İyi akşamlar arkadaşlar benim bir tana limited şirketim var şirketimiz yalnızca öğrenci taşımacılığı yapmaktadır. Şirketin %51 esnaf odasının %49 ise esnaf odasındaki yönetimin Şirketimizin ortaklarından biri vefat etti ölen ortağın varislerinden bir hanımı var birde kızı var vefat eden kişinin şirketteki hissesi %14 bu hissenin %7 hanımına %7 ise kızına kaldı . Bu kişiler şirkete ortak olmak istemiyorlar Kızı ise kayıp piyasada yok tabiki kızın yaşı 18 in üzerinde Şirketimizin diğer 5 ortağıda hisselerini devretmek istiyorlar çünkü emeklilikleri dolayısıyla devretmek zorundalar.
1 - Benim birinci sorum bu arakdaşlar ölen ortağın eşi ve kızının imzası olmadan hisselerini devredebilirmi eğer devredebilirseler nasıl bir işlem yapmam gerekiyor
2- İkinci sorum ise ölen ortağın eşi şirketimizi mahkemeye vermiş Sebebi ise Eşinin bağkuru neden şirket tarafından ödenmemiş diye Tabiki ölen ortağın bağkur prim borcu olduğundan dolayı emekli maaşına bağlanmadı diye şirketi mahkemeye vermiş.
3- Mahkemeden ne gibi sonuç çıkar acaba
Siz değerli meslektaşlarımdan cevaplar bekliyorum.
Çünkü Kafam çok Karışık
Mahkeme bizden hangi evrakları isteyebilir acaba ona göre o evrakları hazırlamam lazım
Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.