öncelikle herkese iyi çalışmalar diliyorum.benim sorum şu;smmm bürosu olan bir mali müşavir başka bir şirkette imzasını kullanmadan yani başka bir işle görevliörneğin,personel müdürü olarak çalışırsa ve bu kişi burada ssk.lı ise bu meslek yasamız bakımından sakıncalı mıdır?bu kişinin mutlaka bağkurlu mu olması gerekir. bu kişiye neyi önerirsiniz?ssk.dan çıkıp bağkura mı geçiş yapılmalı.teşekkürler.....

3568 sayılı Kanunun:
Yasaklar
Madde 45 - Serbest muhasebeciler, serbest muhasebeci malî müşavirler bu ünvanlarla, yeminli malî müşavirler ise bu ünvan ve tasdik yetkisiyle; 2 nci maddede yazılı işlerin yürütülmesi amacıyla gerçek ve tüzelkişilere tâbi ve onların işyerlerine bağlı olarak hizmet akdi ile çalışamazlar, ticarî faaliyette bulunamazlar, meslekle ve meslek onuru ile bağdaşmayan işlerle uğraşamazlar.

45. maddedeki "bu ünvanlarla" ibaresi, SM ve SMMm'lerin bu mesleklerini büro açarak serbest usulle yapmakta iken eş zamanlı olarak bir başka işi (büro yönetimi, halkla ilişkiler, ambar müdürlüğü, personel müdürlüğü, sigortacılık, bilgisayar operatörlüğü vs.gibi) hizmet akdi ile yapabileceklerini ancak SM ya da SMM olarak hizmet akdi ile çalışamayacakları anlamına geldiğini düşünüyorum.