Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SM DEN SMMM GEÇİŞ SINAVI

Üye

SM LERİN SMMM SINAVININ NASIL OLACAĞI HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI? İYİ ÇALIŞMALAR

Ziyaretci

Ben de çok merak ediyorum. Başvuru yaptım ama ses yok tesmerden

Üye
    HAYIRLISI BEKLEYİP GÖRECEĞİZ.

Ziyaretci
    Beklemek çok sıkıcı. Her hafta odayı arıyorum bu konu için.

Ziyaretci
    Şu an Serbest Muhasebecilik unvanını kullanan arkadaşlar ilk olarak TÜRMOB'ta bir eğitim dönemi geçirecekler. Bu eğitim dönemini başarıyla bitirenler, 5 yıllık süre içinde yıl içinde düzenlenen sınavlara katılma hakkı kazanacak. Sınavı başarıyla geçenler Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir unvanını kullanabilecek. Sınava girmeyen ya da başarılı olamayanlar ise sadece Serbest Muhasebeci unvanını kullanabilecek ve yasayla sınırlandırılan işleri yapabilecek.
    4 yıllık üniversite bitirenler 2 hafta, iki yıllık ön lisans mezunları 4 hafta, lise ve orta öğretim mezunları ise 8 hafta eğitim görecek. Bu eğitimlerin yarısı internet üzerinden teorik, diğer yarısı ise odamızda pratik olarak gerçekleşecek.

Ziyaretci

Sorumlu olunan 4 ders var. Denetim, hukuk, meslek hukuku ve vergi.
    Geçme notu 50. Ortalama 60 olmalı. Ortalama alınırken 4 ders notunun %65i odanın eğitiminden alınacak notun %35i hesaplanıp ortalamanın 60ı geçmesi halinde smmm belgesi alınabilcek.

Müdavim Üye
    Nereden
    Karaman

Alıntı KARAÖZ Nickli Üyeden Alıntı
    <div>Şu an Serbest Muhasebecilik unvanını kullanan arkadaşlar ilk olarak TÜRMOB'ta bir eğitim dönemi geçirecekler. Bu eğitim dönemini başarıyla bitirenler, 5 yıllık süre içinde yıl içinde düzenlenen sınavlara katılma hakkı kazanacak. Sınavı başarıyla geçenler Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavir unvanını kullanabilecek. Sınava girmeyen ya da başarılı olamayanlar ise sadece Serbest Muhasebeci unvanını kullanabilecek ve yasayla sınırlandırılan işleri yapabilecek.</div>
    <div>4 yıllık üniversite bitirenler 2 hafta, iki yıllık ön lisans mezunları 4 hafta, lise ve orta öğretim mezunları ise 8 hafta eğitim görecek. Bu eğitimlerin yarısı internet üzerinden teorik, diğer yarısı ise odamızda pratik olarak gerçekleşecek.</div>
    Bu bilgileri nerden aldığınızı öğrenebilirmiyim.
    Ben de araştırdım ama hiç kimsenin bir bilgisi yok.
    Saygılarımla,
    SMMM Mustafa KUTLU

Ziyaretci
    Dün Konya Odası'nda bi toplantı vardı. Siteye girip bakabilirsiniz. Ben de katıldım toplantıya. Sınav bu yıl sonuna kadar gerçekleşmiş olacak. Henüz tarih belli değil.