Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: smmm

Yeni Üye
    Nereden
    Turkiye
    merhaba
    ben smmm staj sınavını kazandım. Acaba diyorum bir büro kurup defter tutma işine başlasammı . ? Bir arkadaşın belgesiyle yapacağım bunu. Tecrübe şartmı?

Müdavim Üye hust59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul / Bolu
    Tabiki şart.
    Doktor olmadan insan ları ameliyat etmeye,araba kullanmasını bilmeden trafiğe çıkmaya benzer bu.
    Size tavsiyem deneyimli bir meslek mensubunun yanında ( gerekirse ücret talep etmeden ki sanırım maddi durumuna göre size birşeyler verecektir ) deneyim kazanmanız için işe başlamanız.
    kolay gelsin.
    Hüseyin ÜST
    S.M.M.M. İstanbul

Kıdemli Üye
    Sayın hüseyin bey,

Konunun ehemmiyetini gerçekten çok güzel belirtmiş.
    Tekin KIYLIK
    S.M.Mali Müşavir

Yeni Üye
    Nereden
    Gaziantep
    mesleğe saygı lütfen ,sen belgen olmadan defter tutacaksan ben neden 20 yıl okudum ,en büyük sorunlarımızdan biride korsan muhasebecilik yarın belgeyi sende aldığında anlarsın nedemek istediğimi,mesleğe saygı lütfen,,,,,,,,,

Ziyaretci

Sadece staja başlama sınavını kazanmak yetmiyor.Hepimizin yaptığını yaparak, 2 yıl çalışırken staj yapmanve yorgun argın akşamları ders çalışarak sınavlarını vermen vemilyarlar harcayarak ruhsat alman gerekiyor.Bu bir süreç ve sizde hepimiz gibi bunu yaşamalısınız.
    Bu meslek o kadar kolay değil...Etrafınızda hiç mi bu meslekte yaşlanan üstad yok... Üstad denecek kişilerle aranızda bilgi farkını farkedemiyormusunuz... Üstadlık birazda meslekte geçirilen yılla ilgilidir.

Size belgesini kullandıracak arkadaş ise, belgesini kullandırarak kolya para kazanma hevesinde galiba ama... Korsan Muhasebecilerle bu kadar mücadele ettiğimiz bir dönemde, yanlış bir yaklaşım...Edited by: NeclaOz

Yeni Üye
    Nereden
    Antalya

SAYIN STAJER ARKADAŞ, SENDE BİZİM GİBİ MESLEK MENSUBU OLDUĞUNDA BU YAPTIĞININ YANLIŞ OLDUĞUNU ANLAYACAK HATTA,YAPANLARADA KARŞI GELECEKSİN...DAHA STAJ SINAVINI KAZANMAKLA HEMEN MESLEK MENSUBU OLDUĞUNU SANMA!!DAHA ÖNÜNDE UZUN BİR SÜREÇ VAR.2 YIL STAJINI YAPTIKTAN SONRA BİRDE YETERLİLİK SINAVLARIN VAR. HADİ ONLARIDA GEÇTİN..RUHSAT ALMAN VE ODAYA KAYIT OLMAN İÇİN BAYAĞI MASRAF YAPMAN GEREKİYOR.ONDAN SONRA BÜRO KURUP DEFTER TUTMAYA BAŞLAYABİLİRSİN.BU İŞLER ÖYLE BİRİSİNİ BULUP BELGESİNİ KULLANAYIM MANTIĞIYLA OLMAZ..İLERDE ANLARSIN..
    SAYIN MESLEK MENSUBU ARKADAŞLAR;LÜTFEN HAKSIZ REKABETE DUYARLI OLALIM
    İLK ÖNCE KENDİNİZE VERECEĞİ ZARARI DÜŞÜNÜN!!!HERKES EMEK VERSİN..BİLEĞİNİN HAKKIYLA BİRYERLERE GELSİN..

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Daha da ötesini söyleyeyim. (Bunu meslek hukuku derslerinde hep söyledim..)

Hiç bir arkadaşıma ruhsatı alır almaz büro açmasını önermem..

Ruhsat öncesi staj yapılan bürolarda bir personel gözüyle çalışıldı.

Ama o büro nasıl yönetilmekte, nasıl davranılmakta, bu gözlem yapılmadı..

Bu deneyim olmadan açılan büro, yeni meslek mensubuna bir dolu sıkıntı doğuracaktır.

O nedenle, ruhsatı aldıktan sonra da, bu kez bir yönetici adayı gözüyle olayları süzerek, bir iki yıl daha büro çalışmasına devam edilmesini öneririm hep..

Saygılarımla
    SMMM Nusret KURDOĞLU

Üye
    Nereden
    Iğdır
    MERHABA BENDE SINAVI KAZANDIM ARALIKDA BİTİYOR AMA SADECE STAJ YAPIYORUM ÜCRETSİZ BİŞEYLER ÖRENMEK ŞART ÇÜNKÜ KOLAY BİR MESLEK DEYİL
    YARADILANI SEVERİM YARADANDAN ÖTÜRÜ.

Üye
    Nereden
    Iğdır

merhaba ben stajımı 2007 ocakta bitiriyorum bişey merak ediyorum yeterlilik sınavını verdikten sonra hemen büro acmak dogru bir fikirmi önerilerinizi bekliyorum
    YARADILANI SEVERİM YARADANDAN ÖTÜRÜ.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Ordu
    Alıntı efkansami Nickli Üyeden Alıntı
    merhaba
    ben smmm staj sınavını kazandım. Acaba diyorum bir büro kurup defter tutma işine başlasammı . ? Bir arkadaşın belgesiyle yapacağım bunu. Tecrübe şartmı?
    çok garip bir durum çok garip bir cesaret . ne demek staj sınavını kazandım kaçak muhasebe bürosumu açsam.acaba arkadaş kendisini ne sanıyor.bu meslek kaçak çalışanlar yüzünden yerlerde sürünüyor.çok ayıp bizde staj yaptık ama hiç kaçak defter tutmadık tutanları da kınıyorum.kendi bölgemdede kaçaklarla uğraşanların başında geliyorum.en son diyeceğim şey çok ahlaksızca yazılmış bir yazı.yazık yazık
    ERSOY KARAOĞLAN