Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HAKSIZ REKABET..

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Meslek içerisinde odaların gereklı onlem ve yaptırımları uygulamamaları haksız rekabete dolaylı olarak destek vermektedir.

1- Bır meslek mensubu eger haksız rekabet ıle (dusuk ucret vb. ) defter almıs ıse bunu sozlesme bıldırımı ıle odaya bıldırmemektedır.
    2- Çalışma usul yönetmelikleri ile belirlenen büro açma kriterleri uygulanmamakta, özellikle konut yada onun bunun yanında uyduruk mekanlarda vergı kaydı acılarak sıfır maliyet unsuru ıle calısılarak cok düsük ucret politikası ıle haksız rekabet yapılmaktadır. Odalarca takıp edılmelı ve engellenmelıdır.
    3- Defter devırlerınde oda cıddı takıp yapmalı toplu gecısler arastırılmalıdır.Bır meslek mensubuna bır anda 50 tane defter gecısı oluyorsa bu ruhsat kullandırmaktan baska bırsey degıldır.

Haksız rekabet ıle ılgılı yasadıgınız durumlar ve cozum onerılerınızı paylasırsanız sevınırım. Herkese ıyı , hayırlı, durusut, onurlu çalışma hayatı dıleklerımle..
    selamlar,sevgiler.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Haksız Rekabet her be kadar yasak olsada, kimse yapmıyorum desede geri planda her zaman bir rekabet söz konusu oluyor.Şöyle düşünün yeni ruhsat almış bir meslek mensubu rekabet (kastım sadece para değil) yani müşteriye teklif götürmek zorunda kalıyor .Yoksa müşteri garantisi olmadan büro açması mümkün değil büro açıp müşteri beklese çok bekler eşe dosta güvense ki bu meslekte asla bakmayacağınız müşteri eş ve dostunuz akrabanız olmalı.Çünkü eş,dost akarabdan para kazanılmaz.Ayrıca kullanmayı severler.Bu şekilde defter alındığı takdirde tavizler başlar.

Birçok emeklilik yaşı gelmiş olanlar var fiyatı düşük olan bunlarda zamanla tükenecek.Ama rekabet ne yaparsak yapalım Bu mesleğe giriş şartları standartlaştırılmadığı sürece ne yazıkki bu devam edecektir.Bazı müşteriler ne yazıkki düşük tarifeden ücret ödeler ama söylemleri tarife üzerindendir.Çok tanıdığım var bu şekilde.

Birde şöyle düşünün en çok örnek gösterdiğimiz meslek dalları Avukat, Doktor, Noter dir.Bunların bile rekabeti vardır.Hatta noterler bile işleri en garanti olup nakit çalışan ve pazarlık yapılmayan kurumlar olup bölgeler arasındaki uçurumun kapanması için noterler birliği az iş yapan noterlere para ödemekte olduğu halde çooook noter gördüm rekabet yapan.

Birde şu bir gerçek biz Türk milletine has bir özellik olan şikayet etmek yada tepki göstermek bizde ne yazıkki yok .Kendi kendimize dert yanarız ama kimse taşın altına elini koymaz nasıl olsa birisi yapar düşüncesi hakimdir.

SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    "bu meslekte asla bakmayacağınız müşteri eş ve dostunuz akrabanız olmalı.Çünkü eş,dost akarabdan para kazanılmaz."

aynen katılıyorum sayın yüksel, diğerlerinide katılmamak mümkün değil. Meslektaşlarımız birbirine çamur atıyor, yok şunu eksik yapmış şunu yanlış yapmış sana fazla ödetmiş gibi türden kelimeler kullanılıyor. Bunlar ahlaki değildir. Herkes rızkını yer ama başkasının rızkında gözü olmamalı, sen doğru olan yoldan devam etki vicdanın rahat etsin. Defter tasdik zamanında izmir' de bazı atmacalar müşterilerimize çok düşük muhasebe ücretleri ve defter tasdik rakamları öneriyorlar bunları kendi müşterilerim söylüyorlar ben kimseye taviz vermedim giden gider benim yoğurt yiyişim bu dur dedim. çok şükür fire vermedim ama tahsilatta fire verdim sadece noteri denkleştirmek için kredi kartımdan çektim.
    Düşmanlarımıza tek bir borcumuz var: onlara karşı adil olmak\'\' Bilge Kral - Aliya İzzetbegoviç