Sayfa 1 Toplam 4 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SEZER'İ AYAKTA ALKIŞLAMAK

Ziyaretci
    <TABLE cellSpacing=0 cellPadding=0 width="100%" align=center>
    <T>
    <TR =#d1dbe5>
    <TD align=left>14:20</TD>
    <TD align=right>20 Eylül 2006 / Çarşamba</TD></TR></T></TABLE>

<CENTER>Sezer, ODTÜ'de ayakta alkışlandı... </CENTER>
    ODTÜ'nün yeni öğretim yılının açılışına katılan Cumhurbaşkanı Ahmed Necdet Sezer, sık sık siyasetçilere protesto gösterileri gündeme gelen üniversitede öğrenciler tarafından ayakta alkışlandı.
    Sezer, ODTÜ’ye gelişinde Rektör Akbulut tarafından karşılandı.
    Sezer, konuşmak için kürsüye çıktığında ve konuşmasının bitiminde, salondaki öğretim üyeleri ve öğrenciler tarafından ayakta alkışlandı.
    Açılış töreninde bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Sezer, üniversitelerin çağdaş toplumsal kalkınmanın lokomotifi olduğunu belirterek, öğrencilerin boş inanç ve dogmalardan etkilenmemeleri gerektiğini söyledi.
    Sezer “Öğrencilere dogmalardan ve boş inançlardan uzaklaşarak akla ve bilime dayalı Atatürkçü düşünceyi örnek almalarını öğütlüyorum'' dedi.
    Cumhurbaşkanı Sezer, üniversitelerin cumhuriyetin devrimci ve çağdaş ruhundan taviz vermeyeceklerine yürekten inandığını söyledi.
    YÖK’ün hazırladığı strateji raporunun üniversitelerin sorunlarının çözümüne ışık tutacak nitelikte olduğunu söyleyen Cumhurbaşkanı, sorunların siyaset üstü bir yaklaşımla ele alınması gerektiğini belirtti.

"DÜŞÜNCENİZİ ÖZGÜRLEŞTİREREK BİLİNÇLENMELİ..."-

Konuşmasında öğrencilere de seslenen Sezer, şunları kaydetti:
    "Üniversiteli olabilmek için çok çalıştınız, yoruldunuz. Zorlu ve yoğun bir eğitim sürecinin ardından yaşamınızın en önemli kararlarından birini aldınız, geleceğinize yön verdiniz. Yaşamınız boyunca aynı kararlılığı göstererek, başarılı olacağınızdan kuşku duymuyoruz.
    Türk gençliğini, bilimi ve teknolojiyi kullanan, demokrasiye, insan haklarına saygılı, erdemli, sorunlara neden-sonuç ilişkisi içinde çözüm üretebilen, araştıran, sorgulayan, etik ve ulusal değerlere bağlı, Atatürkçü düşünceyi özümsemiş, bilimin ve aklın yol göstericiliğinden ayrılmayan, sağduyulu, yaratıcı, üretken, çağdaş bireyler olarak yarınlara hazırlamak temel önceliğimizdir. Üniversite eğitimi, bu yöndeki çabaların en önemli basamağını oluşturmaktadır.
    Sizlerin yetişmesi yalnızca üniversite öğretimiyle sınırlı kalmamalıdır.
    Çağdaş dünyanın katılımcı bireyleri olarak, amacı bilinen yönlendirmelerden etkilenmeden dogmalardan ve boş inançlardan uzaklaşıp düşüncenizi özgürleştirerek bilinçlenmeli, hayal gücünüzü ve yaratıcılığınızı geliştirmeli, üretmeli, okumalı, araştırmalı, sorgulamalı, tüm bilgi kaynaklarını iyi kullanmalısınız.
    Sorumluluklarınızın bilinciyle hareket etmeli, çok çalışmalı, tüm arayışlarınızda ülke ve insanlık yararını gözetmelisiniz. Temiz toplumu savunmalı, etik değerlerin üstün tutulması için çaba göstermeli, yeniliklere ve değişimlere açık kimliğinizle toplumu zenginleştirmelisiniz.
    Sizlerin, ulusal değerlerine bağlı, Atatürk’ü örnek alan aydın Türk gençleri olarak, laik ve demokratik cumhuriyete karşı görev ve sorumluluklarınızı yerine getireceğinize, sorunlar karşısında yılgınlığa ve karamsarlığa kapılmadan, ülkeniz için en iyisini yapmayı amaçlayacağınıza yürekten inanıyoruz."

cumhurbaşkanımız a.necdet sezer'i gördükçe atatürk'ü görmüş gibi oluyorum.
    bende sezer'i ayakta alkışlıyorum.

bence sezer atatürk ve i.inönü'den sonra gelmiş en büyük devlet adamıdır.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir

TÜRKİYENİN 3.ADAMIDENİLİYOR KENDİSİ İÇİN, BENCE TÜRKİYENİN 2.ADAMIDIR CUMHURBAŞKANIMIZ...
    gmz

Ziyaretci
    her arkadışımızn görüşlerine saygı duymak gerekir.

i.inönü atatürk'ün en yakın silah arkadaşı ve sırdaşıdır.benim görüşüm bu yöndedir.

saygılar sunarım.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Atatürk ölene kadar dediğiniz gibiydi..Benim de inancım bu yönde..Fakat Atatürkten sonraki İnönü kesinlikle farklıdır..Tabii ki dediğniz gibi herkesin görüşü farklı yönde.

gmz

Ziyaretci
    sayın gmzdğn

inönü hakkındaki fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir

Atatürk'ten sonradevrimleri koruyamadığını ve sürdüremediğini düşünüyorum..
    Menderes ve sonrasındaki başımıza gelen tüm felaketlerde sorumlu olduğunu...

gmz

Ziyaretci
    sayın arkadaşım!

sürdürememek ve sürdürmemek sizinde bildiğiniz gibi farklı anlamlar içeriyor.

önemli olan düşünce ve fikir yapılarıdır.atatürk'te musul ve kerkük'ün türkiye'ye katmayı
    düşünüyordu,fakat yapamadı.ömrü vefa etmedi.engeller vs.yüzünden.

olaya böyle bakarsak cumhurbaşkanımızda bazı düşüncelerini gerçekleştiremiyor.
    bu kişilerin tutumlarından kaynaklanmıyor.o andaki dengeler buna müsaade etmiyordur.

ben atatürk,inönü ve sezerin düşünce yapısında bir farklılık olduğunu zannetmiyorum.

tabi ki takdir herkesin.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir

MİNA URGAN'IN ANNESİ ŞEFİKA HN ATATÜRK'ÜN ÖLÜMÜNDE:
    '' BU MİLLET SEVGİLİSİNİ KAYBETTİ, KOCASIYLA USLU USLU OTURMASINI BİLECEK ARTIK'' DİYEREK KONUYA ÇOK GÜZEL BİR ÖRNEK VERMİŞTİR...

Sakın yanlış anlamayın lütfen amacım asla hakaret değil..Yanlışları da olsa tarihimizde önemli bir yeri vardır..
    gmz

Ziyaretci
    affedersiniz yanlış anlamadıysam düzeltiniz.

milletin sevgilisi atatürk,kocası inönü mü demek istiyorsunuz.

tabiki mecazi anlamda.

Müdavim Üye
    Nereden
    Mersin

Konuya farklı bir yaklaşım getirmek istiyorum ....

Atatürk tam bir liderdi, İsmet İnönü en fazla çok iyi bir komutandı ötesi değil bana Sezer'in liderlik vasıflarından bahsedebilirmisiniz? Sezer çok iyi bir hukukçu ötesi değil ve hiç bir zaman 3. adam bile olamaz bana Cumhurbaşkanımız olarak hukuki müdahaleleri dışında yaptığı bir şeyi söyleyebilirmisiniz? Süleyman Demirel bile (bile diyorum bunu bile bile diyorum) liderlikte kendisini on defa geçer?

Cumhurbaşkanlığı için referandum yapılsa ve Sezer'e seçilme şansı verilse seçilir diyenler bunu neye dayanarak söylüyorlar anlamıyorum ....
    İşte bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen Türk İstiklal ve Cumhuriyetini korumaktır....