Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diğer Gelirlerde Matrah Artırırsak Ne Olur

Yeni Üye
    merhaba değerli meslektaşlarım. Sizlere başımıza gelen bir sorunu paylaşmak istiyoruz.

Ankarada her yıl taksiciler cemiyeti ile ankara defterdarlığı pazarlığa oturuyor ve o yıl için bir gelir rakamı beyan ediyorlar. Söz konusu beyan rakamı 2007 yılı için 1050,00 tl idi. biz yıllık gelir vergisinde bu ödemeyi yapabilmek için, eksik kalan matrahımızı artırarak ödememizi 1050,00 tl olarak ayarladık. şimdi mükellefe yazı geldi. 2007 yılındaki kdv matrahındaki rakamınız şu kadar, yıllık gelir vergisindeki bu kadar. bu fark nereden geliyor izah ediniz. napacağız böyle. bu işi biz mi bilmiyoruz yoksa başımızdakiler mi

Saygılar

Müdavim Üye
    dilekçe yazarak durumu izah edin. Rızaen arttırılmış beyandır. şeklinde. (her ne kadar rızaen olmasada)

Yeni Üye
    teşekür ederim yasemin hanım. işin prosedürün biliyorum nasıl olduğunu. ben üzüldüm. çünkü onlar ne iş yaptıklarını bilmez bir hale geldiler. devir kimden ne koparabilirsek ne alırsak devrine döndü. bence birliğin ve maliye bakanlığının işleri düzene koyması lazım. bir yandan kendi kafalarına göre icat ettikleri indirilecek kdv uyumu ile uğraşıyoruz, bir yandan normal işlerler kdv geçici gelir kurumlar. nolacak böyle. iyice bunattılar. Allah yardımcımız olsun