Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SİTE YÖNETİMİ SSK VE VERGİLENDİRME

Yeni Üye
    Nereden
    İzmir
    SİTE YÖNETİMİNDE UYGULAMALAR HAKKINDA BİLGİ RİCA EDİYORUM. SSK VE VERGİSEL AÇIDAN DEĞERLENDİRMELER.
    mustafa boyacı

Müdavim Üye Hüseyin KAYA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Site yönetimi, site adına bir karar defteri tasdik ettirir. (Aynı Ltd.Şti' lerde olduğu gibi)

Önce site sakinleri toplantı yaparlar, toplantı kararları alınır ve site yönetimi seçilir. (Alınan kararlar karar defterine yazılır, toplantıya katılan bütün site sakinlerinin isimleri yazılır ve imzalatılır.)

Site yönetimi kendi arasında toplantı yapar, başkan, bşk yrd ve muhasip gibi seçim, görev dağılımı yapar. (Alınan kararlar karar defterine yazılır.)

Başkan seçilen kişi karar defterindeki ilgili yerlere istinaden imza sirküsü çıkartır.

İmza sirküsü, karar örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile vergi dairesine başvurur ve site adına vergi numarası alır. (Vergi dairesine herhangi bir mükellefiyet kaydı açtırılmayacak. Önceden damga vergisi ödeniyordu o da kalktı)

Site adına alınan vergi numarası, yönetim kurulunda olan kişilerin nüfus cüzdan fotokopisi, ikametgahları, yöneticinin imza sirküsü ve karar defteri kararlarının birer fotokopisi ile SSK dosyası açtırılır.

(Kat mülkiyeti kanunu
    https://www.mustafagulsen.com/kat_mulkiyeti_kanunu.htm)

Edited by: kaya

Yeni Üye
    Nereden
    İzmir
    SAYIN
    mustafa boyacı

Yeni Üye
    Nereden
    İzmir
    KAYA BEY ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM BU KADAR KISA SÜREDE CEVAPLANDIRDIĞINIZDAN DOLAYI SİZE MÜTEŞEKKİRİM.
    ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM
    MUSTAFA BOYACI YENİ ÜYE- AYRICA
    2 YILDIR SİTEYEBAĞIMLIYIM.
    mustafa boyacı

Yeni Üye
    İYİ GÜNLER BENİM BİR SORUM OLUCAK.İNŞALLAH YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ.BEN BİR 120 DAİRELİ BİR SİTEDE KİRACIYIM.SİTEDE 90 TANE HALA SATILMAMIŞ DAİRE VAR.VE SİTE YÖNETİMİNİ MÜTAİT YAPIYOR.EV SAHİBİM İNGİLİZ.SİTEYE YILLIK AİDAT ÖDÜYOLAR.BENİM KIZ KARDEŞİM VE YİĞENİM ZİYARETE GELDİ VE SİTEYLE İLGİLENEN YETKİLİ EV SAHİPLERİNDEN BAŞKA KİMSENİN SİTENİN HAVUZUNU KULLANAMAAYACAĞINI VE HAVUZDAN ÇIKMALARINI İSTEDİ.SORUM BUNLARIN BÖYLE YAPMAYA YETKİSİ VARMI VE BENİM HAKLARIM NE.TEŞEKKÜR EDERİM.