Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MASUM TÜRKER kalmalı mı? İstifa mı etmeli?

Ziyaretci
    <DIV =msg>
    Burası mesleki sorunlarımızn tartışıldığı bir bölüm. Bence şu anda yeni ve acil çözüm bekleyen bir sorunumuz daha oldu. Bir meslek örgütünün hem de adına eğitimli diyeceğimiz bir meslek örgütünün kısa sürede başına gelip gitmeyenler. Masum beye sormak istiyorum. Vizyonunuz olabilir. ve de vizyonunuzu beğenen meslektaşlarımızın oyu ile Başımıza da geldiniz. Sonra tututnuz geri siyasete döndünüz. Şimdi soruyorum misyonunuz nedir. mesleğe ve meslektaşa hizmet mi, yoksa koltuğa, makama , kendinize hizmet mi? Madem gözüniz siyasetteydi. ne diye geldinizTurmob'a. ne kadar onur kırıcı bir durum. Bu ne demek benim emrimde sürü halinde bir meslek örgütü var, istersem onların başına her zaman geçerim, sonra çıkarım, işte bakın yaptım da demekten başka nedir bu.
    Bence derhal istifa edip. Bu meslek örgütünden de özür dilemelisiniz.
    Kusura bakmayın ben sizin zamanınızı çaldım, aslında ben siyetset istiyordum. Bu vesile ile sizleri de birazcık kullanmış oldum. &lt;Yoksa sizler benim umrumda değilsiniz diye açıklıkla ifade etmeli. İşte o zamansizi takdir ederim.
    başka diyecek bir şey bulamıyorum. demek bir koltuk olsunda neresi olursa olsun, ama birazda elimin altında saltanat için para olsun. vay bu mesleğin geleceği ile oynayanların haline, vay bizlere. vay ki hem de ne vay....
    Onun için Masum bey Kalmalı mı? istifa etmeli mi? yi tartışmaya açıyorum. Buralarda oluşacak kanaatler mutlaka bir şeklide kendisine gidecektir.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Bence türmob başkanlığından istifa etmeli etik olarak, aynı zamanda türmob yönetim kurulu üyesi ve tesmer genel sekreteri şu an C.H.P İzmir İl Başkanı olan Sayın Rıfat T.Nalbantoğlu' da istifa etmelidir. Tabiiki siyaset yapacaklar, karışmak şahsen benim ne haddime ama meslek örgütü ile bu işi eş zamanlı yapmaları etik değildir. Sonra siyasi partilerin arka bahçeleri gibi görünmüş olursun.
    Düşmanlarımıza tek bir borcumuz var: onlara karşı adil olmak\'\' Bilge Kral - Aliya İzzetbegoviç

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Son duyumlarım,

Sayın Türker istifa edecek ancak Türmob yönetimindede kalacak.
    Yorum varsa Forum vardır.

Üye
    Nereden
    Türkiye
    Aydın Ayaydın'ın bugünkü yazısı
    DSP güdümlü TÜRMOB siyasete alet ediliyor
    Masum Türker dostum Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı iken DSP Genel Başkanlığı’na aday oldu ve kazandı. DSP gibi bir siyasi partinin Genel Başkanlığı’na seçilen Masum Türker’in doğal olarak üstlendiği TÜRMOB Genel Başkanlığı’nı bırakması gerekir.

Masum Türker şu anda hem DSP’nin Genel Başkanı, hem de TÜRMOB’un Genel Başkanı. Bu etik değil. Masum Türker’in bu davranışı hem DSP’yi küçültür, hem de son derece önemli bir meslek odaları birliği olan TÜRMOB’u siyasetin göbeğine çeker.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, iki gün önce İstanbul’da bir toplantıda konuşma yaparken, gazetecilerin ‘TÜRMOB Genel Başkanlığı’nı bırakacak mısınız?’ sorusunu “Ben istifa ettim, arkadaşlarım kabul etmedi. Yerime birini yetiştirinceye kadar bu görevi sürdüreceğim” diye cevaplamış. Düşünebiliyor musunuz? TÜRMOB gibi ülkenin en büyük üye topluluğuna sahip bir meslek örgütünde Masum Türker’den başka Genel Başkan olacak kişi çıkmamış. TÜRMOB ne hale gelmiş de haberimiz yok.

Türker’in bu açıklaması bana kalırsa TÜRMOB’u yerin dibine batırıyor. Koskoca TÜRMOB’ta Genel Başkan olacak biri yok, Sayın Türker yerine geçecek kişiyi yetiştiriyormuş. Vay benim zavallı TÜRMOB’um.

Masum Türker part-time DSP Genel Başkanlığı yapacak. Çünkü zamanının diğer yarısını TÜRMOB Genel Başkanı olarak harcayacak. Ecevit’in yıllarca uğraşarak iktidara taşıdığı DSP ne hale gelmiş. Genel Başkanı bile zamanının tamamını partiye harcamıyor. DSP’nin barajı geçme şansı hiç yok ki, Genel Başkanı bile umudunu kesmiş, TÜRMOB Genel Başkanlığı’nı elinin altında yedekte tutuyor.

Part-time Genel Başkanı olan DSP ve part-time Genel Başkanı olan TÜRMOB’tan bundan böyle bir şey beklemek yanlış olur. Koltuk Masum Türker’in olsun diye iki kulüp haline dönüştürülen DSP ve TÜRMOB’a umut bağlayanların nasıl hayal kırıklığına uğradıklarını düşünmek bile istemiyorum.

Masum Türker, DSP’den umutlu olmadığı için mi TÜRMOB Genel Başkanlığı’nı bırakmak istemiyor, yoksa TÜRMOB kaynaklı bilgilere göre Türker’in Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili hesabı var, bu nedenle mi TÜRMOB Genel Başkanlığı’nı bırakmak istemiyor. Yani TÜRMOB’u Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde koz olarak kullanacak.

Masum Türker, TÜRMOB’un gelişmesini ve daha da etkili olmasını istiyor ise, derhal Genel Başkanlığı’nı bırakmalıdır. İstifa ettim safsatasını kimseye yutturamaz. İstifa tek taraflı bir irade beyanıdır. Sen istifa et, gözün arkada kalmasın. Derhal yerin doldurulur, hem de senden çok daha fazla TÜRMOB’un büyümesini isteyen tarafsız üyeler tarafından.

Değerli dostum Türker’e son olarak şunu hatırlatmak istiyorum. Bu davranışın hem DSP’ye hem de TÜRMOB’a zarar veriyor. Bu gidişle seçim olsa DSP yüzde 1 bile oy alamaz. TÜRMOB ise, tüm etkinliğini kaybeder, DSP güdümünde bir kulüp olarak tarihe geçer.

DSP ve TÜRMOB genel başkanlıklarını basmak yapar, bir birleşme ayağı ile bir yerlere tırmanırım diye hesap yapıyor isen, bu hesap yanlış bir hesaptır. Benim bildiğim iyi bir muhasebeci yanlış hesap yapmaz. Lütfen şu yaptığın hesabı yeniden gözden geçir ve hesabını doğru yap.
    Parayla satın alamayacagın hiçbirşeyi kaybetme,,,