Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: konu içlerini ayıklayalım

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    sayın site yönetimi,

iş yoğunluğunuzun farkında olan bir üye olarak size ek iş çıkarmak niyetinde değilim fakat,

bazı konuların paylaşıldığı bölümlerde arkadaşlar devam eden konu ile hiç alakası olmayan

gündemler oluşturarak konuyu dağıtıyorlar ( farkında olmadanda olsa buna bende dahilim), o konu için forumda bulunan arkadaşlarda,o anda kendileri için gereksiz olan yazılarıda gözden geçirmek durumunda kalıyorlar.

sizden ricam konuları tarayarak, yazılanları konularına göre yönlendirmenizdir.

bir diyer hususta kendi yazdıklarımızı iptal edemememizdir,

eğer yoğunluğunuz çok ise bu görevi forum kontrolörü olmak isteyecek,tecrübeli ve güvenilir arkadaşlarada paylaştırabilirsiniz.

Allah kolaylık versin hepinize...

saygılarımla

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul

Sn yönetici arkadaşlar mesajların hepsinitakip edebildiğinizi sanmıyorum,
    bu nedenle yukarda bahsetmiş olduğum sorunların çözümü daha ivedilik gerektiriyor.

Sizin dahi takibinde zorlandığınız bir mesaj karmaşasının içinde,arama yapmayı akıl edemeyen arkadaşlar aynı konuları tekrar tekrar sorupistemeden de olsa forum kirliliğine sebep oluyorlar.

Öncelikle site içi aramayı daha çok kullanmaya yönelik bir uygulama fena olmaz diyorum,örneğin arama yapmadan yeni konu açma yetkisi vermeme bunlardan biri olabilir.

Birde şu konu içerisindeki bilgileri kopyalama meselesine çözüm bulsak, birinin verdiği bir karar örneğinden herkesalıntı yapıp altına cevap yazıyor.

konuda işe yarar bişeyler söyleyenlerinde sözleri arada kayboluyor.
    şu siteye eklenecek karar suretleri için bir bölüm açılsa insanlar kararları orya indirip mesajında kararın linkini verse diyorum.

bir diyer hususta kendi yazdıklarımızı iptal edemememizdir, demiştim, yukarda.
    hiç olmazsa buna izin verilse sonradan gereksiz olduğunu anladığımız yazılarımızı siler,
    forumda gereksiz yer kaplamasını önlerdik

eğer yoğunluğunuz çok ise bu görevi forum kontrolörü olmak isteyecek,tecrübeli ve güvenilir arkadaşlarada paylaştırabilirsiniz de demiştim.

bunu yapan bazı yöneticiler varsada her işe yetişemedikleri ortadadır.
    bu konuyuda dikkata almanız forumun kalitesi açısından önemlidir sanırım.

ne dersiniz,

Müdavim Üye
    Nereden
    Kocaeli
    kendi yazdıklarımızı iptal etme,eylemini açıkçası ben de çok isterim.ama sonradan şunu farkettim,bırakın silmeyi düzelrtmede bile sorun çıkabiliyor.kasdettiğim,açılan bir konuya fikirler yazılıyor,sonradan öyle bir durum oluyor ki,kişi o mesajını noktalar koyarak siliyor ve sonradan bi bakıyorsunuz arada öylece duran boş bir mesaj var.diğer alt mesajı da etkileyen bir yazıysa eğer silinen çok manasız bir görüntü çıkıyor ortaya.

hal böyleyken,eğer bir de silme yetkisi verilirse bize,bu durumda bu gibi görüntüler daha çok belirecektir.diğer türlü keşke kişi o esnadaki en son yazdığı mesajı silmek için kullansa bu yetkisini o zaman herhangi bir çarpık görüntü vermicektir.Edited by: Cennet Kılınç

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    elbette sayın Kılınç,

açılan konuyu silmenin sonucunda problem çok olacaktır.
    benim silme yetkisindeki kastım açılmış konuya yazdığımız yazılar içindi.

açılan konunun silinmesideğildegereksiz isekilitlenmesi veya uygun forum bölümüne taşınmasıolabilir oda yönetici yetkisi gerektiren bir uygulamadır ve öylede kalmalıdır.

Müdavim Üye
    Nereden
    Kocaeli
    kasdettiğim açılan konu değil,açılan konudaki araya yazılanmesajın silinmesine yönelikti.tekrar yazdığımı inceleyin dilerseniz

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Toplam 227.915 Mesaj, 43.529 Konu var hangisi nasıl tarayacağız? malesef bunun önünce geçecek olan yine sizlersiniz, mümkün olduğunca arama motoru kullanılarak mesaj yazılmalı
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    Nereden
    istanbul
    Sn Uray,

Söylediklerinizebizde katılıyoruz, zaten bu sorunu çözmek için ne yapılabilir
    diye açtım bu konuyu.

örnek :
    -adminleri çoğaltabilirsiniz,
    -sadece karar suretlerinin konulacağı sabit bir forum başlığı oluşturabilirsiniz,
    -konuya cevap bölümlerine karakter sınırı konulabilir. ( 250 harf-500 harf gibi),
    -Kendi konusunda uzman site üyelerine özel forum başlığı oluşturup uzmanına
    soru sormayı teşvik edebilirsiniz.Böylece meslektaşlarımız sorularına yasal dayanağı
    olan cevaplar alabilirler.
    (en büyük problemlerden biriside sorulan soruya "bence" şeklinde verilen cevaplar olup
    hem soruyu soranı tatmin etmiyor,hemde gereksiz yer işgali oluyor, konuyu dağıtması ve kişiyi yanlış yönlendirmesidecabası)

bence bunlar yapılabilrliği olan hususlar.

saygılarımla.