Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SMMM OLMAK HK.

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE ELEMAN
    HERKESE İYİ ÇALIŞMALAR. DÜN BİR MUHASEBECİ ARKADAŞIMLA KONUŞTUM. O DA BENİM AÖF OKUYAN BİRİ. SENEYE TÜRMOB UN YENİ BİR ÜNÜVERSİTE YAPIMINA BAŞLAYACAĞINI VE SADECE O ÜNİVERSİTEDE OKUYANLARIN SMMM OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ. BN TİCARET LİSESİNİ VE AÖF Yİ BOŞUNAMI OKUDUM. BOŞUNAMI BU KADAR MUHASEBE BÜROLARINDA ÇALIŞTIM.
    KONUYLA İLGİLİ BİLGİSİ OLANVARMI ACABA?
    Herkes kendini cok iyi biliyor...
    Şimdi Yol Ver Kendine!!

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    ben bunu 10 yıl önce duydum
    Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet\'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin!

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE ELEMAN
    Sayın NEYZENSEL sizce 10 yıl öncenin şartlarıyla bugünün şartları aynımı?
    Şimdi Yol Ver Kendine!!

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    hayır demeye çalıştığım şu;
    bu bir şehir efsanesine dönüştü, kulaktan kulağa geziyor ama ne kadar doğru ?
    Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet\'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şerâitini düşünmeyeceksin!

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE ELEMAN
    Valla İnş. öğledir. Bu kadar çok var çalışan yıllarını veren emek vermiş insanlar.
    Şimdi Yol Ver Kendine!!

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Sayın Bozoğlu , mesajımı şimdiden yanlış anlamayın bende bir AÖF liydim.

Fakat savunduğum ve artık bence hayata geçirilmesi gereken bir olaydır.Neden diye sorabilirsiniz yıllardır tartıştığımız ve mesleğimizin gerekli itibarı kazanmadığından şikayet eder dururuz ve nedense hep avukat yada doktorları örnek veririz.Türkiyede ne yazıkki üniversitelerin % 80 nden mezun olan yani bölümlerinden mezun olanlar bu mesleğe giriş hakkını elde edebiliyor.Buda ne yazıkki bir çok kişinin istemediği sevmediği halde garanti olsun diye belge almasına sebep oluyor ki çevremde birçok insan tanıdım sırf denemek amçlı girip sınvaları kazanıp göstermelik staj yapıp belge alan.Şimdi burda eğer kendi açımızdan bencillik yaparsak bunun sonu gelmez.Avukatlarda staj yoktur evet yoktur neden çünkü türkiyede Hukuk fakültesi sayısı belli ve bu okuldan mezun olanların sayısıda bellidir.Ama türkiyede işletme,iktisat, maliye , kamu , vs vs ..... birçok mezun SMMM aday adayı olabilir.Ama işletmeden mezun olan bir kişi avukat olamaz yada doktor olamaz.

Burda bana göre üniversitelerde açılacak Muhasebe bölümü sayesinde sadece bu bölümden mezun olanlar bu meseleğe girme yani müracat hakkı olsa piyasada ne 15-20 YTL ye defter tutan kalır ayrıca kıymetimiz artar.

Bu benim şahsi görüşümdür.Şimdi diyenleriniz olabilir garantiye aldıktan sonra konuşması yada yazması kolay diye lakin bir yerden başlanması gerekiyor.

Staj yılı 3 seneye çıkınca çoğu bu mesleğe girmekten vazgeçti .Zaten hedefi SMMM olmak olan bir kişi 5 Yılda olsa mücadele eder ve alır.

SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)