Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SMMM RUHSAT KİRALAMAK

Üye
    Nereden
    Samsun
    EFENDİM SMMM SATAJYERİ OLAN BİR VATANDAŞ BAŞKASININ RUHSATINI KULLANARAK BÜRO AÇMAK VE MÜKELEFLERİNDEN VERGİ SSK EMANET PARA TAHSİL ETMENİN SUCU VARMIDIR...
    VARSA YAPTIRIMI NEDİR YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM...

Ziyaretci
    Meslek hukukuna bi göz atın isterseniz. Neler olabiliyor.

Üye
    Nereden
    Samsun

Bu fiili işleyeni nereye şikayet etmeliyim.. İlgili yasa maddesini göndermeniz mümkünmü

Ziyaretci

odaya şikayet edebilirsiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    Alıntı AHMET5555 Nickli Üyeden Alıntı
    EFENDİM SMMM SATAJYERİ OLAN BİR VATANDAŞ BAŞKASININ RUHSATINI KULLANARAK BÜRO AÇMAK VE MÜKELEFLERİNDEN VERGİ SSK EMANET PARA TAHSİL ETMENİN SUCU VARMIDIR...
    bu biraz intikam gibi kokuyor ama bence kimsenin ekmeği ile oynamayın derim eğer düşüncemde doğru isem

İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Ziyaretci
    [QUOTE=veli_ozyurt]
    bu biraz intikam gibi kokuyor ama bence kimsenin ekmeği ile oynamayın derim eğer düşüncemde doğru isem

ben katılıyorum. san ki art niyetli bir düşünce var gibi...

Ziyaretci
    Alıntı veli_ozyurt Nickli Üyeden Alıntı
    olayın anlatılış şekline göre 3568 e göre suçtur bence şikayetinizi yapınız hem ruhsatı kullandıranı hem de kullananı şikayet ediniz eğer bir ekmekle oynama sözkonusu ise bu işe emek para zaman harcayan ruhsatlı meslektaşlarımın ekmeğidir. Edited by: merdem

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    öyle tabiki ama tasiki siz bilirisisz
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Kıdemli Üye
    Nereden
    izmir
    HAYIR DEĞİLDİR.
    EĞERKİ ODA BİR RUHSATIN TOPLAM MALİYETİNİ 8-9 BİN TL YE KADAR ÇIKARDI İSE VE BU RUHSATDA MESLEKDEKİ YETERLİLİĞİN İSPATI İSE BURDA BİR TEZAT VARDIR. TURMOB PİYASADAKİ RUHSAT SAYISINI KENDİSİ BELİRLEMEK İÇİN KAFASINA GÖRE BİR SINAV DEĞERLEMESİ YAPIYOR SONRA BU GENÇLER DEFALARCA AŞINDIRIYOR İSTANBULLARI ANKARALARI YAZIKK.

HEM BU GENÇLER BÜROLARDA 3 KURUŞA YILLARCA SÜRÜNDÜRÜLÜYOR SONRA ONLAR BÖYLE YOLLARA SAPINCA SUÇLU İLAN EDİLİYOR. SUÇLU İLAN EDEN KİM SUÇLUYU YARATAN KİM SUÇLU KİM. KAÇ YAŞINA GELMİŞ YILLARCA BÜROLARINA HİZMET ETMİŞ İNSANLAR GERÇEKTEN İÇLER ACISI DURUMDA ÇALIŞIYORLAR HEMDE GECE GÜNDÜZ. HAKKINI VERMEDİĞİNİZ HERKES AYNI ŞEYİ YAPAR BU ÇOCUKLARDA HAKLARINI ALABİLMEK İÇİN BU YOLLARA GİRECEKTİR. SADECE BU MESLEKTE RUHSAT ZORUNLULUĞU VAR DİYE BÖYLE YAPIYORLAR ÇÜNKÜ BİLDİKLERİ İŞ BU. BİR DEMİRCİ KALFASI USTASININ YANINDAN AYRILIP KENDİ DÜKKANINI AÇMASI GİBİ DOĞAL BU HAK HUKUK MESELESİ.

YOKSA O RUHSAT MALİYETLERİNİ BÜROLARDAN KAZANAMAZLAR.

KİMSE SÖZLERİMİ YANLIŞ ANLAMASIN AMA KİMSE SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIK DEĞİL.

BEN FİRMADA ÇALIŞIYORUM YILLARDIR AMA BÜROLARDAKİ ARKADAŞLARIM HALİNİ HEP BİLİYORUM.

Yeni Üye
    ergin arkadaşıma katılıyorum
    ben mezun olduğum sene ekonomik yönden çok sıkıntılıydım (KTÜ iktisadi idari bilimler fak işletme ) HUKUK FAK bitirenlerin bu okulu bitirir bitirmez avukat ünvanı inşaat mezunlarının mühendis ünvanı vs alabildiği gibi bende binbir emek ve sevgiyle bitirdiğim okulumu bitirir bitirmez muhasebeci ünvanını alabilseydim şu an hayalimdeki meslek olan muhasebeciliği seve seve yapardımama malesef onca okul okuduktan sonra bu ünvanı alabilmek içi yıllar süren bir staj ( bedava kölelik ) dönemim ve yıllar süren sınavlar maratonundan geçmem gerektiği için okuyup yıllarımı ve sevgimi verdiğim bu mesleğiyapamadım çünkü buna ne zamanım nede ekonomik durumum el veriyordu
    şimdilerde malesef erbakan döneminde tüm ünüversite mezunlarına verilen haktan yararlanıpöğretmen oldum bunada şükür bu işide sevdim sevdim ama benim yerime eğitim mezunları bu işi yapsaydı bende hala sevgisini içimde hissettiğim (ispatı şuan bu forumda olmam) muhasebecilik mesleğini yapsaydım daha iyi olurduneden onca yıl muhasebe dersi alan sayısız sınavlara giren mezun olan bir kişiye bu kadar işkence çektiriyorlar anlamış değilim ama bu işin içinde çok kirli bir rantın döndüğü muhakkak (dersaneler kitap sektörü vs)
    yolcu35