Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BEDAVAYA SMMM RUHSATI YOKMU ALAN KONULU MESAJA CEV

Kıdemli Üye
    Nereden
    Antalya
    BEDAVAYA SMMM RUHSATI- YOK MU ALAN?!! KONULU MESAJA CEVAP;<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    SAYIN MUSTAFA GÜLŞEN KONUYU KİLİTLEMİŞ ANCAK SESSİZ KALMAYI MESLEĞİME İHANET OLARAK GÖRDÜM. ANLAYIŞINIZA SIĞINIYORUM.
    Serbest Muhasebecilerin Çalışma Konuları
    Madde 17- (21.11.2007 tarih ve 26707 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Yönetmeliğin 5. maddesiyle değiştirilen madde; Yürürlük: 21.11.2007)(*)Serbest muhasebecilerin çalışma konuları, gerçek ve tüzel kişilere ait teşebbüs ve işletmelerin; genel kabul görmüş muhasebe prensipleri ve ilgili mevzuat hükümleri gereğince defterlerini tutmak, malî tablolar ve beyannameleri ile diğer belgelerini düzenlemek ve benzeri işleri yapmaktır.
    Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlerin Çalışma Konuları
    Madde 18- Serbest muhasebeci mali müşavirlerin çalışma konuları şunlardır:
    a) (21.11.2007 tarih ve 26707 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Yönetmeliğin 6. maddesiyle değiştirilen bent ; Yürürlük: 21.11.2007)(*)Gerçek ve tüzel kişilere ait teşebbüs ve işletmelerin, genel kabul görmüş muhasebe prensipleri ve ilgili mevzuat hükümleri gereğince defterlerini tutmak, malî tablolar ve beyannameleri ile diğer belgelerini düzenlemek ve benzeri işlerini yapmak.
    b) Gerçek ve tüzel kişilere ait teşebbüs ve işletmelerin, muhasebe sistemlerini kurmak, geliştirmek, işletmecilik, muhasebe, finans, mali mevzuat ve bunların uygulamaları ile ilgili işlerini düzenlemek veya bu konularda müşavirliklerini yapmak,
    c) (21.11.2007 tarih ve 26707 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Yönetmeliğin 6. maddesiyle değiştirilen bent ; Yürürlük: 21.11.2007)(**)Yukarıdaki bentte yazılı konularda, belgelerine dayanılarak, inceleme, tahlil, denetim yapmak, malî tablo ve beyannamelerle ilgili konularda yazılı görüş vermek, rapor ve benzerlerini düzenlemek, tahkim, bilirkişilik, değerleme, derecelendirme ve benzeri işleri yapmak,
    d) (21.11.2007 tarih ve 26707 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Yönetmeliğin 6. maddesiyle eklenen bent ; Yürürlük: 21.11.2007) İlgili mevzuatın öngördüğü işler ile resmî mercilerce belirlenecek işleri yapmak.

SAYIN SMMM ARKADAŞLAR ; YASADAN ÖNCE SERBEST MUHASEBECİLİK YETKİSİ ALMIŞ KİŞİLERE SINAVLA S.M.MALİ MÜŞAVİRLİK HAKKI VERİLMESİ HER FIRSATTA ELEŞTİRMENİZ VE “BEDAVAYA SMMM RUHSATI”, “ARZUHALCİ İLE AVUKATI KIYASLAYARAK MESLEK İÇİNDEKİ ÜNVANLARIN KIYASLANARAK BİR NEVİ HADDİNİ AŞAN MESLEK MENSUPLARINI GÖRMEK” BENİM BU MESLEĞİN İÇİNDE OLMAKTAN RAHATSIZLIK DUYMAMA SEBEP OLMAKTADIR. SINAVLA UNVAN DEĞİŞİKLİĞİNE GİDİLECEK MESLEK MENSUPLARINI ELEŞTİRECEĞİNİZE SINAVI YAPACAK KİŞİ VE KURUMLARI ELEŞTİRMENİZ GEREKMEKTEDİR.
    KURUMSALLAŞMIŞ FİRMALARI TENZİ EDEREK YILLARDIR S.M.MALİ MÜŞAVİRLERİN , SERBEST MUHASEBECİLERLE AYNI OLAN GÖREV VE YETKİLERİNDEN (DEFTER TUTMAK, MALİ TABLOLAR VE BEYANNAMELERİ İLE DİĞER BELGELERİNİ DÜZENLEMEK VE BENZERİ İŞLERİ YAPMAK) DIŞINA ÇIKAMADIKLARI, BUNUN EN ÖNEMLİ GEREKÇESİNİN ÜLKEMİZDEKİ KAYITDIŞI EKONOMİNİN VARLIĞI OLDUĞUNU , DÜZENLENEN MALİ TABLOLARIN BİR ÇOĞUNUN NAYLON ( MUHTEVİYATI İTİBARİYLE YANILTICI BELGE, BİLGİ !) OLDUĞU İNKAR EDİLEMEYECEK GERÇEKLERDİR.
    İŞLERİNİ İYİ YAPAN HERHANGİ BİR ÜNVANA SAHİP MESLEK MENSUPLARINI TENZİ EDEREK MESLEK YAŞAMIM BOYUNCA DEVİR TESLİM ALDIĞIM DEFTERLERİ İNCELEDİĞİMDE ORTAYA ÇIKAN TAHSİL EDİLDİĞİ HALDE HİÇ SERBEST MESLEK MAKBUZU DÜZENLEMEYEREK HAKSIZ REKABET YARATARAK MESLEĞİNE İHANET EDENLER, BEYANNAMELERİ MÜKELLEF ADINA ALDIKLARI ŞİFRELERLE GÖNDERENLER, DEFTER TUTMAYI VE TEK DÜZEN HESAP PLANINI BİLMEYENLER (MALİYET MUHASEBESİ BİLMEYİP 153 HESAP ÇALIŞTIRAN, 2 KLASÖR EVRAĞI OLUP YILLIK CİROSU 3 MİLYON TL OLAN FİRMANIN CARİ KAYITLARINI 120 VE 320 HESAPLARA ALT HESAP AÇMADAN HESAP KAPATMADAN ANA HESAP ALTINDA KARIŞIK KAYIT YAPANLAR, 1.SINIF ŞAHIS MÜKELLEFİYETİNDE YATIRIM FONLARINDAN DOĞAN GELİRİ BEYANNAMEYE YANSITIP KESİNTİ YOLUYLA ÖDENEN VERGİLERİ MAHSUP EDEN, MÜKELLEF ÇOK KDV ÖDEMESİN DİYE ONLARCA AYNI TÜRDEN DEMİRBAŞ FATURASI BULDURUP DEFTER VE BEYANNAMELERE YANSITANLAR VE DEMİRBAŞ LİSTESİ HAZIRLAMAYANLAR, MESLEKİ SORUNLARIN TARTIŞILACAĞI FORUMLARDA GEREKSİZ SORULAR SORARAK ÜSTADLARI KAÇIRANLAR, ARAŞTIRMAYA ( FORUMDA ARAMA VEYA MEVZUATTA ARAŞTIRMA ) GİTMEDEN KOLAYCI YOLDAN HEMEN SORU SORAN VE YANLIŞ CEVAPLARA HEMEN KANANLAR, GÖREVİNİ LAYIKIYLA YERİNE GETİRMEYEN ODA VE BİRLİK YÖNETİCİLERİNİ, MESLEK MÜCADELESİ YAPMASI GEREKEN BİRLİK YÖNETİCİLERİMİZİN SİYASİ PARTİ MÜCADELESİ YAPARKEN BİZLERİ İHMAL ETMELERİNİ MESLEĞİMİZİN ONURUNA YAKIŞTIRAMAYARAK MESLEK MENSUPLARININ ÖNCE BU TİP KONULARI TARTIŞMALARINI, MÜCADELE ETMEYENLERİ PROTESTO ETMEK GEREKTİĞİNİ İFADE EDEREK , NE SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR VE YEMİNLİ MALİ MÜŞAVİR GÖRDÜM DEFTER TUTMAYI BİLMEYEN ( DEFTERİ YANLIŞ TUTAN NASIL MALİ TABLO YORUMLAYIP TAHKİM, BİLİRKİŞİLİK VS. İŞLERİ YAPACAK ! ) NE MESLEK ELEMANLARI GÖRDÜM 2 ÜNİVERSİTE DİPLOMASI OLUP RUHSAT ALMAYI BİLE DÜŞÜNMEYEN, KENDİNİ BAZI S.M.MALİ MÜŞAVİRLERLE KIYASLANMAYACAK ŞEKİLDE YETİŞTİRMİŞ VE YETİŞTİRMEYE DEVAM EDEN !
    LÜTFEN YETER ARTIK !
    BİRBİRİNİZİ YANLIŞ İFADELERLE ELEŞTİRECEĞİNİZE , İŞİNİ YANLIŞ YAPAN VEYA GÖREVİNİ YERİNE GETİRMEYEN ODA VE BİRLİK YÖNETİCİLERİMİZİ ELEŞTİRİP MESLEĞİMİZİ GELİŞTİRMEYE ÇALIŞALIM.
    BUYRUN BİR S.M.MALİ MÜŞAVİRİMİZİN SİTEMİZDE YAYIMLANAN SORUSU; ( YOL SORMUŞ ANCAK MALİ MEVZUAT YETERİNCE AÇIK).
    <DIV align=center>
    <TABLE =Ms&#111;normalTable style="BORDER-RIGHT: #b6b9cb 1pt solid; BORDER-TOP: #b6b9cb 1pt solid; : white; BORDER-LEFT: #b6b9cb 1pt solid; WIDTH: 93%; BORDER-BOTTOM: #b6b9cb 1pt solid; mso-cellspacing: .7pt; mso-border-alt: solid #B6B9CB .75pt; mso-yfti-tbllook: 1184; mso-padding-alt: 2.25pt 2.25pt 2.25pt 2.25pt" cellSpacing=1 cellPadding=0 width="93%" border=1>
    <T>
    <TR style="mso-yfti-irow: 0; mso-yfti-firstrow: yes">
    <TD style="BORDER-RIGHT: #b6b9cb; PADDING-RIGHT: 2.25pt; BORDER-TOP: #b6b9cb; PADDING-LEFT: 2.25pt; PADDING-BOTTOM: 2.25pt; BORDER-LEFT: #b6b9cb; PADDING-TOP: 2.25pt; BORDER-BOTTOM: #b6b9cb 1pt solid; : transparent; mso-border-bottom-alt: solid #B6B9CB .75pt" vAlign=top rowSpan=2>
    FATİH HAN <?: prefix = v ns = "urn:schemas-microsoft-com:vml" /></v:stroke></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:f></v:ulas></vath><o:lock aspectratio="t" v:ext="edit"></o:lock></v:shape></v:></v:shape>

Üye Profili

Özel Mesaj Yolla

Üyenin Mesajlarını Bul

Arkadaş Listeme Ekle

Kıdemli Üye
    </v:></v:shape>
    </v:></v:shape>

Gönderilenler: 107
    </v:></v:shape></TD>
    <TD style="BORDER-RIGHT: #b6b9cb; PADDING-RIGHT: 2.25pt; BORDER-TOP: #b6b9cb; PADDING-LEFT: 2.25pt; : #f8f8fc; PADDING-BOTTOM: 2.25pt; BORDER-LEFT: #b6b9cb; PADDING-TOP: 2.25pt; BORDER-BOTTOM: #b6b9cb" vAlign=top>
    </v:></v:shape>Alıntı </v:></v:shape>Cevapla <a href="https://www.mustafagulsen.com/forum/forum_posts.asp?TID=48357&amp;PID=250849#250849" target="_blank"></v:></v:shape>Konu: UNUTULAN SATIŞ FATURASI
    Gönderim Zamanı: Bugün Saat 16:09</TD></TR>
    <TR style="HEIGHT: 135.85pt; mso-yfti-irow: 1; mso-yfti-lastrow: yes">
    <TD style="BORDER-RIGHT: #b6b9cb; PADDING-RIGHT: 2.25pt; BORDER-TOP: #b6b9cb; PADDING-LEFT: 2.25pt; : #f8f8fc; PADDING-BOTTOM: 2.25pt; BORDER-LEFT: #b6b9cb; PADDING-TOP: 2.25pt; BORDER-BOTTOM: #b6b9cb; HEIGHT: 135.85pt" vAlign=top>
    HERKESE KOLAY GELSİN ARKADAŞLAR BİR MÜKELLEF 4 AYA AİT 2 ADET SATIŞ FATURASINI GETİRMEMİŞ BU FATURALARI 5 AYDA İŞLEYEBİLİRMİYİM.BİR YOL GÖSTERİRSENİZ SEVİNİRİM </TD></TR></T></TABLE>

SAYGILARIMLA.
    ÖZLEM ERAY – SERBEST MUHASEBECİ

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Değerli Arkadaşlar, <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P>
    Son zamanlarda yapılan bazı eleştiriler var ki, yayınlanması mümkün değil. Bazılarında göz yumuyorum ancak onlarda da imza yok. Direkt beni sorumlu haline getiriyorlar.<O:P></O:P>
    Doğruyu bulmak için eleştirelim ancak eleştiren, yazdığı yazının sorumluluğunu üstüne almalı. Aksi durumda müdahale kaçınılmaz. Beni anlayışla karşılamanızı umarım.<O:P></O:P>
    <O:P></O:P>
    Sayın Eray, üstteki konularınızın çoğunluğuna katılıyorum. Tabi burada şunu da açıklamam gerekiyor. Örneğinizde soruyu soran SMMM, tümSMMM’leri temsil edemez. Aynı şekilde SM sormuş olsaydı da bu kural geçerlidir. <O:P></O:P>
    Belge, bilginin ölçüsü olamaz. Belge mihenk taşı değildir. Kişininbilgili olması için belgesi olması gerekmez.Kendisini yetiştirmiş olabilir. Bu nedenle kimse bir birini hakir görmemelidir.Mesleği öğrendiğim kişi S.M. idi. Halen S.M.Şimdi ben SMMM olduğum için ondan daha mı bilgiliyim? Birde bu meslekte uzmanlaşmada söz konusudur. Geniş bir mevzuat olması nedeniyle bazı meslektaşlarımız bazı dallarda uzmanlaşmıştır. (İnşaat, Kooperatif, SGK Mevzuatı vs)<O:P></O:P>
    Ancak, kimsebir fakülte mezunu ile lise mezununun eşit olduğunu da savunmasın. Ben sadece muhasebe alanında yazıyorum.<O:P></O:P>
    Saygılarımla,<O:P></O:P>
    Mustafa GÜLŞEN<O:P></O:P>Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Ayrıca forumlarda kalmayacak kadar değerli yazılara şahit oluyorum. Meslektaşlarımız, sanal ortamdaki yazılarını eğer Genel Kurul gibi ortamlarda dillendirirlerse, daha faydalı olacağını düşünüyorum.
    Saygılarımla,
    Mustafa GÜLŞEN
    Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Üye
    tşk. Mustafa Gülşen..
    \"Gençliğine güvenip vakit erken derken, belki ELVEDA bile diyemezsin giderken...\" (Necip Fazıl)