Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KANUNA UYARKEN KAZIKLANDIK MI ?

Üye
    Nereden
    Turkey
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">KANUNA UYARKEN KAZIKLANDIK MI ?<?:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />[/B]

DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,
    01-01-2005 tarihinden itibaren Yeni Türk Lirası uygulaması başladı.
    Seminerler,tanıtımlar,oku,araştır ve uygula.
    Bir yığın zaman kaybına uğradık.
    28-01-2003 tarih,5083 sayılı TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN PARA BİRİMİ HAKKINDA KANUN‘nun
    Birinci maddesi olan;

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin para birimi
    MADDE 1. —<B style="mso-bidi-font-weight: normal"> Türkiye Cumhuriyeti Devletinin para birimi Yeni Türk Lirasıdır. [/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Yeni Türk Lirasının alt birimi Yeni Kuruştur.[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Bir Yeni Türk Lirası (YTL) yüz Yeni Kuruşa (YKr) eşittir.[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">[/B]
    Hükmüne riayet ederek,kanuna uymak konusunda başarımızı gösterdik.
    Kanuna uyarken kullanmakta olduğumuz Muhasebe Programlarını yeniledik.
    Program yapımcısı firmalara YTL ye dönüşüm adı altında,Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Para Birimine uygun program kullanmak için
    avuç dolusu parayı,tahsilât zorluğu ile kıvranan meslektaşlarım en zaruri ihtiyaçlarından keserek ödediler.
    Bizlere bu ek parayı harcatan yukarıda bahsettiğim kanunda şöyle bir madde var;

Yürürlükten kaldırılan hükümler
    MADDE 5. — 24.12.1937 tarihli ve 3290 sayılı Devlet Hesaplarında Liranın Esas İttihaz Edilmesi Hakkında Kanun yürürlükten kaldırılmıştır.
    -.-
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">KALDIRILAN BU KANUN NEDEN BAHSEDİYORDU ?[/B]

Bakın ne imiş;

DEVLET HESAPLARINDA LİRANIN ESAS İTTİHAZ EDİLMESİ HAKKINDA KANUN</PRE></PRE> Kanun Numarası : 3290</PRE> Kabul Tarihi : 24/12/1937</PRE> Yayımlandığı R.Gazete : Tarih : 30/12/1937 Sayı: 3796</PRE> Yayımlandığı Düstur : Tertip: 3 Cilt: 19 Sayfa:112</PRE> Madde 1 - Bilümum vergi ve resimlerin tahakkukuna ve Devlet borçlarının sübutuna esas olan miktar ve nisbetler değişmemek şartile Hazinenin kabz ve tediye muamelatında ve hesap kayıdlarında lira esas ittihaz edilerek kuruş onun kesri itibar edilir.Tahakkuk, tahsil ve tediyede yirmi para ve daha aşağı kesirler tay ve yirmi paradan fazla kesirler kuruşa iblağ edilir.</PRE> Madde 2 - Bu kanun 1 haziran 1938 tarihinden muteberdir.</PRE> Madde 3 - Bu kanun hükmünü icraya Maliye Vekili memurdur.</PRE></PRE> -.-</PRE></PRE>Yani 1937 den bu yana bizim para birimimizde Lira – Kuruş – Para diye mefhumlar varmış.</PRE>Eskiler bilir 40 para 1 kuruş,100 kuruş 1 Türk Lirasıdır.</PRE>Bu gün ki uygulamayı şöyle ifade edebiliriz;</PRE>Yukarıda ki,5083 sayılı kanun Türk Para biriminden,kuruşun ast katı olan Para uygulamadan kaldırılmıştır.</PRE>Değişikliğin hepsi bundan ibarettir.</PRE></PRE><B style="mso-bidi-font-weight: normal">KANUNA UYARKEN KAZIKLANDIK MI ?[/B]</PRE>Programlarımızı Y.T.L.ye uygun hale getirirken ödediğimiz paraları boşuna verdik.</PRE>Bizler yeni bir kanuna uyduğumuzu zannediyoruz.</PRE>1937 den bu yana var olan Kanuna uymayanlara ödün,hatta haraç verdik.</PRE>Senelerdir kullandığımız programların Türk Para birimine uymayarak,yani Kuruş ve Para’yı ihmal ederek AYIPLI MAL sattıklarını unuttuk.</PRE>Eksiklerini tamamlamasını isteyeceklerimize,hatalarını düzeltmeleri için üste para verdik.</PRE></PRE>DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,</PRE>Bir yığın derdimiz var.</PRE>Yakındığımız çok konu.</PRE>Bütün bunlardan kurtulmamız,kimler olduğumuzu hatırlamamızla başlar.</PRE>Bizler tahsile dayalı,Diplomaya dayalı,stajı ile sınavı ile RUHSAT alan ayrıcalıklı kişileriz.</PRE>Bizlere eğitimiz esnasında Muhasebe,İktisat ve benzeri derslerinin yanında okutulan,kanun değildir.HUKUK’tur.</PRE>Bizler Hukuk eğitimi almış kişileriz.</PRE>Hukuka riayet,Hukuka saygı,Hukukla yaşamak,Kanunların Hukuka uygunluğunu irdelemekle başlar.</PRE>Bizler Belediye Zabıtası gibi salt kanuna uymak durumundan kurtulup,kanunların Hukuka uygunluğunu da irdelemek ve eylemini yapmak zorundayız.</PRE>KENDİ HUKUKUNU KORUYAMAYAN TOPLUMUN HUKUKUNU NASIL KORUR ?</PRE>TÜRMOB !</PRE>TÜM ODALARIMIZ !</PRE>MMMB DERNEĞİMİZ !</PRE>VE DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM !</PRE>Sizleri hakkınızı,hakkımızı korumaya,Yeni Türk Lirası uyarlaması için bizden alınan paraları,</PRE>Daha önceden “Ayıplı Mal” satmış olabileceklerden geri almaya davet ediyorum.</PRE>Mutlu ve Uzun Yaşayınız</PRE>
    Muammer Sokollu

Müdavim Üye
    Nereden
    Turkey
    ellerinize sağlık size katılmamak mümkün değil, her değişiklikte para ödemekten bıktık, en son programcımızla tartıştık bize resmen başka programa geçin dedi,bizde yeni program arayışına girdik, keşke Luca programı iyi hazırlanmış , yedeklerini alabilceğimiz,fazla eksiği olmayan bir program olsaydıda herkes onu seçseydi o zaman herkes birlik olup sanırım baskı ve yaptırım uygulatabilirdik,bağlı olduğumuz mesleki birlikler bu konuda çok yetersiz sanırım kerkesin birlik olup bir eylem yapması gerekli mesela bir ay bütün müklellefler ya beyannamelerini vermesin yada vergilerini ödemesinler o zaman birileri sorunlarımızı anlayacak.

Üye
    Nereden
    Turkey
    millete yük getirmekten başka birşey olmadı arkadaşlar yazılım güncellemesi vs. vs.
    Gerçekçi Ol İmkansızı İste

Yeni Üye
    Nereden
    Turkey

Muammer arkadaşımızın yazısını okuduktan sonra ne kadar şanslı olduğumu çok daha iyi anlıyorum.Çünkü kuladığım muhasebe proğramının YTL güncellemesi için hiç ücret ödemedim.Güncellemeyi de kendim yaptım.Nasıl mı?Siteye giriyorum.Güncellenen bilgileri bilgisayırıma indiriyor.Açıklamalar doğrultusunda gerekli ayarları yapıyorum.Yeni değişiklikleri anında ücret ödemeden kullanmaya başlıyorum.Güzel değil mi?Ayrıca kullanması çok kolay ve pratik...İlgisini çeken arkadaşlar için program adresi www.odakyazilim.com.tr

Üye
    Nereden
    Turkey
    arkadaşlar buyrun paket programlarını çok beğenen ankete katılsın bende Beyefendi arkadaşım gibizirve kullanıyorum ve çok memnunum peki ya sizin fikriniz. Edited by: sistem73
    Gerçekçi Ol İmkansızı İste