Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SÖZLEŞME BİTMEDEN MÜKELLEFİ YOLLAMA İÇİN

Yeni Üye
    Geçen yıl kurduğum ve sözleşme yaptığım 3 ortaklı bir şirket var. Şirket ortakları arasında anlaşmazlık olduğundan dolayı, birbirlerini mahkemeye vermiş durumdalar. Ve şu anda iki müdür müşterek olarak yetkili. Şu ana kadar muhasebe ücretimide alabilmiş değilim. Ama esas sorunum bana sağlıklı olarak bilgi ve belge getirmemeleri ve işlerini zamanında takip etmemeleri. Sözleşme devam ederken defter ve belgeleri noterden iki müdüre ihtar çekerek vermeyi düşünüyorum. Fakat müşterek yetkili oldukları ve aralarında anlaşmazlıkda olduğundan ne yapacağımı şaşırdım. Defter ve belgeleri sadecebir müdüre imza karşılığı teslim etsem.Diğer ortak/müdüre karşı sorumluluğum olurmu.Bu konu hakkında düşüncelerinizi bekliyorum. Şimdiden bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">
    ÇALIŞMA USUL VE ESASLARI HAKKINDA YÖNETMELİK
    (Değişiklik, 21. 11. 2007 tarih ve 26707 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P>
    Yürürlük: 21. 11. 2007)

SÖZLEŞMENİN FESHİ<O:P></O:P>[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal"><O:P></O:P>[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Madde 26[/B]- Taraflar haklı nedenlerle veya karşılıklı rızaları ile aralarındaki sözleşmeyi her zaman feshedebilirler. <O:P></O:P>
    <O:P></O:P>
    Bu takdirde alınmış olan defter ve belgeler bir ay içinde devir teslim tutanağı düzenlenmek suretiyle sahiplerine geri verilir. Devir teslim gerçekleşmediği takdirde durum meslek mensubu tarafından odaya bildirilir. <O:P></O:P>
    Tarafların tazminat hakları genel hukuk kurallarına tabidir. <O:P></O:P>
    Ücretin ödenmemesi ve meslek mensubuna tevdi edilen belgelerin sağlıklı ve güvenilir olmaması fesih de meslek mensubunun haklı gerekçesidir.(<B style="mso-bidi-font-weight: normal">[1])[/B]<O:P></O:P>
    <DIV style="mso-element: footnote-list"><BR clear=all>
    <HR align=left width="33%" SIZE=1>

<DIV id=ftn1 style="mso-element: footnote">
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">[1][/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Değişmeden önceki şekli:[/B] <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Madde 26[/B]- Taraflar haklı nedenlerle veya karşılıklı rızaları ile, aralarındaki sözleşmeyi her zaman feshedebilirler.<O:P></O:P>
    Bu takdirde alınmış olan defter ve belgeler sahiplerine geri verilir.<O:P></O:P>
    Tarafların tazminat hakları genel hukuk kurallarına tabidir. <O:P></O:P>
    &lt;&lt;HaYaT&gt;&gt; Umudum Kendimde...