Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: nakill

Yeni Üye
    arkadaşlar bir işyerinin merkez işyerini kapatıp faaliyetine şube işyerinde devam edecektir şube işyeri ise farklı vergi dairesi mıntıkasında olmaktadır nakil için nasıl bir yol izlemem gerekiyor görüşlerinizi acil olark bekliyorum
    ne adamlar gördüm üzerinde giyecek elbisesi yok ne elbiseler gördüm içinde adam yokkk

Müdavim Üye
    Nereden
    GAZİANTEP
    şube işyerinin bağlı bulunduğu vergi dairesine durumu izah eden bir dilekçe ile, ekine ise yeni işe başlamada verilmesi gereken evraklarını ekleyip müracaat edeceksiniz.. ayrıca mevut vergi dairesine ise yine dilekçe vereceksiniz..

Müdavim Üye
    Alıntı SULEYMAN TAN Nickli Üyeden Alıntı
    şube işyerinin bağlı bulunduğu vergi dairesine durumu izah eden bir dilekçe ile, ekine ise yeni işe başlamada verilmesi gereken evraklarını ekleyip müracaat edeceksiniz.. ayrıca mevut vergi dairesine ise yine dilekçe vereceksiniz..

sn. murat çubukçu ve sn. köksal bey'e çok teşekkür ediyorum. ilginizden dolayı. iyi çalışmalar diliyorum.

Müdavim Üye
    pardon özür dilerim yanlış oldu

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    öncelikle merkezin bulunduğu vergi dairesine dilekçe ile müracat edip, kullanılmayan fatura ve irsaliyeler ile ilgili nakil tutanağı düzenlenecek. Evraklarınıza bu nakil tutanağını da ekleyip yeni vergi dairesine müracat edeceksiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Mevcut vergi dairesine dilekçeylebaşvurup,nakil olacağınızı bildirirsiniz.Onlarda nakil olacağınız vergi dairesine iç yazıyla durumu bildirir.Nakil olacağınız vergi dairesi yoklamayı tutar.Yoklamayla birlikte mükellefide yanınıza alıp,fatura ve irsaliyelerinizin tutanağını düzenletip vergi dairesi kapanışı yaparsınız.Bututanakla beraber nakil olacağınız vergi dairesine gidip mükellefiyet açılışını yaparsınız.
    Kimde sevgi var ise ,
    Allah'ın varlığı ondadır ...

- Hz.Mevlâna

Müdavim Üye
    Nereden
    Muğla
    Arkadaşlar vergi dairesine dilekçe verdik yoklama için ama arkadaşa kira kontratını da getir demişler. Nssıl yani? Merkezi şube adresine taşıdık. gerekli ticaret sicil evrakları ve yazarkasa değişikliği ile birlikte dilekçe yazdık vergi dairesine. Kira kontratı da ne?
    Bana bir yol gösterebilir misiniz?
    Onlar(Atatürkçüler), memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben onların rüyasını temsil ediyorum. MUSTAFA KEMAL ATATÜRK