Sayfa 3 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 37 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İZMİR GRUBU

Yeni Üye
    Nereden
    İzmir
    Metin IRMAK , İZMİR SMMMO'nın 5037sicil numaralı üyesi olarak, GEÇ BEYAN VE BA BS CEZALARINA BİR GİRİŞİM'i sonuna kadar destekliyorum...
    I want to know what love is

Yeni Üye
    Nereden
    İzmir
    Bülent COŞKUN İZSMMMO sicil numaram 6160 girişimi destekliyor, üzerime düşen bir görevi kabul edeceğimi beyan ediyorum.
    SMMM Bülent COŞKUN

Yeni Üye
    İzmir SMMMO6119 sicil numaralı üyesi olarak,CEZALAR İÇİN BİR GİRİŞİM'i destekliyor ve ilimde üzerime düşeni yapmaya çalışacağımı kabul ediyorum...

Yeni Üye
    İZMİR SMMMO 4096 no'lu üyesi bulunmaktayım.Sizlere bu konuda katılıyorum ve destekliyorum.Bu konudaki her türlü faaliyetinizde bizlerde varız.

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey
    İZMİR SMMMO2755 no'lu üyesi bulunmaktayım.Sizlere bu konuda katılıyorum ve destekliyorum.Bu konudaki her türlü faaliyetinizde bizlerde varız.
    İzmir\'den dostça selamlar...

S.M.M.M. Onursal TAŞTAN

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">İZMİR SMMMO 1. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">DİVAN BAŞKANLIĞINA[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Aşağıda imzaları bulunan genel kurul üyeleri olarak, Genel Kurulumuzun[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">4. gündem maddesinden sonra MESLEKİ CEZALAR SORUNU gündem maddesi eklenmesi ve diğer gündem maddelerinin MESLEKİ CEZALAR SORUNU gündem maddesinden sonra görüşülerek karara bağlanması ve sorunun çözümü yönünde karar alınmasını öneriyoruz.[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">01. [/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Meslektaşlarımız mesleki faaliyetlerini yürütür iken çeşitli nedenlerle, başta VUK’nun mük. 355. maddesince kesilen cezalar olmak üzere, SGK, Bölge Çalışma, İş Kur vb. nin uyguladıkları İdari Para Cezaları olmak üzere, pek çok ceza ile karşılaşmaktadırlar.[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">02. [/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Mesleki çalışma koşullarımız ve angaryalar gittikçe ağırlaşmıştır. [/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">03. [/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Odamızın ve TÜRMOB’un cezalarla ilgili girişimlerinin somut sonucunun ne olduğunu bilmiyoruz?[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">04. [/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Mesleki cezalar konusunda mesleki sorumluluk sigortası acentaları geriye dönük cezalardan kaynaklanan hasar ödemelerinde sıkıntılılar ve bahaneler üretmeye başlamışlardır.[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">05. [/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Özellikle VUK’nun mük. 355. maddesinin Anayasaya aykırılığı iddiasının Anayasa Mahkemesinin gündeminde olduğu bir ortamda, Hükümetin Plan ve Bütçe Komisyonuna sunduğu kanuna fıkra eklenerek düzeltme bildirim ve beyannamelerinin de kapsama alınması, hukukun üstünlüğü ilkesine aykırı olarak kanunu dolanma olarak nitelendirilmelidir. Bu durumda ve tam da Maliye Bakanının değişikliği ortamında söz konusu tasarının 6. maddesinde eklenmesi öngörülen fıkraların tasarıdan acilen çekilmesi gerekir. [/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">05.01. [/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Çekilmesi için oda ve TÜRMOB yönetim kurullarımızın acilen ortak bir komisyon oluşturulmasına,[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">05.02. [/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bu komisyona İstanbul 2. Vergi Mahkemesinden ve Danıştay’dan talep edilecek üyelerin yanı sıra, konuya vakıf, vergi hukuku hocaları ile vergi konseyi ve GİB’nın ilgili daire başkanlığından üyelerin de katılımının uygulamada konu hakkında illerinde çalışmalar yapan üyelerimizin de katılmalarının sağlanmasına,[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">05.03. [/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Söz konusu komisyon üyelerinin başta Büyükşehirlerdeki illerin odalarında olmak üzere, talep olan her ilde MESLEKİ CEZALAR SORUNU gündemi ile AYDINLATMA VE ORTAKLAŞA ÇÖZÜM ÜRETME TOPLANTILARININ (en geç bir ay içinde) acilen yapılması konusunda İZMİR SMMMO Yönetim Kuruluna görev verilmesine,[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">05.04. [/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">Söz konusu komisyon TÜRMOB düzeyinde oluşturulamaz ise, odamız düzeyinde (en geç 10 gün içinde) oluşturulmasına,[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Karar verilmesini öneriyoruz.[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]<B style="mso-bidi-font-weight: normal">ÖNERENLER

/////////////////

Odamız Yönetim Kurulunun da desteği ile önergemiz oy çokluğu ile kbul edilmiştir.

[/B]

Ziyaretci
    MALİ MÜŞAVİR ADAYIYIM.Sizlere bu konuda katılıyorum ve destekliyorum.Bu konudaki her türlü faaliyetinizde bizlerde varız.

Yeni Üye
    deniz değirmenci izmir smmmo 6158 numaralı üyesiyim. CEZALAR İÇİN BİR GİRİŞİM hareketini destekliyorum.

Yeni Üye
    merhabalar
    gülsün kendirli 4084
    foruma bugün katıldım
    bu forum olayı ile daha önce hiç ilgilenmemiştim
    hata yaparsam beni affedin.
    bu gün vergi dairemden bir tebligat aldım.
    geriye dönük 5 yıla ait muhasebe sözleşmelerini ve damga vergisi tahakkukları isteniyor.
    sanırım şimdi damga vergileri ile ilgili incelemeer başlamış.
    bununla beraber mükellef bildirim listesi vermediğim için bir ceza ihbarnamesi göndermişler.
    (Mük. 355 md. 1.490.-TL) bu madde ile ilgili mahkeme kararlarını sitenizden incelerken kayıt olmaya karar verdim.
    yalnız kararları incelerken hepsinin beyannameler ile ilgili olduğunu gördüm acaba elden verilmesi gereken mükellef bildirimi yada vergi levha onay listesi gibi bildirimler içinde geçerli mi...

sigortacıyım mesleki sorumluluk sigortalarında 5 yıl geriye olan cezaları kapsayan yazı geldi elime yarın bakacam okuduğum kadarı ile 5 yıla kadar olan unutulmuş ve kaybolmuş evraklardan kaynaklanan cezaları police kapsamında fakat %5 muhafiyetli şartlarına bakmıştım police başlangıcından önce cezanın belli olmaması idi.