Sayfa 2 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 46 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 10 PERSONELİ OLAN ÜCRETLERİNİ BANKAYA YATIRIYOR!

Müdavim Üye

işçi sayısında aylar içinde değişiklik gösterdiği takdirde durum nedir
    (mesela bu ay 12 işçi bir sonraki ay 7 işçi)

Müdavim Üye
    BAKIN BURADA BİR DURUM DAHA VAR BORÇLAR KANUNU UYGULANAN İŞ YERLERİ VAR BUNLAR 3 ÜN ALTINDA İŞÇİ ÇALIŞTIRILAN İŞYERLERİ BUNLARDA BANKAYA YATIYOR İŞ KANUNUN UYGULANAN İŞ YERLERİ İSE 10 VE ÜZERİ BANKAYA YATIYOR 4 İŞÇİ OLURSA DURUMUNU BİLEMEM ONUDA SİZ İRDELEYİN

FEYZULLAH DEMİRÖZ

Yeni Üye
    Nereden
    Gaziantep
    ödemelerde işçinin çıkışı verildiği zaman kıdem,ihbar vb.. ödemeleridemi banka aracılığıyla yatırılacak yoksa çıkış ödemeleri elden verilmesinde bir sorun çıkarmı...?

Üye
    Nereden
    Amasya
    01.01.2009 DAN İTİBAREN BANKALARA YATIRMAYA BAŞLAYACAĞIZ ANLADIĞIM KADARIYLA

Yeni Üye

Arkadaşlar bu maaşların bankadan yatmasının takip aşamasında borcu olan personel için her nekadar maaş ının 1/4 haciz konulabilsede hesapların bloke edilmesi şeklinde zorluklarla karşılaşabileceklerdir.

Müdavim Üye
    Nereden
    GAZİANTEP
    bir bu eksikti...

Müdavim Üye
    işçiler açısından güzel bir gelişme. lakin daha öncede bu konuda görüş vermiştim. ilerleyen dönemlerde işverenler ödemelerde sıkıntı çekerlerse işçi çıkarma yoluna gidecekleri kaçınılmaz bir gerçektir. buda bireylerin parasız kalmasına vede piyasada paranın dönmemesine sebep olacaktırki bu büyük bir risktir. ama aksi bir durum yaşanırsa buda aksine piyasada olunlu etki yaratacağı açık bir göstergedir.
    KAHROLSUN İSRAİL. AMİN. AMİN. AMİN. AMİN. AMİN. AMİN.

Müdavim Üye
    5084-5615 yasalar önümüzdeki ay sona eriyor, 10 işçiyi tamamlamak için dışardan gösterenler işçi çıkarmalar başlayacaktır. yukardaki tebliğteki cezalar da eklendiğinde daha da işçi kıyımına geçilecektir.
    SMMM

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Bu ne banka yoğunluğu yahu ? hayatımız banka oldu.
    Son nefese kadar eğitim.

Yeni Üye
    Nereden
    Mali Müşavir

İnşaat sektöründe gerçekten çok büyük bir sorun olucağını düşünüyorum.Kaldıki 100 kişi çalıştıran inşaat firmasi mükellefim bile var.Firma sahibi şimdi bana diyorki "ben bu 100 kişiye hesap mı açtırıcam.Adamların okuma yazması olmayanından tutun türkçe konuşamıyanına tut ne ararsan var.İşçi geliyo 4 gün çalışıp gidiyor.4 gün için ben hesap açtırıp parasını nasıl yatırıcam.ki hadi ben niyet ettim yatırıcam.adamı nasıl bulucaz."
    Bende inşaat sektöründe yani ay içinde sürekli giriş çıkışın olduğu firmalar için düşünmdüğüm yol şu oldu.zaten birçok kişi gerçek ödediği parayı resmiyette göstermediği için bu yöntem bana en mantıklısı geldi.diyelimki 20 işçi var.bu 20 işçininde içinden 1 kişiye hesap açılıp puantaj kartıyla veya ücret bordrosuyla isim isim bu hesaba işçi ücretlerini yatıralım.tüm parayı bu seçtiğimiz kişi bankadan çeksin ve diğer işçilere elden versin.Diğer işçilerede işe girdiklerinde benim paramın şu kişiye verilmesini istiyorum gibi bir yazı alırsak problem olurmu bilemiyorum ama başkada bir seçenek görünmüyor gibi.Sonuçta işçi ücretleri bankadan geçmiş oluyor.Siz nedersiniz?