Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: FORUM YÖNETİCİLERİ

Ziyaretci
    SAYIN MUSTAFA GÜLŞEN BEY ! BU FORUMDA GÖRÜŞLERİMİZİ RAHAT AÇIKLAYABİLİRMİYİZ.AKSİ GÖRÜŞLERDE OLSAK SİTEDEN ATILIRMIYIZ.MERAK ETTİĞİM İÇİN SORUYORUM.

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    Sayın Orhan;

Gerçi sorunun muhattabı Mustafa beyama yinede müsade ederseniz acizane görüşümü söyleyeyim.Bu forum hepimizin,edeb,ahlak,din kurallarına aykırı olmamak,gönülleri incitmemek,karşı tarafı rencide edecek yazılar yazmamak şartı ile ve karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesindeyazmanız ve yazmamız halinde karşı görüşte bile olsakda herhalde atılmayız,atılmazsınız diye düşümüyorum.

<font color=RED>Ahiret\'te Seni Kurtaracak Bir Eserin Olmadığı Takdirde Fani Dünyada Bıraktığın Eserlerede Kıymet Verme..!!! {Mesnev-i Nuriye}</font>

<font color=BLUE>SMMM Mehmet DEMİRAYAK </font>

Ziyaretci
    Alıntı neyzen Nickli Üyeden Alıntı
    Sayın Orhan;

Gerçi sorunun muhattabı Mustafa beyama yinede müsade ederseniz acizane görüşümü söyleyeyim.Bu forum hepimizin,edeb,ahlak,din kurallarına aykırı olmamak,gönülleri incitmemek,karşı tarafı rencide edecek yazılar yazmamak şartı ile ve karşılıklı anlayış ve saygı çerçevesindeyazmanız ve yazmamız halinde karşı görüşte bile olsakda herhalde atılmayız,atılmazsınız diye düşümüyorum.

SAYIN NEYZEN HEPİMİZİN EDEP,AHLAK,GÖNÜLLERİ İNCİTMEMEK,KARŞI TARAFI RENCİDE EDECEK YAZI YAZMAMAK ŞARTLARINI ANLIYORUMDA,"DİN KURALLARINA UYMAK"BUNU ANLAMIYORUM.DİNİ KURALLAR BELLİ YERLERDE UYGULANIR.MESELA
    NAMAZ KILARKEN,KURAN OKURKEN.HAC ZİYARETİ ESNASINDA VB.BU SİTE TOPLUMA AÇIK BİR SİTE .BURADA DİNİ KURALLARIN ÖNEMİ NE.AYDINLATIRSANIZ SEVİNİRİM.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    sayın fevzi orhan,

sayın,neyzen üstadımın cevabından din kurallarına uymak cümlesini çıkarmışsınız.yazıyı bir daha okuyun bakalım.orada din kurallarına uymak mı,yoksa din kurallarına aykırı olmamak mı ? yazıyor.
    din kurallarına aykırı olmamayı din kurallarına uymak diye algılıyorsanız.düşüncelerinizde art niyet ararım.
    modern dünyada herkesin,her düşüncesine saygılı olmak vardır.bu site herşeyden önce mesleki bir site ve mesleki sorun ve olaylar hakkında herkes serbestçe tartışıp cevap verir.soru sorar.

fazlaca dindar sayılabilecek biri değilim.kimsenin avukatlığına da soyunmadım,soyunmam.bu sitedeki tüm meslektaşlar kendilerinin avukatıdır.
    ama bazı konuları hele ulusça kutsal sayılan konuları böyle apansız, birdenbire ortaya atmanız,forumdaki beklentilerinizin farklı amaçlar taşıdığı izlenimini uyandırdı bende.

saygılar sunuyorum.

mehmet kaya

istmk

Üye
    Nereden
    Denizli
    sayın neyzen ;
    Bu forumda uyulması gereken dini kurallar nelerdir. Bizde bilelim! Sayın Fevziorhan'ın dediği gibi dini kurallar belli yerlerde uygulanır ve forumda ne gibi dini kurallar uygulanacak onuda anlamış değilim. Mesela namaz saatinde foruma yazı yazmayacakmıyız. Bunları da açıklarsanız sevinirim. Saygılarımla.
    S.M.M.M. ATAKAN ERENLER
    DENİZLİ

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir

Sevgili meslektaşlar. Forumların asıl amacı bilgi paylaşımı, mesleğimizde karşılaştığımız sorunları çözmek sormak öğrenmek. Bunun yanında açılan diğeğ konu başlıkları ile ilgili konuları yazmak paylaşmak yorumlamaktır. Bunun dışında kimse kendi çıkar ve menfaatleri için bu tür mesleki formları kullanamaz kullanmamalı.

Edited by: Mustafa Yılmaz
    Saygılarımla,

Mustafa YILMAZ

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey
    Değerli Meslektaşlarım,

Din konusuülkemizde çok hassas bir konu.Dinimizin, bazı çevrelerce istismar edilmesi nedeniyle konunun hassasiyetinin arttığını düşünüyorum.Sadece dini vecibelerini yerine getirenler, siyasi bir amacı olmayanlar bu nedenle malesef bu ülkede çok zarar görmektedir.

Sayın Mehmet Beyin (Neyzen),"din kurallarına aykırı olmamak" kelimesi ile art niyetli olduğunu düşünmüyorum. Bugüne kadar bu forumda Mehmet Bey'in paylaşımlarından dolayı bir sorun yaşanmadı. Sanırım burada Mehmet bey, kısır döngü tartışmalara neden olabilecek dini konu içerikli konuların paylaşılmasında dikketli olunması gerektiğini vurgulamış olmalı.

Sayın Orhan, bizler eğitimini almış saygın bir mesleğin mensuplarıyız. Kimseye kural koyma gereği bu güne kadar ihtiyaç görmedik. Medeni kişiye kural koymak bence yanlış olur.

Burada paylaşacağınız konular mevzuat ile ilgili olacağından dolayı görüşleriniz konusunda bir sıkıntı çıkmayacaktır diye düşünüyorum. Yada siz "görüş" kelimesini açarsanız daha açıklayıcı olabiliriz.

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Ziyaretci
    Bence bu forum gayet demokratik düşüncelerin paylaşıldığı forumdur.Demokrasilerde de hiç bir kimse diğer insanları rencide edecek düşünceleri savunmadığı ve dikte etmediği sürece her türlü düşüncesini ifade edebilir diye düşünüyorum..
    <DIV align=left>Ancak unutulmamalıdır ki; bu forum biz meslekdaşların öncelikle mesleki konularda bilgi ve deneyimlerini paylaşabileceği güzide bir forumdur.Dolasıyla forumdaki mesleki paylaşımların yanında; toplumumuzunahlaki vehukuki kurallarına saygılıve seviyeli olan bazı paylaşımlarıımızı da günün stresinden uzaklaşmak, sanatsal düşüncelerle yeni ufuklara yelken açmak amacıyla gündeme getiriyoruz. Bu paylaşımlarında çok okunmasından forumdaş meslekdaşlarımın bu durumdan hoşnut olduğunu görüyorum.
    <DIV align=left>
    <DIV align=left>Bence düşünceler insanları rencide etmediği sürece bazı kurallara saygılı olmak koşuluyla serbest bırakılmalıdır.
    <DIV align=left>
    <DIV align=left>Saygılar sunarım..
    <DIV align=left>
    <DIV align=left>ca.orhan

Ziyaretci
    Alıntı meka Nickli Üyeden Alıntı
    sayın fevzi orhan,

sayın,neyzen üstadımın cevabından din kurallarına uymak cümlesini çıkarmışsınız.yazıyı bir daha okuyun bakalım.orada din kurallarına uymak mı,yoksa din kurallarına aykırı olmamak mı ? yazıyor.
    din kurallarına aykırı olmamayı din kurallarına uymak diye algılıyorsanız.düşüncelerinizde art niyet ararım.
    modern dünyada herkesin,her düşüncesine saygılı olmak vardır.bu site herşeyden önce mesleki bir site ve mesleki sorun ve olaylar hakkında herkes serbestçe tartışıp cevap verir.soru sorar.

fazlaca dindar sayılabilecek biri değilim.kimsenin avukatlığına da soyunmadım,soyunmam.bu sitedeki tüm meslektaşlar kendilerinin avukatıdır.
    ama bazı konuları hele ulusça kutsal sayılan konuları böyle apansız, birdenbire ortaya atmanız,forumdaki beklentilerinizin farklı amaçlar taşıdığı izlenimini uyandırdı bende.

saygılar sunuyorum.

mehmet kaya

SAYIN MEKA! DİNİ KURALLARA AYKIRI OLMAMAK KAYDİYLE YAZIYOR.
    SİZ BUNDAN NE ANLIYORSUNUZ?

BEN FUTBOL OYNUYORUM.FUTBOL KURALLARINA AYKIRI OLMAMAK ŞARTIYLE OYNAMAM LAZIM.BU CÜMLEDEN NE ANLIYORSUN.FUTBOLUN KURALLARINA UYMAM
    LAZIM DEĞİLMİ.UYMAZSAM HAKEM BENİ ATAR.

O HALDE BU SİTEDE DİNİ KURALLARA AYKIRI OLMAMAK ŞARTIYLE KELİMESİNDEN NE ANLAŞILIR .BİRDE SİZ İZAH EDİN YANILGIMI GİDERMİŞ OLAYIM.

SAYGILAR SUNARIM.

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    Değerli forumdaşlarım sayın F.orhan

Hakkımdaki yazılan yazıları geç fark ettim,cevabi yazım gecikmeli oldu özür dilerim.

Kişilerin hassas noktalarından olan "Dini değerlere" yazacağımasehven "dini kurallar" yazıvermişim,bu benim hatamdır.Bu yaptığım hata tatlı bir yazım şekliyle olabilirdi.Başka bir forumdanayrılmanızın kızgınlığını; gönülleri incitecek şekliyle almanız beni üzdü.Tabiki kimseye dini kurallarazorlamak haddime değil, herkezin aklı var fikri var.

Saygılarımla.....

<font color=RED>Ahiret\'te Seni Kurtaracak Bir Eserin Olmadığı Takdirde Fani Dünyada Bıraktığın Eserlerede Kıymet Verme..!!! {Mesnev-i Nuriye}</font>

<font color=BLUE>SMMM Mehmet DEMİRAYAK </font>