Sayfa 3 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 30 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 10 PERSONELİ OLAN ÜCRETLERİNİ BANKAYA YATIRIYOR!

Üye
    Nereden
    ÇANKIRI
    bu maaşların bankalara yatırılması iyie önceden avans alan veya işverene borcu olupta maaşından kesilen personelin durumu ne olacak ?
    cankiri

Kıdemli Üye
    Alıntı SMMM Sinan KOREL Nickli Üyeden Alıntı

İnşaat sektöründe gerçekten çok büyük bir sorun olucağını düşünüyorum.Kaldıki 100 kişi çalıştıran inşaat firmasi mükellefim bile var.Firma sahibi şimdi bana diyorki "ben bu 100 kişiye hesap mı açtırıcam.Adamların okuma yazması olmayanından tutun türkçe konuşamıyanına tut ne ararsan var.İşçi geliyo 4 gün çalışıp gidiyor.4 gün için ben hesap açtırıp parasını nasıl yatırıcam.ki hadi ben niyet ettim yatırıcam.adamı nasıl bulucaz."
    <div>Bende inşaat sektöründe yani ay içinde sürekli giriş çıkışın olduğu firmalar için düşünmdüğüm yol şu oldu.zaten birçok kişi gerçek ödediği parayı resmiyette göstermediği için bu yöntem bana en mantıklısı geldi.diyelimki 20 işçi var.bu 20 işçininde içinden 1 kişiye hesap açılıp puantaj kartıyla veya ücret bordrosuyla isim isim bu hesaba işçi ücretlerini yatıralım.tüm parayı bu seçtiğimiz kişi bankadan çeksin ve diğer işçilere elden versin.Diğer işçilerede işe girdiklerinde benim paramın şu kişiye verilmesini istiyorum gibi bir yazı alırsak problem olurmu bilemiyorum ama başkada bir seçenek görünmüyor gibi.Sonuçta işçi ücretleri bankadan geçmiş oluyor.Siz nedersiniz?</div>
    inşaat işçileri konusunu benim de aklımı karıştırıyor doğrusu. Şu şekil olabilirmi acaba. Tüm işçilerin adına birer hesap açtırmak yerine bu şekil inşaat işçileri için firmanın kendi hesabından banka, maaş zamanları işçiler adına maaş ödemesi diye çıkışlar yapsa aynı şey olmaz mı acaba.... saygılar

Üye
    bankalara katrilyonlarca lira kar sağlayacaklar. amaç sadece budur. her işciye hesap açılacak. O hesaplardan her ay hesap işletim ücreti adı altında gasplar yapılacak. Adamlar kimi zengin edeceklerini çok iyi biliyorlar. ahde vefa :-)

Ziyaretci
    inşaat işçileri konusunu benim de aklımı karıştırıyor doğrusu. Şu şekil olabilirmi acaba. Tüm işçilerin adına birer hesap açtırmak yerine bu şekil inşaat işçileri için firmanın kendi hesabından banka, maaş zamanları işçiler adına maaş ödemesi diye çıkışlar yapsa aynı şey olmaz mı acaba.... saygılar

bence işverenin işçisine çek vererekmaaş ödemesi de bankalar aracılığıyla ödeme yükümlülüğünü yerine getirme sayılmaz mı? (Maaş bordrolarına isme yazılmış çek fotokopileri eklenir.)

Yeni Üye
    Nereden
    KURTKÖY
    Avans ödemelerinin de aynı şekilde bankadan yapılması gerekir. Eğer bunun dışında bir kesinti yapıyorsanız zaten bunu da ispat etmeniz gerekiyor.

Bahsettiğiniz çek ile ödeme konusunda bence haklısınız. Ama genelge sadece özel olarak açılan banka hesabı demiş. Bu vesile ile bankalardan bu bilgileri alma hakkına sahipler. Ama kişiye eksik ödeme yapıyor olmanızın binlerce sebebi olabilir. Bu yüzden ucu açık.

Yeni Üye

Personel maaşları ile ilgili düzenlemenin, verilen teşviklerindevlete geri dönüşü için yapıldığı kanaatindeyim.Sonuçta çoğu işveren personelinin bildirimini asgari ücret üzerinden yapmakta!Gerçek maaşları ile asgari ücret arasındaki farkı elden verecek uyanıklar olacaktır tabi...Ama çoğu kesim de risk almak istemeyip gerçek maaşlar üzerinden primlerini ve gelir vergisini ödeyecektir. Bu durumda ne asgari geçim indiriminin ne de teşviğin bir anlamı kalmayacaktır.Personel maliyetleri yine aynı yine aynı... Yani devlet birşey veriyorsa kesin geri alıyor... Üstelik devletimiz, yarın ben bu maaşların brüt yatmasını da isteyebilirim tam yetkim var diyor... Yani bu personel ücretlerinin stopajlarını ve primlerini, devlet ait olduğu ayda tahsil edebilir anlamına geliyor..01/01/2009 dan sonra bakalım neler bekleyecek bizleri! Daha güzel yarınlara inşallah...
    Saygılarımla...

Yeni Üye
    Nereden
    Türkiye
    DEĞERLİ MESLEKTAŞLARIM,
    BU KANUN ARTIK İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN, PERSONEL ÜCRETLERİN ÖDENMESİ SAĞLANMIŞ OLDU. ÇOK GÜZEL OLDU SEVİNDİM. ANCAK BİZLER HİZMETİMİZN KARŞILIĞINI NE ZAMAN ALACAĞIMIZA İLİŞKİN BİR YASA VARDA BİZ Mİ UYGULATAMIYORUZ. 1-5 ARASI PEŞİN DENİYOR SÖZLEŞMEDE ACABA HANGİ MESLEK MENSUBU BU ÖDEMEYE TANIK OLUYOR. BİZLER NEDEN BU DERECE İTİLDİK ANLAYAMIYORUM.

SAYGILARIMLA,

Yeni Üye
    Nereden
    Eskişehir
    agi ler de bankaya mı yatacak acaba!!

Üye
    Nereden
    ZONGULDAK

İYİ GÜNLER.BENİM SORUNUM DAHA FARKLI BULUNDUĞUM BELDEDE BANKA YOK ÇOĞU MÜKELLEFİMDE BANKA İHTİYACINI 40-45 DAKİKALIK BİR MESAFEYİ AŞARAK ÇÖZÜMLÜYOR BU DURUMDA MAAŞ HUSUSUNA NASIL ÇÖZÜM OLUR SİZCE? PTT VAR YANİ POST BANK ACABA BUDA O DURUM İÇİN YETERLİ OLABİLİRMİ? YANİ, POSTBANKTA HESAP AÇTIRMAK.NİTEKİM EMEKLİ MAAŞLARI POSTBANKTAN ÖDENEBİLMKTE.BİLGİSİ OLAN MESLEKTAŞLARIMINYORUMUNURİCA EDİYORUM.
    Bin senede okusam \"NE BİLİYORSUN?\" diye sorsalar bana?\"HADDİMİ BİLİYORUM\"derim...

Yeni Üye
    Nereden
    Gaziantep
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">Zorunluluk hâli<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />[/B]
    <B style="mso-bidi-font-weight: normal">MADDE 11 – [/B](1) Bu Yönetmelik kapsamında banka aracılığıyla ödeme yapması gereken işverenler, işveren vekilleri veya üçüncü kişiler, işyerlerinin bulunduğu mahalde banka şubesi bulunmaması ya da çalışanlara banka aracılığıyla ödeme yapılmasına imkân bulunmaması hâlinde ödemeler, T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü şubeleri aracılığıyla yapılır.