Üstatlar bizlere yardımcı oluyor, Ticaret Odasından geçmiş ve düzenleme yapılmamış, ek masraf ödenmemiş, bir sözleşme örneğini sizlerle paylaşıyorum, bu sözleşmede bana yardımcı olan değerli form üyelerine teşekkürü borç bilirim..
Sevgilerimle
Duran Çam

A. DANIŞMANLIK<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Şirket; Tüm sektörlerdeki tüzel ve gerçek kişilere, işletmelere, kurum ve resmi kuruluşlara bünyesindeki veya sözleşmeli uzmanlar yardımı ile aşağıdaki danışmanlık konularını yürütür.
1.Kalite ve Yönetim Sitemleri; ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenlik Sistemi, ISO 13485 Tıbbi Cihazlar için Kalite Yönetim Sistemi, ISO 17025 Laboratuar Akreditasyonu, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sistemi, ISO16949 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, SA 8000 Sosyal Sorumluluk, AQAP, EUROGAP, EFQM, CE İşareti konularında danışmanlık yapmak ve sistem kurmak.
2.Genel Yönetim Danışmanlığı; Girişimcilik, stratejik planlama, stratejik yönetim, etkin kaynak kullanımı, yatırım planlama, iş planı, temel işletmecilik, yeniden yapılanma, kurumsal yönetim, kurumsallaşma, kurum kültürü oluşturma, insan kaynakları yönetimi, kariyer yönetimi, performans yönetim sistemi, ücret yönetim sistemi, muhasebe sistemi, finans, bütçe ve nakit akış sistemi, maliyet muhasebesi, verimlilik yönetimi, satın alma, pazarlama ve satış yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi, proje yönetimi, israf yönetimi, 5S yönetimi, altı sığma, güvenlik yönetimi, SWOT(GZFT) analizi, dış ticaret konularında danışmanlık yapmak.
3.AB Proje Yönetimi; AB proje teklifi hazırlama, inceleme, proje yönetimi, hibe, fon ve kredi sağlama konularında danışmanlık yapmak, AB Üyesi ülkelerle ortak projelere katılımcı olarak çalışmaları yürütmek, gerektiğinde bu projelere koordinatörlük yapmak.
4.Endüstriyel psikoloji ve kişisel gelişim danışmanlığı; İşletmelerde çalışan insan ve iş uyumluluğu konularında çalışmalar yapmak. Liderlik, iletişim, özgüven, kaygı, stres yönetimi, motivasyon, nlp, koçluk, konsantrasyon, kişisel gelişim ve değişim, çoklu zeka, duygusal zeka, mesleki gelişim, kariyer planlama konularında bireylerin kişisel gelişimlerini sağlamak.
5. Denetim: Tüm sektörlerdeki tüzel ve gerçek kişilere, işletmelere, kurum ve resmi kuruluşlara bünyesindeki veya sözleşmeli uzmanlar ile kurum iç denetim ve risk değerlendirme faaliyetlerini yürütmek ve raporlamak.
B.EĞİTİM
Şirket; Tüm sektörlerdeki tüzel ve gerçek kişilere, işletmelere, kurum ve resmi kuruluşlara bünyesindeki veya sözleşmeli eğitmenler ile kalite ve yönetim sistemleri, genel yönetim, kurumsal ve bireysel gelişim eğitimleri konularında işletme ve kurumlara yönelik veya açık eğitimleri planlamak ve gerçekleştirmek. Resmi ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği yaparak halk eğitimine yönelik olarak konferans seminer panel sempozyum ve kurs düzenlemek. Bireylere ve kurumlara yönelik eğitim danışmanlığı hizmetlerini üretmek, geliştirmek ve sunmak. Şirketin konusuyla ilgili Yurtiçinde ve yurtdışında şubeler açarak, kişilere yönelik özel eğitim vermek kurslar açmak, eğitim vermek ve seminer düzenlemek. Kreş, anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim okulları ile dershane kurs ve etüt eğitim merkezleri niteliği taşıyan her seviyede özel eğitim ve öğretim kurumları kurmak, işletmek, kiralamak ve kiraya vermek.
C.MÜHENDİSLİK
Şirket; Tüm sektörlerdeki tüzel ve gerçek kişilere, işletmelere, kurum ve resmi kuruluşlara bünyesindeki veya sözleşmeli mühendis ve uzmanlar yardımı ile aşağıdaki çalışmaları yürütür.
Yeni teknik ve teknolojiyi takip ederek AB Direktifleri kapsamı ve dışındaki ürünlere ilişkin teknik dosyalar hazırlamak ve bu ürünlerin belgelendirilmesini sağlamak. AB Projeleri kapsamı veya dışındaki mühendisliğe ilişkin proje ve Ar-Ge çalışmalarını yürütmek. Yürütülen bu projelere katılımcı veya ortak olmak, lisans, marka, patent hakkı almak, üretilen ürünün ithalat veya ihracatını yapmak.
Mühendislik kapsamı içerisinde her türlü endüstriyel hammaddeler, elektronik, mekanik ve elektriksel dayanıklı ve dayanıksız tüketim malzemeleri, nanoteknolojik ürünler ve bunların kullanım alanları, muhtelif amaçlı kablolar, petro kimya, akaryakıt ve madeni yağlar, muhtelif enerji ve benzeri gibi ürün ve malzemeleri almak, satmak, ithalat, ihracatını yapmak. Artırma, eksiltme ve ihalelere katılmak.
Mühendislik kapsamı içerisinde etüt, plan, proje yapmak, arama ve Ar-Ge faaliyetlerinde bulunmak.Çalışmalarını yürüttüğü tesisleri işletmek. Bu faaliyetlerini yerine getirmek için makine, teçhizat ve taşıt araçları almak, kiralamak ve satmak.
D.DIŞ TİCARET:
Amaç ve konu kapsamı içerisindeki ve Ar-Ge faaliyetleri sonrasında ortaya çıkacak hizmet ve ürünlerin ihracat ve ithalatını yapmak. Uluslararası veya yurtdışı kaynaklı işletmelerle birlikte ulusal veya uluslar arası ihalelere katılmak.Aracılık yapmamak kaydıyla başka şirketlerin hisselerini almak, kurulmuş ya da kurulacak şirketlere ortak olmak.
Dış ticaret finansmanı, ithalat mevzuatı, akreditif işlemleri, dış ticaret uygulamaları, uluslararası pazarlara giriş yöntemleri, gümrük kanunu uygulamaları, dış ticarette alternatif finans teknikleri ihracata yönelik destek ve teşvikler, ithalat teknikleri, dış ticaret muhasebesi konularında faaliyetlerde bulunmak.