Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: MESLEKİ SİGORTANIZDA DOĞRU ADRES BURASI

HER GEÇEN GÜN ZORLAŞAN VE RİSKİ HER ÇIKAN YÖNETMELİKLE BİRLİKTE DAHA DA ARTAN MALİ MÜŞAVİRLİK MESLEĞİNİZDE ŞANSINIZ HEP YANINIZDA OLSUN.
    BEN DE HİZMET SEKTÖRÜ DALİ OLAN SİGORTACILIK ALANINDA 18. YILIMI DOLDURMUŞ VE ÖZELLİKLE SORUMLULUK SİGORTALARINDA SON 5 YILDIR ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPMIŞ OLAN VE İŞİNİ HER TÜRLÜ ZORLUĞUNA RAĞMEN ÇOK SEVEN BİRİYİM.
    MESLEKİ SORUMLULUK SİGORTANIZI 2006 YILINDA MASAYA YATIRARAK 2007 YE KADAR EN İYİ POLİYİ OLUŞTURMAK İÇİN ÇOK EMEK VERDİM.BÜTÜN SİGORTA ŞİRKETLERİNDEN BİLGİ TOPLADIM.POLİÇE KAPSAMINDA EN GENİŞ TEMİNATLRI SUNAN AIG SİGORTA İLE POLİÇEMİZİ OLUŞTURARAK 2007 MAYIS AYINDA SATIŞINA BAŞLADIK.
    ŞU ANDA TÜRKİYE'DEKİ EN KAPSAMLI POLİÇE OLAN VE 1.5 YILDIR SATIŞINI YAPIP HASAR ÖDEDİĞİMİZ BU POLİÇEMİZİ 23 ADET SMMM ODASININ DA KATKILARIYLA TANITIM VE SATIŞINA DEVAM ETMEKTEYİZ.
    AYRICA POLİÇEMİZE 1 KASIMDAN İTİBAREN 50.000 YTL VEFAT -SAKATLIK , 15.000 FULL BÜRO SİGORTASI VE 30.000 İŞ KAZASI TAZMİNATI DA EKLENEREK SEKTÖRDEKİ EN UYGUN FİYATLAPOLİÇEMİZİN KAPSAMI GENİŞLETİLMİŞ. BUNA RAĞMEN KAPSAMI DAR OLAN DİĞER RAKİPLER ARASINDA %30 A VARAN FİYAT AVANTAJIYLA SATIŞLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.

ÜSTELİK ANTALYA'DA TEMSİLCİLİĞİMİZİ MERDAN SİGORTA BEGÜM HANIM YAPMAKTADIR. BU BAKIMDAN HER TÜRLÜ POLİÇE VE HASAR HİZMETİNİZDE YANINIZDAYIZ.
    SORUMLULUK SİGORTALARINDA RAKİP TANIMIYORUZ. SİZ SORUN BİZ YANITLAYALIM.
    ÇALIŞTIĞIMIZ SMMM ODALARININ REFERANSI İÇİN LÜTFEN GÖRÜŞELİM.

C.Evren

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    MESLEKİ SOR.SİGORTASI İLE İLGİLİ OLARAK AŞAĞIDAKİ SORULARA CEVAP ARIYORUM:<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />
    1)- Maliye Bakanlığı tarafından yazılan cezalar teminat altında mıdır?

2)- Sosyal Güvenlik Kuruluşu (Bağ kur, SSK) tarafından yazılan cezalar teminat altında mıdır?

3)- İş kur, Bölge Çalışma Müdürlüğü ve Çalışma bakanlığı(İşçi Giriş-Çıkış Bildirim formları) tarafından yazılan cezalar teminat altında mıdır?

4)-Yanlış, hata gibi nedenlerden kaynaklanan zararlar teminat altında mıdır?

5)- Unutma (beyannameyi süresinde vermeyi unutmak gibi) teminat kapsamın damıdır?

6)- Geç Bildirim (süresinden sonraki bildirimler) teminat kapsamında mıdır?

7)- İşçi ve çalışanların hatasından dolayı meslek mensubuna gelecek cezalar teminat kapsamında mıdır?

8)- Meslek mensubu tarafından, mükellef adına verilen ve meslek mensubunun onayını/imzasını taşıyan belge ve bilgilerde yapılan yanlış bilgi/bildirimler teminat kapsamında mıdır?

9)- Tenzili muafiyet derken 500ytl lik bir cezayı örnek vererek anlatır mısınız?

10)- Ya da cezanın tazmininde bir sınır var mıdır? Yani ne kadara kadar olan ceza tutarına muafiyet uygulanıyor/tazmin edilmiyor?

— Not 2007 yılı kesilen makbuz tutarı(gelir):50.000-ytl (Ellibinytl)

—Prim tutarı ne olur?

—Ödeme şekli/taksit nedir?

yukarıdaki bilgileri forumda bir arkadaşımız yazmıştı lütfen cevaplarmısınız bizde bilgilenelim
    S.M.M.M. ERDAL ERTAŞ - BURSA

Müdavim Üye
    EVET BENDE MERAK EDİYORUM. BİLGİLENDİRMENİZİ BEKLİYORUZ.

Yeni Üye

Sayın Erdal Bey,
    Bu poliçe 5 yıl geçmişinizle beraber mükelleflerinize sizin sorumluluğunuzda olan işlerden dolayı gelen her türlü cezayı resmi kurum ayırmaksızın ödüyor.Mahkeme şartı yok.İnceleme sonucu çıkan vergi aslını dahi ödüyor.Yani bu sorularınızın tamamına evet teminat altındadır cevabını veriyoruz.Muafiyetler(her hasarda kesilen)ciro aralıklarına göre değişiyor.150,00 ytl den 1.125,00 YTL ye kadar.Poliçede madde olarak geçer başka kesinti yapılamaz.Prim ciroya göre hesaplanıyor.ASMO nun sitesinde poliçe içeriğini ayrıntılı olarak anlattık.Ordan da bakabilirsiniz.
    BEGÜM MERDAN BAYKARA
    TEL:242-241 47 72
    242-243 53 99

B.MERDAN

Kıdemli Üye

REKLAMINI YAPTIĞINIZ FİRMA. AMERİKAN FİRMASI OLUP , BU EKONOMİK KRİZDE USA HÜKÜMETİNİN BATMAKTAN KURTAĞI ŞİRKET GRUBUNDAN BİRİSİ. BENCE GÜVENLİ DEĞİL...!!!!!!! DIKKATLİ OLMAK LAZIM

ÇOK HAKLISINIZ AMA!!!!!
    BU EKONOMİK DÜNYA ÇAPINDAKİ KRİZDE
    ABD HÜKÜMETİ BÜTÜN FİRMALARINA 700 MİLYAR DOLAR NAKİT YARDIM ÇIKARIRKEN
    AIG SİGORTA'YI AYRI TUTARAK ONA 140 MİLYAR DOLAR NAKİT AKTARMIŞTIR.HEM DE 2 YIL GİBİ KISA BİR VADE İLE...ÇÜNKÜ BÜTÜN ABD'NİN SİGORTASI VE BÜTÇESİ BU SÜREKLİ DOLAN HAVUZ SAYESİNDE DÖNMEKTEDİR.BU HAVUZA GÜVENİ SARSTIĞI AN SİGORTA ÇARKI DURACAK VE SİSTEM YERLE BİR OLACAKTIR. HATTA O YÜZDEN PARANIZ VARSA ŞİMDİ AIG HİSSESİ ALMANIN TAM ZAMANI DERİM.
    BEN ABD SEVDALISI DEĞİLİM 8 FARKLI ŞİRKETLE ÇALIŞIYORUM. AMA ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUMKİ GERÇEK SİGORTACILIK NASIL YAPILIRMIŞ ? ONLARDAN ÖĞRENDİM.
    BU NAKİT KRİZE BAĞLI OLARAK AIG'NİN KREDİ NOTU AA+ DAN AA YA DÜŞÜRÜLÜRKEN,
    KAHROLARAK SÖYLÜYORUM Kİ ÜLKEMİZİN NOTU C- LERDEDİR.
    SORUNUMUZ GÜVENMEKSE EĞER BU DURUMDA ÜLKEMİZİ Mİ TERK EDELİM.
    UNUTMAYALIMKİ SAVAŞLAR ANCAK UMUTLAR TÜKENDİĞİNDE KAYBEDİLİR.
    HEM MERAK ETMEYİN ;
    BÜTÜN TÜRK VE YABANCI SİGORTA ŞİRKETLERİ ÜLKEMİZDE HAZİNE MÜSTEŞARLIĞININ SERMAYE YETERLİLİĞİNE GÖRE ÇALIŞMAKTADIRLAR. SON ÇIKAN KANUNLA DA BİZ ACENTELERDEN BİLE ARTIK HER YIL SONUNDA CİRONUN %4 Ü KADAR SERMAYE ARTIŞI İSTENECEKTİR.
    O YÜZDEN SİZ SİGORTA SEKTÖRÜNE GÜVENMEYE DEVAM EDİN, BÜTÜN ÜLKELERİ KALKINDIRAN BU HAVUZ DİLERİM ÜLKEMİZDE DE YETERLİ ORANDA ARTAR VE OLUŞAN FONLARLA ÜLKEMİZ DA KALKINIR.

C.Evren

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    bugunlerde bı sıtede reklam yapan kısılerle savaş verırken onlara karsı dururken sımdı sıtede sebebı ne olursa olsun reklam yaptırmaya ızın vermek yarın yenı ve daha buyuk sıkıntılar doğuracak sıte ama cı dısına cıkacak ve artık uylerının ılgısızlığıne sebep olacaktır. Lutfen sıtemızın reklam malzemesı olarak kullanılmasına ızın vermeyelım. bır reklam yapılcaksa bu sadece sıte uyesı meslek mensuplarının ancak bırbırlerıne tavsıyesı seklınde yumuşatılabılır. bu da zaten sıtenın amacıdır. ama bır sıgortacı gelıp bu sıtede benım sıgortam daha guvenlı gelın bana gelın benden poliçe alın derse.

bılmıyorum sızce ne kadar doğru?

Yönetici
    Nereden
    Antalya, Turkey

Bu konuda biraz taviz verdim. Nedeni ise, şirketler arasındaki farklılıkları ortaya koymaktı. Ancak bu gereksimin, forumda acenteler tarafından reklam tufanına dönüştürülmesi görüldüğü üzere hoş olmamaktadır.

Forumun amacı karşılıksız mesleki paylaşım. Hal böyle olunca, sigorta acentesi veya CD pazarlamacısı, bende şöyle uygun ürün var numarım bu sitem şu gibi yazınca, çirkingörüntü oluşuyor. Bu çirkin görüntününreklamcı tarafındanfarkedilmesimümkün değil. Ona göre o yardım ettiği düşünüyor.

Burada sigorta konusunda bilgi vermek isteyen(yada müşteri kazanmak isteyen) acentelere tavsiyem (kural olarak algılamanız daha yerinde olur) şudur;

Acentesi olduğunuz "ŞİRKETİN" şartlarını burada paylaşınız. Ancak "benim numaram şu. bana gelin" gibi çirkin bir görüntü yerine, profilinize bilgilerinizi yazınız. Bırakın ihtiyacı olan sizi arasın. Bu en doğru davranıştır.
    Bugün krizi fırsat bilip, fiyatlarda, faizlerde oynayanları üzüntü içinde izliyoruz.Meslek mensubuda 355 maddeden dolayı ikinci krizi yaşamaktır. Acente olanfirmalardan ricam, bizlerin yaşadığı bu krizi fırsata dönüştüme çabasına bürünmeden bizleri en doğru poliçenin hangisi olduğu konusunda fikir vermemizi sağlayacak bilgileri sunmasını rica ediyorum...
    Saygılarımla,

------------------
    Uyarı: Kişi veya kurumları eleştiri taşıyan mesajların altında eğer imza yok ise, gerekli görüldüğü zaman mesajlara forum yetkililerince uyarısız müdehale yapılacaktır.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Sayın CANAN EVREN,

Sizin İzmir'deki Mali Müşaviriniz ve/veya muhasebeciniz kimdir? Merak ettim.

MERAKINIZI GİDEREYİM YALÇIN BEY,

MALİ MÜŞAVİRİM

SAYIN AYHAN ALTAN'DIR.

C.Evren