Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sözleşmesi Devam Eden Müşterinin Başka Muhaseci

Kıdemli Üye
    Arkadaşlar merhaba bugün başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum.Eczaneci bir müşterimle aralık ayında 300 Ytl+KDV Aylık ücretle sözleşme yaptım, Sözleşme aralığı 01.01.2009-31.12.2009 Tarihleri arasını kapsamaktadır.Bugün Bu Müşterime Güya meslektaşımız olacak biri 100 Ytl ücretle ben bu defteri tutarım demiş ve müşterimde ya sende o fiyata tut yada defterlerimi alacağım dedi.Tabiki bilanço Usulune göre Defter tutan bir eczanenin Bu ücretle Yapılamayacagını belirttim ve mükellefim o zaman defterleri almak istediğini belirtti.Ve bikaç saat sonra güya meslektaşımız olacak kişi defterleri teslim almayaca geleceğini belirtti, peki bu durumda bu kişi benle,müşterimin sözleşmesi varken kendi aralarında tekrar bir sözleşme yapabilirimi.Bunun oda Disiplin olarak bir cezası varmı,

Üye
    Nereden
    kırıkkale

anlattığınız şekilde defterinizi alan meslek mensubu hakkında disiplin yönetmeliğinin 6. maddesinin (k) bendine istinaden bağlı bulunduğunuz odaya şikayette bulunabilirsiniz. Kınama cezası gerektirir.
    SONSUZ OLAN SONA BİR NEFES KALDI.

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    meslek haysiyet ve etik kuralına aykırı olduğundan kınama cezasını gerektirir.ayrıca sözleşmeyi icra yolu ile bir yıllık ücretini tahsil edersiniz yine düşük ücretle teklif verildiği için de maliyeye şikayet edebilirsiniz
    BİLMEDİĞİ BİLMEK EN İYİSİDİR.BİLMEYİPTE BİLDİĞİNİ SANMAK TEHLİKELİ BİR HASTALIKTIR.
    bilge her şeyi bilmez ahmaklar herşeyi bilir

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Alıntı şuayip ekinci Nickli Üyeden Alıntı
    meslek haysiyet ve etik kuralına aykırı olduğundan kınama cezasını gerektirir.ayrıca sözleşmeyi icra yolu ile bir yıllık ücretini tahsil edersiniz yine düşük ücretle teklif verildiği için de maliyeye şikayet edebilirsiniz
    "ayrıca sözleşmeyi icra yolu ile bir yıllık ücretini tahsil edersiniz "
    Mesleğimiz açısından kesinlikle uygulanması gereken bir konu.
    Bu konu hakkında acaba ne yapabildiniz. Sorununuz çözüldü mü?
    Yeni muhasebeci ile aranızda görüşme oldu mu? Bu konuları bizimle paylaşır mısınız?
    Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    hala bir sonuç yok mu bu konuda?
    Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum