Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: * FATURA ÖDEME NOKTASI BELGE BASIMI

Müdavim Üye
    ÖDEME NOKTALARINDA BASILMASI GEREKEN RESMİ BELGELER NELERDİR.

FATURA
    PERAKENDE SATIŞ FİŞİ. DIŞINDA BİLMEM GEREKEN BİRŞEY FARMI
    (YAZILIM FİRMASI 5000 SAYFALIK BİR BELGE GETİRECEKMİŞ NE OLABİLİR.)
    Edited by: antalyalı

Müdavim Üye
    Nereden
    Adana

Alıntı antalyalı Nickli Üyeden Alıntı
    ÖDEME NOKTALARINDA BASILMASI GEREKEN RESMİ BELGELER NELERDİR.
    <div> </div>
    <div> FATURA </div>
    <div>PERAKENDE SATIŞ FİŞİ. DIŞINDA BİLMEM GEREKEN BİRŞEY FARMI</div>
    <div> (YAZILIM FİRMASI 5000 SAYFALIK BİR BELGE GETİRECEKMİŞ NE OLABİLİR.)</div>
    <div></div>
    Yazarkasayı unutmayın

5000 sayfa dediği tahsilat makbuzundan başka birsey değil bence
    bana da bugun bir ödeme noktası geldi. anlattıgına gore tahsilat makbuzu
    olarak bir okadar da benim mukellefe vereceklermiş.

iyi calısmalar

Müdavim Üye
    evet evet tahsilat makbuzudur.
    BENİM TAKILDIĞIM KONU KREDİ KARTLI TAHSİLATLARINDAN DOLAYI BANKAYA GEÇEN PARANIN TAMAMI SATIŞ DEĞİL YA. VERGİ DAİRESİNE HER AY DİLEKÇE Mİ YAZACAĞIZ.
    BİZİM KREDİLİ GERÇEK SATIŞIMIZ 350 TL İKEN MÜŞTERİLEMİZİN FATURALARININ TAHSİLATINDAN DOLAYI HESABA ÖRN 12.350TL GEÇMİŞTİR. BUNUN 12000 TL Sİ SATIŞ DEĞİLDİR." Mİ DİYECEĞİZ.
    YOKSA DAHA TEKNİK BİR ŞEY VARMI

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    merhaba ; yaklaşık 2 ay kadar evvel evrakların istenemsine sabep oldu bu durum. vergi dairesinin istediği ; kdv beyannamesnde k.kartlarıyla yapılan satışlar bölümüne aynen ekleneceği hususunda oldu. paylaşmak istedim, ii günler.
    Bana anlatırsanız UNUTURUM.Bana gösterirseniz HATIRLAYABİLİRİM.Beni dahil ederseniz ANLARIM..

Ziyaretci
    sayın inspector biraz daha detaylı açarmısınız
    geçen ayda bana bir firma geldi fatura ödeme merkezi. karşı firma tahsilat dekontu göndermiş adam fu tahsilat makbuzlarına 1 tl kendi hakkınıda ekleyip tahsilat yapıyor. sorun ödeme yapan kredi kartıyla çekim yaparsa bunu nasıl açıklayacaz vergi dairesine

Yeni Üye
    aldığın komisyon bedellerine yazarkasa fişi keseceksin,ve z raporlarındaki kredili satış bedellerini kredili satış olarak bldireceksin.

Müdavim Üye

ARKADAŞLAR KONUNUN BİR ÇÖZÜM YOLU OLMALI.
    YANİ MÜŞTERİMİN CEBİNE GİREN PARA 500 TL AMA BANKA HESABINA GEÇEN PARA 15.000.-TL ARADAKİ 14.500 MATRAH FARKI DEĞİL Kİ

Yeni Üye
    Nereden
    İstanbul
    arkadaşlar bu durumdan ötürü biz incelmeye girdiğimizde vergi dairesine durumun izahatını ayrıntılı bir şekilde hem sözlü hem de dilekçe ile anlattık ve yaptık. onlarda bu durumu olumlu bir şekilde karşıladılar ve bundan sonra verilecek beyanlarda kredi k. yapılan satış sütununa postan aynen ne çekildiyse yansıtılmasını istediler. buna şayet defterdarlık denetim birimi yetkilileri bizzat baktığından ; idare nin görüşü de aynen bu şekilde oldu..
    Bana anlatırsanız UNUTURUM.Bana gösterirseniz HATIRLAYABİLİRİM.Beni dahil ederseniz ANLARIM..

Müdavim Üye
    Alıntı inspector Nickli Üyeden Alıntı
    arkadaşlar bu durumdan ötürü biz incelmeye girdiğimizde vergi dairesine durumun izahatını ayrıntılı bir şekilde hem sözlü hem de dilekçe ile anlattık ve yaptık. onlarda bu durumu olumlu bir şekilde karşıladılar ve bundan sonra verilecek beyanlarda kredi k. yapılan satış sütununa postan aynen ne çekildiyse yansıtılmasını istediler. buna şayet defterdarlık denetim birimi yetkilileri bizzat baktığından ; idare nin görüşü de aynen bu şekilde oldu..
    iyi ama bu defa kdv de hesaplanan kdv matrahı ile (yapılan gerçek satış ile) kredi kartı ile yapılan satışlar başlığı birbirini tutmaz