKLU ADAYLAR İLE OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI İLE SEÇİM KARARININ ÇIKMASINI İSTİYORUM. BİRLİĞİMİZE SİYASETİN DE KARIŞMAMASI İÇİN BU ARTIK ŞART OLDU

Müdavim Üye
    Nereden
    MANİSA
    BENDE GÖNDERDİM.HAYIRLISI
    Gittin şimdi bir mevsim değil,koca bir hayat girdi aramıza ,biliyorum ne sen dönebilirsin artık,ne de ben kapıyı açabilirim sana.

Müdavim Üye
    Nereden
    Aydın
    evet bende gönderdim ve Bursa odasını kutlarım.

Ziyaretci
    ARKADAŞLAR BENDE GÖNDERDİM .BU İŞE ÖNCÜLÜK EDEN BURSA SMMMM ODASININ DEĞERLİ BAŞKANINI TEBRİK EDER MESLEKİ DAYANIŞMAMIZIN BU ŞEKİLDE GÜÇLENECEĞİNİ VE YAPMIŞ OLDUĞUMUZ BU GİRŞİMİMİZİN İNŞAALLAH AMACINA ULAŞMASINI DİLERİM.

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Ben de gönderdim ve mesleki dayanışmaya katkı sağladım. Lütfen herkes klavye başına.
    Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***