Sayfa 6 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci ... 456
Toplam 54 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 54 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İSTANBUL GRUBU

Yeni Üye
    Nereden
    stajyer
    tşk[img]smileys/smiley1.gif[/img]

cezalara karşıysak şu metni her milletvekiline ve odalar birliğine mail olarak atalım arkadaşlar
    <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    DÜNYADA DÜRÜSTLÜĞÜN CEZALANDIRILDIĞI TEK ÜLKE TÜRKİYE
    HÜKÜMETTEN VERGİ MÜKELLEFLERİNE ÇİN İŞKENCESİ
    MÜKELLEFLERE VERGİ USUL KANUNU MÜKERRER 355 ZULMÜ
    HÜKÜMET VERGİ YERİNE CEZA YA YÖNELDİ
    Devletimiz çağdaşlaşma ve teknolojiyi kullanma adına çok güzel faaliyetler yapmaktadır. Bunlardan biride vergi beyannamelerinin elektronik ortamda vergi dairelerine gönderilmesi ve tahakkuklarının internet ortamında kesilmesi gibi çok güzel ve çağdaş bir uygulamadır. Fakat her nedense daha önceleri el ortamında düzenle-
    nip verilen beyannameler zamanında verilmediğinde VUK 352.madde sine göre 1.derece usulsüzlük cezası kesilirken (90 TL) elektronik ortamda verilmediği zaman VUK.mükerrer 355.maddesine göre 1000,- Tl ceza kesilmektedir. Ayrıca dahada vahim olan bir durumda
    Ba Bs formu denilen 5000 Tl ve üzeri alım satımların bildirildiği formu vermemin cezası 1000 TL daha sonra hata yapıp veya sonradan gelen bir faturayı bildirmek için düzeltme yapmanın cezası ise 2000 TL ve üzeridir. Bu gün ülkemizde kayıt altına alınamamış bir çok sektör ve mükellef dururken kayıt altındaki mükelleflere zulüm gibi ceza verilmektedir.Ülkemizin bir diğer gerçeğide faturaların geç gelmesidir
    Ya pazarlamacının yüzünden ya posta idaresinin yüzünden yada değişik bir sebepten geçikmektedir. Bunun bilincinde olan vergi idaresi katma değer kanununa esneklik sağlamış 1 . aya ait olsa bile bir faturayı 12.aya işleme imkanı sağlamıştır. Fakat BA BS formlarında ise tezata düşmüştür. Oyüzden geç gelen faturayı bildirmek için Mükellef girişimde bulunursa hatasını anlayıp hatasının düzeltmek için (Ki bu hatadan ötürü devletin bir kuruş vergi kaybı yoktur) fakat siz vergi idaresi olarak bana 1000 TL ceza vereceksin diyorsunuz. BU kayıt altındaki mükelleflere eziyet değilde nedir. Ayrıca bu mükellef
    Aynı döneme ait ba bs formunda 5 kere değişiklik yapsa 5000 10 kere yapsa 10000 tl ceza ödeyecek bundada bir sınır yok. Öte yandan PKK lı terörist dağdan iniyor ve hiçbir suça karışmamışsa ceza bile almadan hatta cebine para konup topluma karışıyor.Hükümet PKK lıya gösterdiği bu ilgiyi Mükellefine esirgiyor. Sorarım size dürüstlüğün cezalandırıldığı bir ortamda insanlardan dürüst olmasını bekleyebi- lirmiyiz.
    BİZCE ÇÖZÜM NEDİR
    1-CEZALAR FİİLİN UĞRATTIĞI KAYIP DOĞRULTUSUNDA ÖLÇÜLÜ VE İNSAFLI OLMALI
    2-BA BS FORMLARI DÜZELTMELERİ İÇİN CEZALAR KALDIRILMALI
    3-ÜLKEMİZ CEZALAR ÜLKESİ OLMAKTAN ÇIKARILMALIDIR

BOŞ KDV BEYANNAMESİNİ GEÇ VERDİN 1000 TL CEZA
    SİGORTA BİLDİRGENİ GEÇ VERDİN 1521 TL CEZA
    İŞYERİ VEYA EV KİRASI BANKAYA YATIRMAZSANIZ 1490,TL CEZA ÖDÜYORSUNUZ
    8000 TL ÜZERİ FATURAYI BANKADAN GEÇİRMEZSENİZ FATURA TUTARININ %5 İ KADAR CEZA ÖDÜYORSUNUZ
    FATURADA TC YAZMADIN 160 TL CEZA
    ÖLÜMÜ GEÇ BİLDİRDİN CEZA
    DOĞUMU GEÇ BİLDİRDİN CEZA
    SGK DA KAYIT GEÇERSİZLİĞİ İÇİN 9126 TL TUTARINDA CEZA
    KİMLİĞİNİ KAYBETTİN CEZA
    ÖZEL BİNA İNŞAATINDA ŞANTİYE ŞEFİ ÇALIŞTIRMADIN CEZA
    OY KULLANMADIN CEZA
    ADRESİNİ DEĞİŞTİRDİN BİLDİRMEDİN CEZA
    BAŞBAKAN 3 ÇOCUK DİYOR AMA ARABAYA 3 ÇOCUK KOLTUĞU SIĞDIRAMADIN CEZA

Yeni Üye
    Herkese Merhaba,
    Benim bir sorum olacak.

22 Ağustos'tabir yurt dışı satışımız oldu.Bu satışın İntaş tarihi 12-09-2010.Ancak ben bunu fatura tarihinde beyan ettim.Çünkü bana bunun intaş bilgisi geç ulaştı.
    Şimdi bu durumda;

1-Ağustosla ilgili düzeltme beyannamesine gerek var mıdır?(İhracat olduğundan pek sorun olmaz diyebilir miyiz, neticede İthalatı yapan firma bildirimde yapmadığından sorun olmaz diye düşünebilir miyiz)(Ancak kdv'de iade kdv kısmından yorum yapılır mı bilemiyorum)

2-Eğer düzeltme yapılması gerekirse Ağustos Bs 'sinin bu tarihteki düzeltmeden sonra ödenecek cezası ne kadar acaba?Net rakam yani.

Neticede ben görüp bunu devlete bildiriyorum.Devletin tespiti söz konusu değil.

Tekrar sizlerden çok yardım rica ediyorum.
    Çok zor durumda kaldım.

Şimdiden anlayışınız için teşekkür ederim.

halit yıldırayİSMMO125466 sicil numaralı üyesi olarak CEZALAR İÇİN BİR GİRİŞİM'i destekliyor ve ilimde üzerime düşeni yapmaya çalışacağımı kabul ediyorum
    <font color=WHITE>http://www.verginoktasi.com</font>