Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: (VARMISINIZ) MECLİSE YÜRÜYELİM ARKADAŞLAR

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM KONYA
    ODA BAŞKANLARI İLE (MUSTAFA GÜLŞEN BEY) GÖRÜŞÜP BİR YÜRÜYÜŞ TERTİPLEYEBİLİR

KATILIM ÇOK OLMAS İÇİNTÜRKİYE GENELİNDEKİ ARKADAŞLAR GÜN BELİRLEYİP O TARİHTE ANKARADA BULUŞALIM VE MECLİSE YÜRÜYELİM PROTESTO EDELİM İSTEKLERİMİZİ SAYIN BAŞBAKANA MALİYE BAKANINI VE MİLLETVEKİLLERİNE İLETELİM.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Sayın Mustafa71 iyi düşünmüşsünüz düşünceniz gayet güzelama ne kadar iletsende protesto etsende bi kaç ay ağzımıza bal sürecekler daha sonrada eski tas eski hamam olucak gidicek.Bu bizim meslek dalı böyle gelmiş böyle gider hiç hafifleyeceğini üstümüzdeki ağır yükümlülükleri kaldıracaklarını hiç ama hiç sanmıyorum aksine dahada çok yükümlülük getirileceği kanatındeyim.Benim düşüncem böyle.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM KONYA
    SAYIN mustı_1989

DOKTORLAR'DAN ECZACILARDAN NE FARKIMIZ VAR KARDEŞİM ONLARDA EKSİĞİMİZ NEKİ ONLAR YÜRÜDÜ BİZDE YÜRÜYELİM SESİMİZİ DUYURALIM İSTİYORUM

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Mustafa Bey,

3568 ile bir kimliğe kavuştunuz. Ama 20 yıldır o rehavettesiniz. Umarım sesinize kulak verilir ve yürüyüş yapılır.

Lütfen önerinizin takipçisi olun daha öncekiler gibi kalmasın.

Yorum varsa Forum vardır.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Alıntı mustafa71 Nickli Üyeden Alıntı
    ODA BAŞKANLARI İLE (MUSTAFA GÜLŞEN BEY) GÖRÜŞÜP BİR YÜRÜYÜŞ TERTİPLEYEBİLİR
    Mustafa Bey Merhaba,
    KendiOda yönetimimle sürekli iletişim içindeyim. Komşu illerinde değerli yönetimleriyle iletişim içindeyiz. Şikayet var mı?, tepki var mı? diyenabız yokluyorum. Ses yok. O taşın altına el sokulmuyor.

Çözümkitlesel. Ancak sesiz çoğunluklabu iş olmaz.Sanal ortamda yeri göğü inletenler, gerçek ortamda yoklar. Kimseden ses çıkmıyor.Bazen düşünüyorum; "Ben mi yanlış yapıyorum? Yoksa susmalı mıyım?"

Bu camiada bendenyaşça büyük ve tecrübeli meslektaşlar, mesleki grublar var. Bir tertip olacakca,öncelikle bu arkadaşların bir adım öne çıkması gerekir. Tabiri caizse ben zurnanın son deliğiyim.

Mustafa Bey, Yasadaki cezalar içinse tepkiniz o tren kaçtı. Bir yürüyüş organizasyonu için (kaldı ki niyet yok) zaman yok. Yok genel sorunlar derseniz, örgütümüzün alacağı her kararın arkasındayım. En önde yürüyeni olurum.

Yalçın Önder üstadın fikriyle, forumda bir bölüm açtık, GEÇ BEYAN VE BSBA FORM CEZALARINA BİR GİRİŞİMbölümü. Aslında buradaki hedef illerde kendi içinde bir yapılanma örgütlenmeydi. Olmadı.

Anlayacağınız bir isteksizlik, yılgınlık hakim. Bu benide sizide etkiliyor malesef. Bıçak kemiğede dayandı ama neyi bekliyoruz düşünüyorum.

Yinelemek gerekirse, örgütün alacağı her türlü girişime varım.
    Saygılarımla,
    Mustafa GÜLŞEN
    SMMM

Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Ziyaretci

Eczacılar, doktorlar ve özelliklede avukatlar ne isterlerse yaptırıyorlar. Biz muhasesebeciler tepkisiz insanlarız. Eğer bir bir gün bir karar çıkarda muhasebeciler gündebir öğün yemek yiyecek, su ihtiyacı yarım litre, günde en fazla 2 saat uyku, evlerine haftada bir gün uğrayacak, 365 gün çalışacak, tv, sinema, tiyatro, seyahat, dinlenmek yasak. Çok çalışıp azkazanacak, gülmek şakalaşmak yasak. Sabah uyandığında resmi gazeteyi ezberleyecek. vs. vs. derlerse hiç şaşırmayın diyecem ama........
    İNCELEYİN BAKALIM HALİMİZİN YUKARIDAKİNDEN BİR FARKI KALDIMI. ACİLEN TEPKİMİZİ KOYMAMIZ LAZIM. BÜYÜKLERİMİZDEN DAHA MI İYİ BİLECEZ DİYORUM AMA... ÜZÜLÜYORUM

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir

Yasada öngörülen maddeleriekleyenlerin durumun vehametini bilmiyorlar. Bizlerin ocaklarını söndürecekler. Hiçbir meslektaş bu işin altından kalkamaz. Asıl vahim olan, Yalçın ağabey' in söylediği ama sebebini bilemediğimiz şeklinde TÜRMOB' un plan bütçedeki görüşmelere katılmadığıdır. Sayın Gülşen' e de şunu söylemek istiyorum düşüncenize tamamen katılıyorum biz meslektaşlar lafa gelince mangalda kül bırakmıyoruz icraata gelince sus pus oluyoruz. Türmob' un Sayın Cumhurbaşkanı nezdinde bu yasanın veto edilmesi için acilen girişim başlatması gerekir. Sayın Cumhurbaşkanına bu yasanın çok vahim sosyal ailevi ve maddi komplikasyonlar meydana getireceğini birilerinin anlatması gerekir.
    Düşmanlarımıza tek bir borcumuz var: onlara karşı adil olmak\'\' Bilge Kral - Aliya İzzetbegoviç

Kıdemli Üye
    mali tatil geliyor. sessimizi duyurmak için en uygun zaman, bu tarıhler arasında herkes 2 gun işyerınden ayrılabılır degılmı

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Konu siyaset, seçim, yönetim, koltuk sevdası olunca hepimiz 2008 yılında İSMMO' nun gücünü gördük. Tabiri caizse Cumhurbaşkanına kafa tuttular ve mesleki sorunları çözmekten çok seçim endeksli 5760 sayılı yasa baskılar sonucu imzalandı. Ama en ufak yoğunluk sebebiyle bir, iki gün beyannamenin uzatılmasını talep etsek, yok kardeşim ne uzaması Maliye Bakanlığı beyanname verme sürelerinin uzatılması talebiyle gelmeyin buraya diyor deniliyor bize. Bugün İSMMMO sitesinde,İşyeri Bildirimlerinin Bölge Çalışma Müdürlüğüne Yapılmamasından Kaynaklanan Sorunlarailişkin rapor yayınlamış. Sorunun cevabına da küfür gibi 4857 Sayılı yasanın 3.maddesine muhalefen işçi başına 112 TL ceza ödemek koşuluyla dosya numarasıedinmemiz çözüm olarak önerilmiş. Allah razı olsun!!!
    70.000 Meslek mensubunun 25.000 i İstanbul'da. Gerek sayı gerekse, iş potansiyeli açısından bir tepki verilecekse İstanbul önderliğinde olmalı diye düşünüyorum. Gerçi üstadları da seçimden seçime görebiliyoruz. İÇDMBG ve Meslekte Birlik Gruplarının temsilcileri seçimden seçime bürolarımıza geliyor. Sahi onların gruplarına mensup, başkanlarına, yöneticilerine yakın bir kimse yok mu forumda?. Özellikle Meslekte Birlik için diyorum. 20 yıldır seçim kazanamıyorsunuz. Alın size bir fırsat işte. Meslek mensuplarının %80 i durumdan memnun değil. Sorunlarımız da belli. Bir yürüyüş mü organize edilir ya da bir ay boş beyanname göndermek için üyelerinizi mi ikna edersiniz. Yapılsın artık bir şeyler. Biz payımıza ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız. Seçimlere, ruhsat dağıtım törenlerinekatılmayalım, ruhsatı alırken başkanın odasına çıkmamız istendiğinde işim var diyelim, büroda evrakları kim işleyecek diye cevap verelim. Odalardan Yeni Büro tescil Belgeleri vermek için yetkili geliyor. Kapıdan evrakımızı alalıp, çay bile ısmarlamadan güle güle diyelim. Edited by: Sedat EROĞLU
    Karanlık kuytu köşelerden andolsun ki döneceğim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana
    Arkadaşlar boş beyanname verelim yok hiç vermeyelim tarzı yaklaşımlar bizleri Hukuk Devleti karşısında suçlu durmumda bırakır. Ancak tüm meslektaşlarımız aynı zamanda hareket ederek bütün szöleşmelerini fes ederse işte o zaman gerçek gücümüz ortaya çıkar.Ancak bu hareketin tüm türkiyede odalar tarafından organize edilmesi gerekir.Aksi takdirde her koyun kendi bacağından asılır.
    Eczacılar isyan edince hükümet geri adım atıyorda biz Sözleşmelerimizi iptal edipte mükelleflerle aramızdaki bağları geçizi olarak atarsak maliye bize ceza kesemez. o kadar mükellefe de ceza yağdırmayı göze alamaz.
    Örneğin temmuzda bütün mükelleflerle bağlar koparılırsa ve meslektaşlarımızda gönül rahatlığı ile tatile çıkarsa(Ağustos ayı için) grisini siz düşünün.
    Gönderilmeyen geçiciler ssklar kdv ve diğer beyannameler...
    Şu ekonomik krizde hükümetin hiç işine gelmez.
    Biz meslek mensublarıda gönül rahatlığı ile uzun zamandır hak ettiğimiz tatili yaparız gibime geliyor.
    yütüyüşler yakınmalar bu işi çözmez.
    Saygılar...Edited by: ilkersorar