Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Müşterinizin Bilgisayarına Uzaktan Bağlan

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Değerli Meslektaşlarım,
    <?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P>
    Bazı firmalarımızın kayıtları bünyesinde tutulmaktadır. Bizler gidip entegrasyon modüllerini çalıştırıp kontrollerimizden sonra mizan çıktılarını alıp bürolarımıza geri dönmekteyiz.
    <O:P></O:P>
    Bazen bu işlemi ayda birkaç defa yapmak zorunda kalırız. Bazen olur müşteri telefon açar “Bankadan kredi çekeceğim, acil gel detay mizan gerekiyor” Senin bürondaki işi bilmez. Gitmesen ilişkilerin bozulur. Çaresiz işi gücü bırakıp koşarız. Hele birde il dışında ise…
    Neyse konuya geleyim; bir çoğumuzun kullandığı ücretsiz mesincır (Messenger) adında bir iletişim programını hemen hemen hepimiz bilmekteyiz. Bu programın yeni sürümünde (7.0 ve sonrası) XP işletim sisteminde ki bir özellikten de yararlarak yeni bir özelliği bizlere sunmaya başladı.
    “Uzaktan Yardım”
    Belki bazılarımız bunundan faydalanıyordur ama haberi olmayanlar içinde yazmak istiyorum.
    Bu özellik ile , birkaç işlemden sonra karşıdaki XP veya eşdeğeri işletim sistemi bulunan Messenger 7 veya üsttü sürümü mevcut olan müşterinizin bilgisayarına bağlanarak, o bilgisayarın denetimini kendi monitörünüze taşıyabilirsiniz.
    Yani, sanki müşterinizin bilgisayarı önünüze gelmiş gibi olacak. Bu aşamadan sonra müşterinizin işlemlerini büronuzdan yapabilirsiniz. Bir anlamda müşterinizin bilgisayarının aynası gibi bir şey oluyor. Mesafe fark etmez. Antalyadan Amerikaya bağlanabilirim.
    Bir aydır araştırıyorum ve 3 müşterimde de uyguladım. Yapamadığınız tek şey var, oda müşterinin yazıcısının düğmesine basmak. (O nuda rica ediyorum ) Veya çıktıyı excel veya başka bir dosya formatında oluşturup, kendi kendime e-posta atarak, çıktısını kendi yazıcımdanda alıyorum.
    Tekrar etmek gerekirse, bu iş için gereksinimler;
    1-Her iki bilgisayarda da XP veya eşdeğeri işletim sistemi olacak.!
    2-Her iki bilgisayarda Messenger 7.0 veya üstü yüklü olacak!
    3-Tabi ki internet bağlantısı mevcut olacak.
    Bağlantı ise kısaca şöyle;
    1-Aktif olan müşterinize veya kullanıcıya tıklayarak konuşma ekranını çıkartınız.
    2-Eğer siz onun bilgisayarına bağlanmak istiyorsanız ondan çağrıyı beklemelisiniz.
    3-Karşıdaki kişi sizinle olan konuşma penceresindeki üst simgelerde yer alan etkinlikler simgesine tıklayacak. Çıkan menüden “uzaktan yardım” ı seçecek. (veya en ütteki eylemler menüsünde de “etkinlik başlat” seçeneğini kullanabilir ) Sizin konuşma pencerenize “sizden yardım istiyor kabul ediyormusunuz “ gibisinden gelen mesajı olumlu yanıt verdikten sonra “ karşı bilgisayara bağlanıyor..” uyarısı belirecektir.
    4- Bağlantı gerçekleştiği zaman karşı tarafın ekran görüntüsü size yansıyacaktır. Ancak müdahale halen yapamazsınız. Sadece onun kendi bilgisayarında yaptığı hareketleri veya işlemleri görebilirsiniz.
    5- Şimdi sıra denetimi almanızda . Ekranınızın Sol üst kenarında “DENETİMİ AL” simgesine tıkladığınız zaman karşı tarafa bir mesaj gidecek. “Denetimi vermek istiyormusunuz “diye. Karşı taraf onay verdikden sonra artık denetim size geçmiş olcak. (Tabi karşı taraf her an isterse sizi devre dışı bırakabilir)
    6- Siz “esc” tuşuna veya “bağlantıyı kes” benzeri simgesine tıklamadığınız sürece uzaktan bağlantınız devam edecektir. ( Ben esc tuşunu uzaktan bağlantı esnasında yerinden söktüm. Çünkü el alışkanlığı sürekli bastım)
    <O:P></O:P>Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Yazan Kişi:Ersoy KUM(85.96.1.---)
    Tarih:07-01-05 11:21

Sayın Gülşen;

Messenger in son versiyonunu yükleyiniz diye bir mesaj veriyor, https://www.microsoft.com/windows/me...r/download.asp bu adrese yönlendiriyor. Buradanda son versiyonu Windows XP Service Pack 2 içinde diyor. Zaten Windows XP Service Pack 2 bende yüklü. Msn versiyonumda 7.0.0813. Birde karşı tarafa gidip bakayım belki orada Service Pack 2 yüklü değildir.
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sayın Kum,

Yazınız üzerine bir araştırma yaptım. Sanırım xp işletim sisteminin önceki sürümlerinde güncelleme uyarısı veriyor. Bunuda çözmüşler;

Eğer bir sorun olursa 4.7 sürümünü tavsiye etmişler. Büromda ki diğer bir makinada da güncelleme ekranı geldi. O bilgisayara netten 4.7 (istedikleri sürümü) indirdim ve kurdum. Benim rüm 7.0 olmasına rağmen o bilgisayar ile de bağlantıyı kurdum.

Dosyayı kolaylık olsun diye kendi siteme yükledim. Aşağıdaki adresden indirebilirsiniz.

https://www.mustafagulsen.com/programlar/mmssetup.zip

------------------

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak

Sayın Gülşen

Denedik "Diğer bilgisayarın adı çözümlenemediği için Uzaktan Yardım bağlantısı kurulamadı. Lütfen yeniden deneyin." böyle bir hata mesajı ile karşılaştık.

Bu sorunu nasıl çözebiliriz

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sayın kaya,

Sanırım bu versiyon farklılığına benziyor. Karşı tarafın işletim sisteminin xp olup olmadığını ve messegerin versiyonlarınıkontrol ediniz.

https://www.mustafagulsen.com/programlar/mmssetup.zip

Olmassa messnegerleri program ekle kaldırdan kaldırıp üstteki bağlantıdakini deneyiniz.

Olmassa xp servispak 2 yi yükletiniz.

Olmassa başka bir bilgisayar ile deneyiniz. Acaba sorun sizdemi karşıdamı diye. Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

------------------

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Şimdi Resimli Anlatıma Geçelim;

Önce bağlanılacak olan bilgisayar ile konuşma penceresi açılır. Karşı taraf aşağıdaki resimde görüldüğü gibi "Etkinlikler " simgesinden "uzaktan yardı" simgesine tıklar ve bizim ekrana aşağıdaki mesaj düşer.

Burada "Kabul Et"i tıklayınız.Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Aşağıdaki resimdede bağlanılacak olan ekrana gelen mesajı görüyorsunuz!

Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Sizin ekranınıza az evvel gelen mesaja olumlu yanıt verdiğiniz zaman bağlanılacak olan bilgisayara ekranına şu mesaj çıkar;

Burada karşı taraf bu mesajı olumlu yanıtlayınca bağlanma işlemi başlar;

------------------

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Bir kaç saniye içerisinde bağlantı gerçekleşmiş olacaktır. Aşağıdaki görüntü sizin ekrana gelir.

Şuan karşı tarafı sadece izleye bilirsiniz. Karşı tarafın hareketleri aşağıdaki mavi alanda görülecektir.

Mavi alan üstünde de "Durum: Bağlı olduğu yer:..../Yalnızca ekran görüntüsü diyede yazar.

Altındaki "İleti gönder" bölümündendehaberleşilerbilir.

------------------

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Denetimi almak içinse sol üst köşedeki "denetimi al" simgesine tıklayınız. Karşıya şöyle bir mesaj ulaşır;

Karşı olumlu yanıt verirse sizde şöyle bir mesaj gelir;

Daha sonrada denetim size geçmiş olurEdited by: Mustafa Gülşen
    ------------------