Elektronik-Bilgisayar, Kimya, İnşaat ve malzemeleri,Gümrük, Gıdacılık, Taşımacılık, Halıcılık,Aydınlatma, Ambalaj, Tekstil, Aktariye ve Kuruyemiş, Ayakkabı, Bahçe Kültürleri, Bayındırlık Müteahhitleri, Bilgisayar Büro Makineleri ve Kırtasiye<DIV =Secti&#111;n1>


ELEKTRONİK - BİLGİSAYAR<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />


Konusunda her türlü elektronik güvenlik sistemlerinin ve bununla ilgili malzemeler ve cihazların imalatı,montajı,alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Her türlü insan güvenliği ile ilgili cihazların imalatı,alımı,satımı,pazarlaması,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Her türlü elektronik ve güvenlik sistemlerinin montajından sonraki risk analiz ve eğitim çalışmaları konusunda eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermek.


Konusunda her türlü resmi ve özel kuruluşların ihale yoluyla veya sözleşme dahilinde güvenlik sistemlerinin her türlü donanımlarını oluşturmak,oluşturulmuş ihale veya sözleşmelere ortaklık yapmak veya ortaklık almak.


Konusunda her türlü elektrik ve elektronik ekipmanların alımı,satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü bilgisayar donanım ve yazılımların alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Her türlü personel takip ve kontrolü ile ilgili elektronik ekipmanların alımı,satımı,montajı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusu her türlü elektrik ve elektronik ekipmanların yedek parçalarının alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü elektrikli,elektronik ve güneş enerjili her türlü ışıklandırma sistemlerinin ve yedek parçalarının imali,alımı,satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü bilgisayar programları yazılımlarını; bilgisayar kontrolle veya mikro işlemci ile donatılmış makine ve tesislerin alet ve aparatlarının; bilgisayar programları yazılımı ve bilgisayar güvenlik programlarının yazılımı alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak ve bu tesislerin kurulması veya bu tesislerin başka firmalara kurdurulması.


Konusu ile ilgili bilgisayar,yazıcılar,bilgisayar bağlantı sistemleri,elektronik görüntü sistemleri ile bunların yedek parçalarının alımı,satımı,montajı, ithalat ve ihracatını yapmak.


Konusu ile ilgili her türlü bilgisayar,güvenlik sistemleri aksesuarlarının alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


KİMYA


Konusunda her türlü oto ve benzeri nakil vasıtalarının boyaları,inşaat,mobilya,matbaa boyaları,deniz boyaları ile bunların yardımcı kimyasal maddeleri ve kimyevi maddeler alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Her türlü oto,inşaat ve mobilya boyaları ve kimyevi maddelerin imali için gerekli olan makinelerin,yedek parçalarının alımı,satımı,pazarlaması,ithalatı ve ihracatını yapmak.

Konusunda her türlü kimyevi maddeler,boyalar,boyayıcı ve yapıştırıcı maddeler,alımı,satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak.

Konusu ile ilgili her türlü boya yapılabilen tesisleri , boya fırınlarını kurmak,işletmek ve kiraya vermek.

Her türlü tekstil boyaları ve kimyasal maddelerin imali için gerekli olan makinelerin,yedek parçalarının alımı,satımı,pazarlaması,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü mutfak eşyalarının yapımında kullanılan her türlü kimyevi maddelerden boya,tiner, nikelaj, kromaj ve benzeri mamullerin imali,alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak ve bu tesislerin kurulması veya bu tesislerin başka firmalara kurdurulması.


Konusunda her türlü ahşap ve çelik mobilya yapımında kullanılan her türlü kimyevi maddelerden boya,tiner,nikelaj,kromaj ve benzeri mamullerin imali,alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak ve bu tesislerin kurulması veya bu tesislerin başka firmalara kurdurulması.


İNŞAAT VE MALZEMELERİ


Her türlü kaba inşaat malzemeleri,ince inşaat malzemeleri,hırdavat,sıhhi tesisat malzemeleri ile bu malzemelerin yanında kullanılan yardımcı mamullerin alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü dekorasyon malzemeleri ile mobilya,ağaç doğramada kullanılan aksesuarlarının imalı,alımı,satımı ve ihracatını ve ithalatını yapmak.


Konusu her türlü inşaat malzemesi yapımında kullanılan inşaat demiri, çimento, çivi, kireç, kum, tuğla,seramik,yer döşemeleri,fayans,hırdavat,boya, sıhhi tesisat, kalorifer, asansör malzemeleri, inşaat malzemeleri alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü inşaat ve yol makineleri bayındırlık işlerinde kullanılan makineler,dozer,loder,ekskavatör,römorkler,traktör ler,jenare törler, komperesörler, sondaj makineleri ve delme tabancaları ve iş makineleri ile bunların aksesuar ve yedek parçalarının imali,alımı,satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü plastikten mamul boru,mutfak ve banyoda kullanılan plastik aksesuarların ve bunların benzeri mamullerin alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü ham ve mamul kereste,kapı ve pencere,parke,mutfak dolabı,banyo dolabı ve inşaat için gerekli, ahşap malların alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusu ile ilgili olarak kat karşılığı işyeri,konut yapmak,arsa alıp üzerine işyeri,konut yapmak,yaptırmak.


Konusunda her türlü konut,işyeri ve benzeri binaların onarım,dekorasyon,bakım ve inşaat işlerini yapmak.


Konusunda her türlü standart ve prefabrik inşaat malzemelerinin bir kısmımın veya tamamını imal edecek tesisler kurmak,veya kurulmuş işletmelerin işletmeciliğini almak,satmak,kiralamak,kiraya vermek.


GÜMRÜK


Konusu ile ilgili yürürlükteki gümrük mevzuatı kapsamındaki yerli ve yabancı firmaların gümrükleme,yükleme,boşaltma ve danışmanlık hizmetlerini yapmak.

Konusundaki gümrük mevzuatı çerçevesinde yerli ve yabancı firmaların gümrükleme ile ilgili diğer işlemlerini yapmak.


GIDACILIK


Her türlü et,süt ve bu temel gıda maddelerinden elde edilen mamullerin alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak..


Her türlü tarım ürünleri,hayvansal ve bitkisel gıda maddeleri,bilumum konserve, bakliyat, hububat,kuruyemiş çeşitleri,şeker ve şekerleme çeşitleri,makarna,bisküvi ve bunların yan ürünlerinin değerlendirilmesi,yarı mamul ve mamullerinin alımı,satımı ,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusu ile ilgili olarak marketler,gazino,restaurant,büfe,çay bahçeleri gibi işyerleri kurar, çalıştırır,kiralar ve kiraya verir


Her türlü katı ve sıvı şekilde bilumum gıda maddelerinin yiyecek,içecek ve bu maddelerin alımı, satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


TAŞIMACILIK


Konusunda her türlü kara,deniz,hava nakil vasıtaları satın almak,satmak,kiraya vermek,kiralamak ile bu vasıtaların yedek parçalarının,aksesuarlarının alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Her türlü kara nakil vasıtalarının tamiri,boyanması ve bunların tamiri,boyanması için gerekli olan yedek parçalarının alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü kara nakil vasıtaları satın almak, satmak ve bu vasıtalarla yük-yolcu taşımacılığı ve taşaronluğu yapmak,gerektiğinde yük ve yolcu taşımacılığında yurt içi ve yurt dışında yazıhaneler açarak komisyonculuk yapmak.


Konusu ile ilgili her türlü yük ve yolcu taşimaciliginda ihalelere girmek,bu ihaleleri almak ve gerektiginde başka şirketlere taşeronluk vermek


Konusunda her türlü yabancı ve yerli turistler için yurt içinde ve yurt dışında geziler tertip etmek


Konusu ile ilgili olarak yat turizmi yapmak bu maksatla gezi tekneleri almak,satmak,kiralamak,kiraya vermek


HALICILIK


Her türlü el ve makine halı,kilim,seccade,battaniye ve benzeri mamullerin alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Halı,kilim,seccade ve benzeri mamullerin makinelarinin alımı,satımı,pazarlaması,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Her türlü yün,pamuklu,ipekli ve sentetik veya karışımlarını üretmek,alım ve satımları ile pazarlamalarını keza ithalat ve ihracatını gerçekleştirmek,bu tür iplikleri kuka ve yumak,bobin haline getirmek,yine bu ipliklerden halı,kilim,seccade ve battaniye üretmek,bunları yurtiçinde ve yurtdışında pazarlamak,alımını ve satımını yapmak ve ihracatlarını gerçekleştirmek.


Her türlü halı,kilim,seccade ve battaniyelerin ve benzeri ürünlerin boyalarının alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü halı makinalarının yedek parçalarının imali,montajı,alımı,satımı,ithalatı ve ihrac


AYDINLATMA


Konusunda her türlü büro,ev ve sanayi fabrikalarının aydınlatmada kullanılan elektrikli ve elektronik aletlerin,eşyaların,büro gereçlerinin, ampul ve lambaların ve bunların yedek parçalarının alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.

Konusunda her türlü lambalar ve bunlara mahsus armatürler,transformatörler, transistorlar, diyotlar, entegreler, ve bunlarla ilgili kontrol cihazları alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü avize ve benzer eşyaların her türlü cam ve camdan mamul eşyaların ve her türlü maden taş seramik mamulleri hediyelik eşyalar ve metal aksesuar imalatı,alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.

Her nevi metalden süs eşyası, bijuteri ve metal aksesuar çeşitleri,elektrikli ve elektronik ışıklandırma sistemlerinin ve yedek parçalarının imali,alımı,satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü büro,ev ve sanayi fabrikalarının aydınlatmada kullanılan elektrikli ve elektronik aletlerin,eşyaların,büro gereçlerinin ,ampul ve lambaların ve bunların yedek parçalarının alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Her Türlü elektrikli ve elektronik ışıklandırma sistemlerinin ve yedek parçalarının imali,alımı,satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak.


AMBALAJ


Konusunda her türlü ambalaj malzemesi yapımı için gerekli olan hammaddelerin alımı,satımı, ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusu ile ilgili olarak ambalaj malzemesi olarak kullanılan jelatin,naylon,karton ve kağıt ile benzeri mamul ve yarı mamullerin alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü ambalaj malzemesi üretebilmek için gerekli olan makine ve tesislerin kurulması,kiralanması ve bu tesisler için gerekli olan makine teçhizatın alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusu ile ilgili ambalaj malzemesi üreten makinelerin yedek parça ve aksesuarlarının alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


TEKSTİL


Her türlü dokumacılık sanayiinde kullanılan yün,pamuk ve suni ve tabii ipliklerle ve bunlardan mamul kumaşları yurtiçinde ve yurtdışında pazarlamak,alımını ve satımını yapmak ve ihracatlarını gerçekleştirmek.


Konusunda her türlü çocuk,bayan ve erkek iç ve dış giyim elbise ve giyim eşyalarının imalatı,fason işçiliği,konfeksiyon ve tekstil iş konusunda ham ve yardımcı mamul ve sektörün ihtiyacı olan makine ve teçhizatı cihaz ve malzemeler ile yünlü,pamuklu,sentetik ve suni iplik ile bunların makinelerinin alımını,satımını,ithalatını ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü dokuma makinelerinin alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Her türlü konfeksiyon ve tekstil ürünlerinin alımını ve satımını,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Her türlü deri ve deri mamullerinin alımını,satımını yapmak,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü tekstil ve dokuma makinelerinin yedek parçalarının alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.


Konusunda her türlü giyim elbise ve giyim eşyasının aksesuarlarının imali,alımı,satımı,ithalatı ve ihracatını yapmak.

AKTARİYE VE KURUYEMİŞ


Her türlü kuruyemiş ürünlerinin toptan ve perakende alımı satımı,imalatı ile ithalat ve ihracatını yapmak.


Her türlü baharat ve aktariye ürünlerinin alım satımı, ihracat ve ithalatı ile pazarlamasını yapmak.


Yurt içinde ve yurt dışında her türlü şifalı bitkilerin alımı, satımı, pazarlaması ve dağıtımını yapmak.


Her nevi çekirdek, çiğ kahvenin, granül kahvenin, kakao ve kahve kremalarının, her nevi çayın ithalat, ihracat ve ticaretini yapmak.


Çekirdek kahvenin makinelerde kavrulma işlemlerinin yapılması, kavrulmuş kahvelerin değirmenlerde çekilmesi ve toz haline getirilmesi, ambalajlanması


AYAKKABI


Her türlü kadın, erkek ve çocuk ayakkabıları, botları, çizmeleri, terlikleri ve benzeri mamulleri üretmek, ürettirmek, alıp satmak, pazarlamak, ithal ve ihraç etmek, bu amaçla yurt içinde ve yurt dışında sınai ve ticari tesisler kurmak.


Her nevi ayakkabı, terlik yapımında kullanılan poliüretan, PVC taban ve kalıplarının imalatını, alımını, satımını, ithalatını ve ihracatını yapmak ve yaptırmak.


Her türlü kadın ve erkek çantası, cüzdanı, portföyü ve kemerinin üretimi, pazarlaması, ithalatı ve ihracatını yapmak.


Her nevi ayakkabı tabanı, kösele, lastik, plastik, kauçuk ve ayakkabılarda kullanılan her çeşit astarlık ber, astarlık deri yapıştırıcılar, aksesuar, toka, bağ vb. fort, bombe, tela gibi malzemeler ökçeler, ökçe kalıpları, vardelaların imalatı, ithalatı, ihracatı, dahili ticareti yapmak.


BAHÇE KÜLTÜRLERİ


Seralar kurmak bu seralarda çiçek soğanları, çiçekler ve her türlü süs bitkileri yetiştirmek.


Fide, fidan, tohum, yem ve katkı maddelerinin üretimini yapmak.


Toprak alım ve satımını yapmak.


Yurt içinde ve yurt dışında bahçe dizaynı ile ilgili olarak peyzaj çalışmaları yapmak, yaptırmak. Bu konuda kullanılan malzemelerin alım, satımı, ithalat ve ihracatını yapmak ve düzenleme kapsamı içinde proje hazırlamak, hazırlatmak, etüd yapmak, yaptırmak, danışmanlık hizmeti vermek


BAYINDIRLIK MÜTEAHHİTLERİ


Yurt içinde ve yurt dışında genel katma ve özel bütçeler kapsamındaki bütün daire, müessese ve kurumların yer altı ve yer üstü her türlü bayındırlık hizmetleri, karayolu, demiryolu kanal, köprü, tünel, menfez, liman, rıhtım, havuz, baraj, istinat duvarı, akarsu düzenlemesi, sulama tesisi inşaatlarını yapmak.


Şirket yurt içi ve yurt dışı yol, köprü, baraj, liman, okul, toplu konut ve hastane gibi bayındırlık tesisleri ile sınai ve turistik inşaat taahhüdünde bulunabilir.


Her türlü katı atık yönetimi, geri kazanım konularında projeler hazırlamak, işletilmesi, bakım ve onarımını yapmak. Atıklardan alternatif ısıtma ve soğutma teknolojileri ve alternatif su elde etme teknolojileri geliştirilme


BİLGİSAYAR, BÜRO MAKİNELERİ VE KIRTASİYE


Her marka bilgisayar ve bilgisayar donanımının ithalatı, ihracatı ve dahili ticaretini, tüm bilgisayar ve ve yan donanımları birimleri mikrofilm faksim ile bunlar gibi tüm bilişim sistemleri ,endüstriyel büro otomasyon, tüm yazılım ve donanım faaliyetleri servis büro hizmetleri vermek. internet üzerinden her türlü bilgi, ses ve görüntü hizmeti vermek, web sitesi hazırlamak, hazırlatmak ve internet servis sağlayıcılığı yapmak.


Her marka bilgisayar ve alt mikro işlemcileri ile bilgi kaydedici, saklayıcı, yazıcı, çizici, iletici, gösterici, tahvil edici, yorumlayıcı cihaz aksesuar donanım ünite parça ve yedek parçaları imali, montajı, servisi, dahili ve harici ticareti, eğitimi.


Ticari amaçlı bilgi işlem merkezleri kurmak, bu merkezlerin yurtiçi ve yurtdışı data şebekeleri ile irtibatını sağlamak.


Veri hazırlama, onarma, düzenleme işlemleri veya hizmetlerini yapmak, satmak, yada bunları kiraya vermek, internet üzerinde yayınlamak.


Her türlü bilgisayar sistemleri, yazılım ve donanım destek ve danışmanlık hizmetlerini sağlamak.


Bilgisayar programlarının ve bilgisayar kontrolü sistemlerin alımı, satımı, pazarlaması, imali, montajı, bakımı için gerekli ham mamul yarı mamul sistemlerinin ünitelerin parçaların ve yedeklerinin ve bunlara uygun her türlü bilgisayarlar ile kontrol edilebilecek ve gelecekte uygulanabilecek teknolojide imal edilmiş mamul ve yarı mamul parça sistem ve üniteler olarak alım satımı, ithal ve ihracı.


Bilgisayar sistemlerinin kurulması ve bunun için her türlü elektrik elektronik donanım imal ve montajını yapmak.


Bilgisayar makineleri, donanımları, yazılımları ve sistemleri ile disk, disket, manyetik bant, dosya, kağıt, yazıcı şeridi, kartuş vb. bilgisayar tüketim malzemeleri ve bilgi teknolojilerini üretmek, almak, satmak, ithal ve ihraç etmek.


Kamu, özel ve tüzel kişilere bilgisayar yazılım ve donanım seçiminde fizibilite raporları hazırlamak, mühendislik, müşavirlik, eğitim, destek ve servis hizmeti almak, vermek.


Kırtasiyelerde satılması mutad olan her nevi okul malzemesinin, iş yeri için gerekli faks, fotokopi makinesi, ozalit, teksir makineleri, hesap makinesi, yazar kasa, yazıcı ve benzeri gibi mekanik elektronik büro malzemelerinin alımı, satımı, kiralanması, tamir ve servis bakım işçiliğini yapmak.


Her derecede okulların ihtiyacı olan okul malzemelerini imal etmek, satmak, bayiliğini yapmak.


Kurşun kalem, tükenmez kalem, dolma kalem, silgi, cetvel, pergel, ataç, uhu, mürekkep, şeffaf bant, koli bandı, pastel boya, kuru boya, sulu boya, keçeli kalem, raptiye, defter, cep ve not defterleri ve bilumum kırtasiye malzemelerinin alım satımı, ithali ihracı ve dahili ticaretini yapmak.