Sayfa 1 Toplam 14 Sayfadan 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 133 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BSBA İLE KDV BİRLEŞTİRİLMELİ.

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Değerli Meslektaşlarım,
    Önceden KDV bitince bir “oh” çekerdik. Gelecek ay verilecek KDV ve Muhtasar dönemine bir ay süre olduğundan, en azından ayın 5’ine kadar zihnimizi dinlendirir, enerjimizi toplardık. Ancak, BSBA formlarının her ayın 5’ine kadar verilmeye başlanması, buradaki dinlenme süresini ortadan kaldırdı. Bunun yanında, 2008 yılı başından itibaren uygulamaya konan, geç beyan ve BsBa formlarına uygulanan cezalar nedeniyle (ki bu ceza, orta halli bir büro için her ay 150.000 TL riskeder) bizleri uçurumlu bir yolun kenarından yürüyen biri gibi her an, her gün gergin bir insan haline getirdi.

Beden yorgunluğu uyuyarak geçiyor, ama zihin yorgunluğu geçmiyor. Zihnin dinlenmesi için yine bizlere en azından, o 10 günlük boşluk gerekmektedir. Zihni yorgun olan bir insan, ne kendine fayda sağlar, nede ülkesine.<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P>
    Üstte saydığım nedenlerden dolayı, BsBa formlarının bildirim süresinin değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Önerim;<O:P></O:P>[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">-BsBa formları, KDV Beyannamesi ilebirleştirilmeli ve takip eden ikinci ayın KDV beyannamesinde verilmelidir.<O:P></O:P>[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal"><O:P></O:P>[/B]
    Bu konuya vereceğiniz cevapların, bu konunun gündeme gelmesinde önemli rol oynadığını söylemek isterim. Mali İdaredeki arkadaşlarımızın internette bu forum ve diğer forumları okuduklarını ve gelen tepkileri değerlendirdiklerini biliyorum. Bu konunun sağlıklı yürüyebilmesi için, vereceğiniz cevapların yapıcı olması gerekmektir. (Yıkıcı olanları sileceğimi peşinen söylüyorum.)
    <O:P></O:P>
    Bu konunun aydınlığa kavuşması ardından, konuyla bağlantılı ikinci bir konu daha açacağım.
    Saygılarımla,
    Mustafa GÜLŞEN
    SMMM

NOT: Bu konunun kişisel olduğunu kabul ediyorum. Bu öneri konusunda yanılıyor olabilirim. Bu yanılgıyla, konuyu sabitleyip vaktinizi aldıysam şimdiden özür dilerim.Edited by: Mustafa Gülşen
    ------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    SAYIN GÜLŞEN ÖNERİNİZE TAMAMEN KATILIYORUM EK OLARAKTA MUHTASAR BEYANNAME NİNDE KDV İLE BERABER VERİLMESİNİ İSTİYORUM. GERÇEKTEN ZİHİNLERİMİZ BULANIYOR, VE BİZLERİ BUNALTIYOR NEFES ALAMIYORUZ BOŞLUK MUTLAKA OLMALIDIR.
    Düşmanlarımıza tek bir borcumuz var: onlara karşı adil olmak\'\' Bilge Kral - Aliya İzzetbegoviç

Kıdemli Üye
    Sayın Gülşen

Görüşünüze katılıyorum. Hatta KDV,Muhtasar,BA/BS ve SSK Bildirgesi birleştirilerek gönderilmesi. Hiç olmazsa diğer beyanname gönderilmesi zamanı gelinceye kadar kafamız bölünmez muhasebe ile ilgili diğer işlerimizede yoğunlaşmış oluruz.

Müdavim Üye
    kdv ile ba bs ayrıca geçici vergi beyannameside birleşmelidir.yani 3 ü bir arada olmasından daha mantıklı bir yol yoktur.
    SMMM

Müdavim Üye
    Nereden
    Karaman
    Beyannamelein birleştirilmesi doğru bir karar olur. Fatih beyin dediği gibi en azından ayda 1 kere beyanname veririz. Böylelikle işlerimize birazdaha fazla zaman ayırmış oluruz. Cezalarda en azından tek bayannameye düşer... Her beyannameden ayrı ayrı ceza yemek korkusu olmaz.
    Saygılarımla,
    SMMM Mustafa KUTLU

Müdavim Üye
    Nereden
    Kocaeli
    diğer beyanlar için değil ama kdv ve babs lerin birleşmesi fikri uygulama açısından akla daha yatkındır.çünkü birbirleri arasında tam anlamıylaparalel bir bağ var,şöyle ki,hem işlenen faturalar açısından uyum olması(iki beyan türünün de ele aldığı konunun ortak olmasından dolayı) hem de fatura geç gelimlerinden dolayı düzeltmelerin verilmesine bir nebze olsun manilik olması yönüyle bu iki beyan türünün bir arada ele alınmasını daha uygun kılar.

önerinizi destekliyorum sayın gülşen,yerinde açılmış bir konu.

Ziyaretci
    BANA GÖREDE EN DOĞRU KARAR OLUR.ÖNCELİKLE KDV VE BSBA BİRLEŞMESİ,DAHA SONRA MUHTASAR İNŞALLAH OLUR....

Üye
    Nereden
    istanbul

Arkadaşlar size soruyorum, bu güzel önerileri hep mustafa bey mi sunacak bizlere, sadece mustafa bey mi bizlerin derdinden anlıyor. Nerede Türmob, Nerede Mali Müşavirler Odası !!!! Ödenen aidatlar ne için acaba ???

Üye
    Nereden
    Türkiye
    Sayın Gülşen kesinlikle Kdv-Muhtasar ve Ba Bs üçü bir arada birleştirilmelidir.
    Parayla satın alamayacagın hiçbirşeyi kaybetme,,,

Ziyaretci

bence kdv beyannamesinde bir ek bölümü açılarak sadece 8.000 tl yi geçenlerek olarak beyan edilse (diğer kısım bilgileri zaten kdv beyanında mevcut)
    böytlece b formları tarihe kavuşmuş olur