Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Avukat vizite kağıd

Ziyaretci

Mükellefim olan avukatımızın hanımı doğum yaptı hastane vizite kağıdı istiyor ve avukat barodan sormuş muhasebecin hazırlasın demiş Bu konuda yardımınızı bekliyorum. Ben neye göre vizite kağıdı vereceğim avukatın hanımına?

Kıdemli Üye
    sayın turabis, avukatınız artık bagkurlu kapsamında ve vızıte kagıdı olmaz. Bagkur dan aktıvasyon yaptıracaksınız o kadar... Hastanedekı kısının bılgısızlıgıdr bu.

Ziyaretci
    Bağkur kapsamısından başka bir şekilde olma şansı yokmu avukatların kendine göre sigortası varmış bunun sebebi ile olduğunu söylüyor avukat kafam karıştı

Ziyaretci
    Avukatların ödemiş olduğu topluluk sigortasının haricinden bağkurlumu olması gerekiyor. vizite kağıdının gereği niye ?

Müdavim Üye
    Nereden
    Diyarbakır
    Alıntı turabis Nickli Üyeden Alıntı
    Avukatların ödemiş olduğu topluluk sigortasının haricinden bağkurlumu olması gerekiyor. vizite kağıdının gereği niye ?
    Topluluk sigortası yürürlükten kalktı..Artık Bağ-Kur yeni adıyla 4b kapsamında sigortalı olacak..

Üye
    topluluk sıgortası yurulukten kalktı derken ne demek ıstedınız? 01.10.2008 den sonra avukatlıga yenı baslayanlar ıcın 4b gecerlı dıye hatırlıyorum. 1 ekımden once serbest avukatlık yapanlar topluluk sıgortasına devam etmıyor mu?

Kıdemli Üye
    SAYIN 2644, eVET TOPLULUK SİGORTASI DA 01.10.2008 TARIHINDEN ITIBAREN KALKTI. YERINE 4/B Bagkur geldı... OTEDEN BERI AVUKATLIK YAPAN TOPLULUK SIGORTASI YATIRAN KISILER DE 01.10.2008 TARIHINDEN ITUBARE BAGKUR KAPSAMINA ALINDI VE, HIZMETLERI DE BAGKURDA GORUKECEK... AYNI NUMARA ILE PRIMLERINI YATIRABILIRLER FAKAT HIZMELERI BAGKUR OLARAK İŞLEM GORECEK...

Üye
    merhaba bu konuyla ilgili birşey sormak istiyorum. beyoğlunda serbets çalışan avukat mükelefimiz var. 2006.3ayında topluluk sigortası ödemeye başlamış ve 2008in 3.ayından itibaren topluluk sigortası ödememiş. 02/03/2009 tarihinde kendi işyerini açtı serbest meslek erbabı olarak şimdi bağkurdan açılışını nasıl gerçekleştiricez?