Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 29 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 29 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ADANA GRUBU

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Sayın Kırmızı,

İtirazınızda yukarıdaki Adana BİM kararını, olayın Anayasa Mahkemesinde olduğunu, yürütmenin yasa maddesindeki hukuki eksiklikler nedeniyle, maddede değişiklik tasarısını meclise sunduğunu vb. belirtebildiniz mi?

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    sayın; önder
    belirtmiş olduğunuz karar bim kararı değil mersin vergi mahkemesinin vermiş olduğu karar, itirazdilekçemize, çeşitli illerde leyhde verilen kararlar ile zonguldak bölge idare mahkemesi kararını emsal olarak gösterdik.
    vuk mük. 355 md. ile anayasaya mahk. iptal davasının görüldüğünü ve meclis genel kurulunda da yasa değişikliği meclis genel kurulunda görüleceğini belirttik inşallah olur ama benim yine ümidim yok.
    bu de bu kararı karar düzeltme talebiyle gaziantep bölge idare mahkemesine itiraz edeceğiz

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Sayın Kırmızı,

Daha önceden kaydedttiğim notlarımın arasında, söz konusu Mersin Vergi Mahkemesinde kazanılmış kararın, Adana Bölge İdarece onaylandığına ilişkin (bu forumdan aldığım) bilgi vardı?

Peki o zaman,
    ADANA BÖLGE İDARE MAHKEMESİ: 2008/1051---KARAR NO:2008/974

olumsuz mu bu durumda?

Mahkemeden bir örneğini isteyebilir misiniz?

<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Yeni Üye
    Nereden
    smmm

DÖNDÜ ÖNERdondu_oner@hotmail.comADANA SMMMO2011 sicil numaralı üyesi olarak,CEZALAR İÇİN BİR GİRİŞİM'i destekliyor ve ilimde üzerime düşeni yapmaya çalışacağımı kabul ediyorum.

Yeni Üye
    Alıntı döndü öner Nickli Üyeden Alıntı

DÖNDÜ ÖNERdondu_oner@hotmail.comADANA SMMMO2011 sicil numaralı üyesi olarak,CEZALAR İÇİN BİR GİRİŞİM'i destekliyor ve ilimde üzerime düşeni yapmaya çalışacağımı kabul ediyorum.
    bu kararv bana acil olarak lazım bulabildiniz mi acaba burada yayımlasanız faydalanmsak biz de???

Yeni Üye
    Nereden
    ADANA

çalışmalarınızda başarılar diliyorum

Yeni Üye
    Nereden
    Adana
    BA BS formları bize yapılan en büyük haksızlıktır. TÜRMOB sağolsun. Bize sahip çıkmıyor. Bu Bildirimlerde özellikle 8.000 dışında kalan DİĞER satış veya ALIŞ ın tutması mümkün değil. Kaldı ki 8.000 TL ler bile hatırlarsınız geçen yıl uzun zamanda teyitleşerek tutturuldu. Şimdi zaman dar. Bildirip geçiyoruz. Bir de bakıyoruzki 7.ayın bildirimini vermişiz. Mükellef elinde 5.aydan kalma 20.000 TL lik fatura ile geliyor. Yok gümrük işlemi bir aya sarktı, yok iade fatura gelmedi. Kendi faturamı gönderdiler, yok şu yok bu denmeye başladı. Bu arada ufak ufak Maliyeci memurlarda şantaja başladı. Sen İADE talebinde 16 adet fatura toplamı 75.000 TL demişsin ama BA da 70.000 demişsin. yok şöyle yok böyle bu iş çok can sıkmaya başladı. GENÇOSMAN KIZILDENİZLİ bu sefer % 100 haklı yanındayım. Tüm meslektaşlar bir olalım. Yoksa yarın çok geç olur. Zaten üç kuruş Muhasebe ücretini alamıyoruz. Birde cezalarla işi iyice sarpa sardırmayalım. BA-BS verilsin diğer satış veya alış rakamı kaldırılsın çünkü saçma. Hadi varsayalım 8.000 TL yoksa bildirime YOK KUTUCUĞUNU işaretlemek yetiyor. Hani diğerleri. Maliye teşkilatı MUHASEBECİLERİ karşılarına almaya kalkışmasın. Yoksa bu iş onlar için kötü olur. Bizleri yanlarına almaya çalışsınlar. Bizde artık bizlerin haklarını koruyacak YÖNETİCİLERİ seçelim. YAŞAR AKTAŞ- Adana 0229 oda kayıt numarası.
    Yaşar AKTAŞ / AYSER SİGORTA - ADANA

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Sayın Adana'lı meslektaşlarım,

Adana 2. Vergi Mahkemesi'nin son kararlarını görmem gerekiyor. Elinizde varsa, rica edebilir miyim?

Belki Adana'dan bu sefer farklı bir sonuç çıkarabileceğiz.

Tüm adanalıların yeni yılı kutulu olsun.